Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

(2018-04-23, 17:47:14)alisali1234 написа:  Аман от тоя G4. Свърши.
LG кога са били лидери изобщо в смартфоните, имаха една страхотна бюджетна Optimus линия, от която имах Optimus One - страхотен смартфон за времето си (Android 2.2 и ъпдейт до 2.3), дойде с подарък - стойка за кола, имаше Google Maps и Hotspot опции, което си беше нещо готино за тогава.
LG сами се закопаха с опитите си за първи 2 и 4-ядрени смартфони - Tegra е грешка, това е едно греещо ужасно нещо, което няма място не в телефон, ами и никъде. 2X беше абсолютна гавра, IPS-а беше така насвяткан , че биеше по цвят и SAMOLED-а, ама такова нереално наситено, че само дете ще го хареса. Грееше с повод и без повод, а за бързина - по бенчовете, да.  Камерата редовно размазваше снимки, а това 1080p го записваше в .3gp с качество на днешен 480p .mp4 апарат от нисък клас.
Само интерфейса ми допадаше по онова време, но те и това развалиха с другата печка - 4X HD с Tegra 3 и Optimus UX, мязащ на Touchwiz, което ще рече, че не мязаше на нищо. Единственото готино беше снимането на екрана с надписи по него, нещо, което после при Note стана стандарт. Друго - не.
От там насетне съм нямал LG и не умирам да имам. Не съм видял нещо с по-мизерна батерия от 2X out of the box. Вярно, че се минаха години, но от тогава ми се отщя и до днес това продължава.
Подобно е и с ония боклуци Lenovo, след S90 и Y50 (лаптоп за 2300 лв.) не искам да ги чуя. Няма да навлизам в подробности.

Не слагай G4 до сегашните смартфони, 808 е друго, то е експеримент, то си има характерната дебелина и възможности да е това, което е и да е конкурентно на апарати от 2017 и 2018. При тази дебелина това е нишово у-во, добър експеримент и добър завършек на Symbian заедно с N8.

Ти се върна във времето, когато не си чувал за Хуауей, по която логика тази марка не струва.

LG имат достатъчно издънки (без да са единствените), както и предостатъчно нововъведения и добри изпълнения. А за лаптопи пък да не отваряме темата (че иначе веднага намесвам Хуауей)...

Всъщност каква вече е целта на тази тема? Дали на някои им харесва или не, дали са покрили очакванията им или не - китайците направиха много сериозна крачка в отношение камера, което е едно от най-важните в смартфон и засега никой не смее да го доближи или по някакъв, макар и не идентичен (т. е. с три камери) начин да го надхвърли. А е редно. И най-важното в случая е зуумът, който предлага,. В друго отношение конкурентите не са по-лоши, но уви - P20 Pro конктретно има нещо, което обаче те нямат. P20 просто е в класацията сред най. Но най-най в последните две години все по-трудно се определя, защото нещата се развиват с много голяма скорост.
Аксесоари

(2018-04-23, 17:06:30)vargala81 написа:  Чесно и аз не мога да те разбера с твоята логика. Даде една торба пари за P20 за да ходиш с 2 телефона (1 за снимки и 1 за останалото), като можеше тази торба с пари да я дадеш за V30...

И да имам две камери на V30?
Едната на 99,99% V30 ,а другият на 100% , с  Hi-Fi звук и Cinema Mode?
Това би било сделката на века  Tooth
Ами не, благодаря!

Все едно да имам за 150 000 лв последен модел Mercedes S 600 ,ама тунингован до S 65 AMG със същите коне, джанти, 4 ауспуха, кожен салон, екстри в купето и тн. и ти да ми кажеш:
- Ама честно, не ти разбирам логиката, що не си купи за 500 000 лв S 65 AMG... Big Grin

greensmoke7777 ти обаче сериозно си мислиш, че имаш камерата на V30... Сензор, оптика, GPU, процесор на 4 години, но въпреки това сравняваш уменията на морално остарял телефон с тези на смартфон от 2017-та? Не се излагай с подобни изказвания. По твоята логика хората няма да си сменят телефоните, а само софтуера и готово... Догодина на P20 Pro собствениците ще сложат софтуера на P30 и всичко е точно Wink Това последното го написах иронично.

П.С. Тази тема май вече се изчерпа и е за заключване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 

(2018-04-23, 20:00:17)fifth_root написа:  .... Дали на някои им харесва или не, дали са покрили очакванията им или не - китайците направиха много сериозна крачка в отношение камера, което е едно от най-важните в смартфон и засега никой не смее да го доближи....

Всъщност са го направили не китайците, а германците, и отчасти японците!!! Факт... и то безпорен.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G

При N8/808 освен с камерите си за времето остават малко като колекционерски бройки заради екзотичната (вече) операционна система. А колкото до P20/P20 Pro e защо са все още с 1080p екрани. Нямаше ли да е по-добре да бяха поне с 1440p както и с това съотношение, което на мен лично не ми харесва.А относно това че колегата е споменал, че 2X снима в 3gp не е ли неприятно. Дори N8 записва 720p в mp4.Или грешно съм разбрал?

