Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Предложи на някой друг с различен глас да поиска същото да видим дали ще бъде отключен телефона и изпълнено.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари

(2019-02-07, 03:41:48)Galaxysport94 написа:  Здравейте, от доста време не бях използвал Bixby, реших да си поиграя с него.. още преди му бях въвел да ми търси парола като е на заключен екран. Сега извиквам Hi bixby.. open youtube и директно ми отваря youtube..

Не ме пита за парола? влязох в настройките и пак опитах, пак не ми търси парола..а телефона се отключва само с пръстов,разпознаване на лице и парола..?

Да не би да помни местоположението и за това не търси парола или разпознава гласа ми? малко тъпичко идва да имам PASS и някой да извика xi bixby и хоп телефона готов за ползване..

В Android 9 още повече го съсипаха bixby - това не го може също ред и команди, не може да ги изпълнява въпреки ,че се инсталират още неща... Та мисля,че някъде имаше опция voice wake up или нещо от сорта. Т.е разпознава ти гласа и изпълнява командата. Виж дали не си го включил.
Цитирай

Не знам от какво е. Но вчера отключи телефона поне 20 пъти без парола. Вчера писах на самсунг за проблема, но нямам отговор все още, но за сметка на това днес като опитах: вече търси парола за всяко отключване... не разбирам как така стана..

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай

(2019-02-07, 03:41:48)Galaxysport94 написа:  Здравейте, от доста време не бях използвал Bixby, реших да си поиграя с него.. още преди му бях въвел да ми търси парола като е на заключен екран. Сега извиквам Hi bixby.. open youtube и директно ми отваря youtube..

Не ме пита за парола? влязох в настройките и пак опитах, пак не ми търси парола..а телефона се отключва само с пръстов,разпознаване на лице и парола..?

Да не би да помни местоположението и за това не търси парола или разпознава гласа ми? малко тъпичко идва да имам PASS и някой да извика xi bixby и хоп телефона готов за ползване..

на мен винаги ми иска парола /ирис/ въпреки ,че съм го настроил да помни местоположение .Да вземем да си сменим тел. искам моя  като твоя  Bu  Big Grin  Big Grin  Big Grin
Цитирай

виж в settings -> Lock screen and security -> Smart Lock -> Access with Voice Match. Ако е включено това - като ти познае гласа и отключва.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Хм, това звучи малко tricky  Huh Ако телефонът може да се отключи, само защото си говоря с някого, без да искам да се отключв Undecided . При определена команда/реплика - звучи по-добре. Примерно, като кажеш: "Unlock, please!"

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

На OREO, когато активирам single tap mode, нищо не се променя. Някой да знае как да оправя това?

П.П. Променя се. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Здравейте,някой със следният проблем? След 4 флашвания на различни Pie,оставих BGL накрая. И забелязах,че иконата на bluetooth не се появява горе,когато е включена,а трабва да дръпна лентата и тогава се вижда?
И когато набирам някой,както и когато говоря,номерът на абонатът,постоянно трепти хаотично и не могат да се видят цифрите.
Направен хард-ресет веднага след флаша с BGL.
Някакви идеи?
Цитирай

Що се отнася до bluetooth-a, вече иконата се вижда горе в лентата само когато е свързан към друго bluetooth устройство. Когато е само включен, но не е свързан, не се показва в лентата.
За трептенето си спомням, че имаше и някой друг тук, който се оплакваше от същото, не знам какъв беше проблема. Но освен теб и другия колега, който се оплакваше, други случаи не съм чувал. Явно са редки явления на някакъв бъг.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • borismw
Цитирай

(2019-03-09, 16:40:30)borismw написа:  И когато набирам някой,както и когато говоря,номерът на абонатът,постоянно трепти хаотично и не могат да се видят цифрите.
Направен хард-ресет веднага след флаша с BGL.
Някакви идеи?

Трепти, защото си спрял/намалил анимациите. Върни ги отново и проблемът ти ще изчезне.

Просто е някакъв бъг при липса/намалени анимации.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • borismw, divna
Цитирай

Здравейте! Имам проблем с ъпдейтването на Фейсбук и Инстаграм. Ъпдейтват се сами без да е разрешено автоматично ъпдейтване да не говорим, че Фейсбук дори не го ползвам...Как може да се прекъсне това?[Изображение: 71c36e9ad7efc958705707aa2606f8ff.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай

Ако нямаш root, опитай да си ги изключиш от самия Google Play.

