Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / Ъпдейт

(2018-04-19, 19:41:24)suffer написа:  Трябва да може да се спре като задържиш на нея и избереш най-горния слайдер

Да, проблема е, че не можеш да избереш най-горния слайдер защото не е активен

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
Аксесоари

(2018-04-19, 20:34:51)MapTo_D написа:  Няма файда да се дават фабрични настройки в случай, че ъпдейтвам от 9.5.3 до 9.5.6, нали? Когато минавах от Нуга на Орео му ги набих вече веднъж. С тоя 9.5.6 батерията е още по-голям леш, НЕ ъпдейтвайте. Big Grin

Снощи ъпдейтнах до 9.5.6. Засега е добре, нямам проблем с батерията. За една вечер не е паднала даже с 1%. 
Проблема с известията е оправен.
Цитирай

Спокойно, веднъж и на мен ми се случи такова нещо, но беше единичен случай. Wink Дори се заблудих и си помислих, че са решили 'проблема' с падането на батерията, когато телефона ти спи.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Добре де, от край време на мен ми стои наличен само 9.2.3.0 stable 1.5G(в момента съм на 9.2.2.0).
Смених региона на Русия(бях на България) пак същата работа.
Трябва ли да сложа 9.2.3.0 за да ми излезе налична следващата по-висока версия или проблема е някъде другаде?

Now - Xiaomi Mi6 / Nexus 7 2012
OLD -  Xperia Neo V / Xperia M4 Aqua / Xperia V 
Цитирай

Според мен няма как да прескочи версиите , слагай подред.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Като купих телефона ме молеше да го актуализирам до 9.0.2.0 Без да съм го актуализирал, сега ме навива за 9.2.2.0 Big Grin

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

(2018-04-20, 08:17:40)MapTo_D написа:  Спокойно,  веднъж и на мен ми се случи такова нещо, но беше единичен случай. Wink Дори се заблудих и си помислих, че са решили 'проблема' с падането на батерията, когато телефона ти спи.

Телефона го имам от януари месец, минах през 9.2.2.0, 9.2.3.0 сега съм 9.5.6.0 и никога батерията ми не е "падала" докато телефона спи - 0-1% максимум.
Цитирай

(2018-04-20, 08:31:56)navigator_ написа:   Трябва ли да сложа 9.2.3.0 за да ми излезе налична следващата по-висока версия или проблема е някъде другаде?
Не е задължително, аз все още съм с 9.1.1.0. Имах актуализация до 9.2.3.0, която така и не я сложих. Сега вече не ми я предлага, а направо имам съобщение за актуализация до 9.5.2.0.

 
Цитирай

Не, че има някакво значение де, но това въобще пък не го вярвам. Wink

Аз също прескочих няколко версии като ъпдейтвах, явно не е нужно да минаваш през всички за да получиш следващата...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

За връщане към 9.2.2.0 трябва ли да е отключен телефона
Цитирай

(2018-04-20, 14:15:13)a5545ka написа:  За връщане към 9.2.2.0 трябва ли да е отключен телефона

По-скоро Да. Чета такива теми по чуждите форуми от няколко дни. Интересно е, че някой успяват да направят downgrade с мифлаш и без да им е отключен bootloader-a, при други не става...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

С ми флаш само през теспойнт.. Или ако влезе телефона по друг начин в EDL
Цитирай

Някой, ако има желание да тества 9.5.6, ето линк:
Download V9.5.6.0.OCAMIFA

RE: Моя беше MIUI Global Stable 9.2.3 OCAMIEK. Сваляте файла на телефона, после натискате Настройки - За телефона - Системна актуализация - натискате най-горе в дясно трите точки - Изберете инсталационен пакет. Намирате къде сте свалили miui_MI6Global_V9.5.6.0.OCAMIFA_58d018e649_8.0.zip и го посочвате. После изчаквате да се инсталира и телефона ви става MIUI Global Stable 9.5.6 OCAMIFA. Нищо не се изтрива от телфона и нотификациите вече си бачкат. За батерията и преди нямах проблеми и ще видим как е сега. Успех!

