Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / Ъпдейт

Сложих 956 и вече не мога да се закача за домашния wifi... Пуснах verbose logging и виждате пише network selection disabled... Идеи? Трих мрежата и ребутвах.. [Изображение: 99d237b83426880e5a983b2894184898.jpg]

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
Аксесоари

към открити мрежи свързва ли се?


ако имаш руут можеш да бекъпнеш и изтриеш data/misc/wifi/wpa_suplicant.conf
Цитирай

В офиса съм сега и се вързах към тукашния... доста странно

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай

Просто си смени паролата у вас или забравѝ мрежата Smile
И без това е полезно да се сменя често - през 3-4 месеца, например
Цитирай

(2018-05-01, 09:27:38)suffer написа:  Просто си смени паролата у вас или забравѝ мрежата Smile
И без това е полезно да се сменя често - през 3-4 месеца, например

Forgetнах я... това беше първото нещо... Ще си поиграя довечера...

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай

Съжалявам ако не съм прочел или съм се повторил..просто гледам да не пропуснем нещо
Цитирай

Smile въпросче за EU ром-а - видях, че е излезнал ъпдейт от 9.5.3 на 9.5.7.
Понеже това ми е първия EU ром качван, та въпроса - има ли OTA или трябва през TWRP и всичко отначало да инсталирам и т.н.
Magisk блокира ли OTA-та?
Цитирай

Ще има ота, магиск-а не я блокира
Xiaomi.eu, нали?
Цитирай

да, точно Xiaomi.eu
Странното е, че доста време мина от как го изкараха, но до тук не дава нищо друго освен, че съм up to date.
Ще почакам още, пък ако нище не се случва по дългата процедура и...
Цитирай

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
Качен е уж...
Цитирай

Да, седи там от доста време.
Ъдейтнах се през трите точки, получи се успешно и всичко си остана, без wipe.
За момента всичко е чудесно, да видим как ще се държи и колко време ще изтрае батерията.
Цитирай

Така, качих го този eu ром и аз, ще го видим. Веднага видях един бъг, когато телефона е на английски /така го ползвам/, нямам опция да добавя и български език на клавиатурата. Когато е на български, имам българска клавиатура и такава на латиница. Ама аз на български не мога да го ползвам, и кво правим?

П.П. Ъпдейтна се GBoard и се появи!

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

След половин ден борба, в крайна сметка успях да кача последния DEV ром от сайта на MIUI...
Успя и да се закачи ънлока с акаунта.
Пуснах програмката (сутринта получих СМС че мога да отключвам) , НО ми изписа че сега трябва да чакам 72 часа от биндването Sad

Писна ми!!!!

Накрая, няма да го отключвам, ами ще хвана да си върна 9.5.6 и да мирясам...

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Аз се наиграх. Опитвах се да кача един ром, с xiaoMi tool, на 83% ми даде някаква грешка. И сега телефона е във fastboot mode, нищо не мога да направя, защото usb debbuging не е активно, а тая програма иска да е.
И какво правя? Има ли оправяне?

С vol down + power не влиза в рекавъри а пък изписва fastboot...

Bootloadera е отключен, ако има значение.

Със задържане на power бутона за повече време се рестартира и пак във фастбуут?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

добре де, през fastboot можеш да си качиш TWRP и след това да рестартираш и да си качиш нещо си
За мен това е най-лесния и сигурен начин да си качвам ромчета.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1458777
разгледай тази тема
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=91365
Цитирай

Не съм качвал нищо през това, за това питам какво правя. Сега тегля един fastboot файл, програмата и ще опитам.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

@bummer2000
72 часа не са чак толкова много Smile
веднъж отключен ще можеш да си сложиш каквото пожелаеш и да се спреш на това което ти харесва
Цитирай

(2018-05-06, 17:46:40)MapTo_D написа:  Аз се наиграх. Опитвах се да кача един ром, с xiaoMi tool, на 83% ми даде някаква грешка. И сега телефона е във fastboot mode, нищо не мога да направя, защото usb debbuging не е активно, а тая програма иска да е.
И какво правя? Има ли оправяне?

С vol down + power не влиза в рекавъри а пък изписва fastboot...

Bootloadera е отключен, ако има значение.

Със задържане на power бутона за повече време се рестартира и пак във фастбуут?
Можеш също стоков да си сложиш с мифлаш.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Живи и здрави да сте, ползвах инструкциите за флашване с miflash най-долу в раздела за Xiaomi и го подкарах.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Аз все още чакам да минат 72та часа, но пък този дивелъпър РОМ се държи добре... може би ще остана с него Smile

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Не знам какво работи при андроид 8, но телефона е топъл, под 30 градуса почти не падаше. Вчера флашнах някакъв уж глобал стейбъл 8.5.5, ама той май се оказа china stable защото беше пълно с китайски приложения, после прочетох, че такъв global stable всъщност няма. Big Grin Днес върнах 8.5.1 и докато не излезе miui 10 няма да пипам нищо, че му спрях тока от преинсталация и фабрични настройки. Big Grin

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Какво пък не ти харесва в МИУИ 8?Всичко си работи, телефона се държи добре. Ако е само заради думичката ОРЕО.... Big Grin

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

При МИУИ 8 всичко изглежда наред, само къде е по-бавен апарата в сравнение с МИУИ 9. Но не е фатално. Но виж, по ме притеснява това, че при Андроид 8 и съответно МИУИ 9, апарата е осезаемо по-топъл. За това си стоя сега с МИУИ 8 и Андроид 7 и кротувам. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Аз ползвам Xiaomi ANC type-C и не мога да ползвам Android 7 защото няма драивери за този тип слушалки. Затова си стоя и кротувам с 8, все пак тези телефони не мисля че ще ги ползвате 20 години че толкова много ги пазите.

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай

xiaomi.eu_multi_MI6_V9.5.7.0.OCACNFA_v9-8.0 - отзиви!
такааа... нищо различно с предишния общо взето.
Като цяло отново забелязвам, че първите 4 ядра на процесора си джиткат на 518MHz, а другите 4 на 806MHz.
Това си дърпа ток в спящ, спокоен и какъвто и да е там режим и дрейна на батерията си е факт само от системата.
Иначе да, трупа много точки в Антуту, лети бързо... но какво от това.
С моя начин на ползване 4-5ч. СОТ за 2 дни, което не ми допада.
Ако го хвана и цял ден не го пускам батерията издържа около 1 ден и стават около 6ч. СОТ, но седи ли си кротко и от време на време да човъркам по нещо и хайде, батерията си отива само от седене.
Ще търся и аз алтернатива, MIUI8 или нещо къстам, което да не точи така батерията без нищо. С идеята да подкарат Орео и да е супер бърз май нещо не им пука особено за батерията на тези от Xiaomi.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)