 
Цитирай

(2019-03-10, 12:29:03)DesireXLady написа:  Здравейте! Имам проблем с ъпдейтването на Фейсбук и Инстаграм. Ъпдейтват се сами без да е разрешено автоматично ъпдейтване да не говорим, че Фейсбук дори не го ползвам...Как може да се прекъсне това?
Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Аз също много се бях ядосвал на тази глупост и бях проучил сериозно проблема.
В Самите приложения (Фейсбук и месинджър), в настройките им имаше опция за автоматично обновяване.

Отделно в "настройки" на телефона, "приложения", има няколко скрити приложения, които съм деактивирал - Facebook app installer, facebook app manager, facebook services. Под скрити разбирай да ги намериш само там.

Отделно направи в googleplay да не се обновяват само тези приложения.

По този начин могат да се ползват приложенията нормално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2019-03-10, 12:29:03)DesireXLady написа:  Здравейте! Имам проблем с ъпдейтването на Фейсбук и Инстаграм. Ъпдейтват се сами без да е разрешено автоматично ъпдейтване да не говорим, че Фейсбук дори не го ползвам...Как може да се прекъсне това?
Така могат да бъдат изключени някои стокови приложения без root или външно приложение:
1. Езика на телефона се сменя на английски!
2. Google Play -> Help & feedback -> Browse all articles -> "Delete or disable apps on Android" -> Delete Android apps you installed, "Tap to go to Application Settings"
3. В скритото меню, което ще се отвори се забраняват онези стокови приложения, които могат да бъдат изключени и няма да се ползват от потребителя.

 
Цитирай

Няма нужда, да се сменя езика. Опцията на предлага нищо повече (като функционалност) от влизането в настройки-приложения. Приложенията, които аз (примерно) искам да махна тотално, не мога. "Принудително спиране", не върши работа, при неактивен бутон "Деактивиране".

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2019-03-10, 16:45:32)petio_venkov написа:  Няма нужда, да се сменя езика. Опцията на предлага нищо повече (като функционалност) от влизането в настройки-приложения. Приложенията, които аз (примерно) искам да махна тотално, не мога. "Принудително спиране", не върши работа, при неактивен бутон "Деактивиране".
На друг език опцията "Tap to go to Aplication Settining" просто не отваря меню със стокови приложения за деактиране. Поне при мен. Иначе съм изключил доста приложения, включително и Фейсбук, кайто просто не го ползвам. А за премахване на стокови приложения "тотално" се изисква да имаш root на устройството си.

 
Цитирай

Благодаря за предложенията, ще пробвам да видим какво ще стане.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай

С Package Disabler Pro спирам всичко, което реша, без root.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tsvetan24 за това мнение:
  • borismw, divna
Цитирай

Здравейте,след актуализацията до андроид 9,имам проблем с известията.При свързан телефон чрез блутуут с мултимедията няма звук,когато не е свързан има звук на устройството.При Ореото го нямаше този проблем.Също така при непрочетено известие имаше звуков сигнал докато не го прочетеш.
Цитирай

За последното трябва да се активира "напомняне за известие", и да се зададе периодичност. Не е включено по подразбиране, задава се ръчно.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай

Напомняне за уведомления се водеше по спомени, поне при мен е така.  Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2019-03-18, 23:06:13)itzo1970 написа:  Здравейте,след актуализацията до андроид 9,имам проблем с известията.При свързан телефон чрез блутуут с мултимедията няма звук,когато не е свързан има звук на устройството.При Ореото го нямаше този проблем.Също така при непрочетено известие имаше звуков сигнал докато не го прочетеш.

И при мен  е така с мултимедията, откакто минах на Пай, но аз съм и с Galaxy Watch и разбирам за уведомленията.Нямаш ли, обачееее е супер гадно.....

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай

Не знам дали е след актуализацията до Пай или и преди е било така, не съм обърнал внимание, в настройките на самото Bluetooth устройство имаш опция дали звука за известия да излиза от телефона или от свързаното устройство. 
А напомняне за известие вече е в меню Достъпност, а не в менюто за известията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Това с настройките на Bluetooth съм го тествал и не стигнах до успех.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай

Имате ли представа защо Gmail спря да ми показва нотификации за получено писмо. Виждам ги едва когато вляза в Gmail. Мисля че това се случи след мартенския ъпдейт. Изтрих кеша, деактивирах- активират приложението, но за съжаление положението е същото.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)