[Изображение: 91e6a81a3c7c244a.png] [Изображение: 772f26f38a4bb80b.png]
Цитирай

Свалих този 9.5.6... ъпдейтнах...
сега ще видим как ще се държи...

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

При мен нещо не се получава.
Избирам ..., после стигам до мястото къде е изтеглен и го избирам. След това ми дава екрана със налична 9.2.3.0 и най-долу излиза надпис Getting info...
Така си стои дълго време и нищо.
Къде бъркам?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Now - Xiaomi Mi6 / Nexus 7 2012
OLD -  Xperia Neo V / Xperia M4 Aqua / Xperia V 
Цитирай

Аз вече бях ъпдейтнал до 9.2.3 и тогава пуснах 9.5.6...
може би така ще стане?

Но тъй като не стоях достатъчно дълго с 9.2.2., не мога да кажа дали е по-добре или по-зле.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

(2018-04-22, 17:35:06)navigator_ написа:  При мен нещо не се получава.
Избирам ..., после стигам до мястото къде е изтеглен и го избирам. След това ми дава екрана със налична 9.2.3.0 и най-долу излиза надпис Getting info...
Така си стои дълго време и нищо.
Къде бъркам?

Аз преди време го инсталирах ъпдейта по този начин http://en.miui.com/a-232.html
Не където е изтеглен, а в описаната downloaded_rom и ми се получиха нещата.
Цитирай

8ми ден, откакто пуснах заявка за отключване на телефона и още нищо? Пишеше, че до 10 дни трябва да получа нещо си, има ли шанс да не се случи?

П.П. С МиТул-а качих някакъв глобал бета, 8.4.19. Не ми искаше да е отключен bootloader-a. Но след качването 10 мин не мога да отключа телефона, искаше ми парола на Ми акаунта, въвеждам - свържи се към мрежа. Окей, връзвам се към wi-fi и аха да въведа парола - йок. Не се показва клавиатура. Big Grin
Търсих някаква мрежа без парола - няма такива. Рестартирах - същата работа. Че се усетих - да си напиша паролата за wi-fi на мястото за паролата на Ми акаунта, копирах и пастнах след това и го подкарах, ще го видя сега какво-що с тая бета.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Здравейте,
След update-a до 9.5.6.0 през ОТА се затри отново TWRP custom recovery-то. Bootloader-a си е отключен, но не мога да кача през ADB имиджа на TWRP.  В dev options ,  не е активнен ОЕМ update и не мога през fastboot да го отключа.
Някой има ли инфо как да си кача TWRP на тази версия?
Благодаря предварително.
Цитирай

Таа, на 9.5.6 някой намери ли проблеми спрямо 9.5.3.0, че ми писна да рестартирам заради тъпия нотификейшън за ъпдейт... няма скриване и това е...

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай

Тъй като взех телефона наскоро... минах много бързо през ъпдейтите и не мога да сравня със старите, но се държи прилично с 9.5.6
Поне нотификейшъните са оправени...

п. п. Сега искам да отключа буута, но ми дава грешка 86006 Sad

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Намери си телефона с Find Device през сайта им  i.mi.com и пробвай пак да го отключиш.
Цитирай

и така не стана...
Намери телефона, но продължава да дава грешка или че няма интернет връзка или споменатата 86006 Sad

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Май само с china rom ще стане
Цитирай

(2018-04-30, 15:38:51)bummer2000 написа:  и така не стана...
Намери телефона, но продължава да дава грешка или че няма интернет връзка или споменатата 86006 Sad

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Изчисти си кеша на mi flash unlock C:\Users\USER_NAME\AppData\Roaming\Xiaomi\miflash_ unlock
Намери си пак телефона и пробвай. Ако пак не стане както каза suffer ще ти трябва China Developer rom.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)