(2018-04-23, 21:25:10)greensmoke7777 написа:  Все едно да имам за 150 000 лв последен модел Mercedes S 600 ,ама тунингован до S 65 AMG със същите коне, джанти, 4 ауспуха, кожен салон, екстри в купето и тн. и ти да ми кажеш:
- Ама честно, не ти разбирам логиката, що не си купи за 500 000 лв S 65 AMG... Big Grin
Само за протокола,

S600 почва от 350 000 някъде, и има повече екстри , "кожен салон" и джанти от 65 АМГ. Wink , който почва от около 450 000.

(2018-04-23, 23:03:21)stanchev36 написа:  А колкото до P20/P20 Pro e защо са все още с 1080p екрани. Нямаше ли да е по-добре да бяха поне с 1440p
Има ли смисъл от 1440р на екранче 5~6 инча? Защо да го правят, само да хаби батерия за тоя що духа! И да гълта процесорна сила.

(2018-04-23, 23:03:21)stanchev36 написа:  ...както и с това съотношение, което на мен лично не ми харесва.
И на мен не ми харесва, но тренда е такъв. Ревем за ноча, че не ни кефи, но забравяме за 18:9 дето Корейците наложиха.

(2018-04-23, 22:24:15)OliQueenBG написа:  greensmoke7777 ти обаче сериозно си мислиш, че имаш камерата на V30... Сензор, оптика, GPU, процесор на 4 години, но въпреки това сравняваш уменията на морално остарял телефон с тези на смартфон от 2017-та? Не се излагай с подобни изказвания. По твоята логика хората няма да си сменят телефоните, а само софтуера и готово... Догодина на P20 Pro собствениците ще сложат софтуера на P30 и всичко е точно Wink Това последното го написах иронично.

П.С. Тази тема май вече се изчерпа и е за заключване.

Темата не е изчерпана ама се забъркват едни такива че бая има за махане от нея ...
Колкото до камерата на V30 до G4 то и тя си има своите недостатъци, които не са малко ... сензора е по малък, пиксела е по малък и от там съответните негативи ... верно че оптиката е много добра и на нея наблегнаха доста там и разликата спрямо G4 е 25% повече светлина, но пак за сметка на нещо друго ... фокуса става по плитък ...Остава един софтуер, ама първо, че той е портнат за V10/20 и G4 и като врото е толкова "хубав", че собствениците на V30 с рут ползват гугъл камерата с HDR+ ...нищо, че няма 1000 настройки в 27 категории ... тя просто снима как си требе ... то и кой си разбира и на G4 я ползва ... ама това друг въпрос  ...

На база тези чисто хардуерни характеристики  pro има по голям сензор и от 808 - 1/1.7" e ... което като площ е скромните 41.51кв.мм или до G4 с неговите 22.55 кв.мм при същата f1.8 ...като добавим и останалите 2 камери и ... не може да се отрече потенциала на хардуера ... остава да нагласят софтуера ...


(2018-04-23, 22:49:35)Naidenoff написа:  Всъщност са го направили не китайците, а германците, и отчасти японците!!! Факт... и то безпорен.

Пропускаш финландците ...
По тази логика не забърквай нагризани и корейците, че и там има много неща които не са правени от тях ... Спама ще е размазващ ...

(2018-04-23, 23:03:21)stanchev36 написа:  При N8/808 освен с камерите си за времето остават малко като колекционерски бройки заради екзотичната (вече) операционна система. А колкото до P20/P20 Pro e защо са все още с 1080p екрани. Нямаше ли да е по-добре да бяха поне с 1440p както и с това съотношение, което на мен лично не ми харесва.А относно това че колегата е споменал, че 2X снима в 3gp не е ли неприятно. Дори N8 записва 720p в mp4.Или грешно съм разбрал?

Колега предвид, че е нормално да си гледаш телефона от 30тина сантиметра то 300ppi са напълно достатъчни понеже нормалното човешко зрение на 30 сантиметра може да различи нещо с размер 89 микрона (при малко над микрон за пиксел се сещаш колко е) ... когато си залепиш телефона на носа и минималното фокусно разстояние за НОРМАЛНОТО човешко зрение 411ppi стигат от там нататък или имаш отклонение от нормалното зрение за да виждаш пикселите или си лакомия ...та в този ред на мисли 408 при про и 429ppi при чистия 20 са напълно достатъчни.

(2018-04-24, 08:22:58)bodonance написа:  Темата не е изчерпана ама се забъркват едни такива че бая има за махане от нея ...
Колкото до камерата на V30 до G4 то и тя си има своите недостатъци, които не са малко ... сензора е по малък, пиксела е по малък и от там съответните негативи ... верно че оптиката е много добра и на нея наблегнаха доста там и разликата спрямо G4 е 25% повече светлина, но пак за сметка на нещо друго ... фокуса става по плитък ...Остава един софтуер, ама първо, че той е портнат за V10/20 и G4 и като врото е толкова "хубав", че собствениците на V30 с рут ползват гугъл камерата с HDR+ ...нищо, че няма 1000 настройки в 27 категории ... тя просто снима как си требе ... то и кой си разбира и на G4 я ползва ... ама това друг въпрос  ...

Сега излиза, че V30 като цяло не е с по-добра камера от G4 ли? И дори с по-малки пиксели е много по-добър, не само заради светлината, ами заради материалите на сензора (който е 10-битов HDR). А софтуерът, като пропускаш и графичния процесор, са немалка част от това как се представя една камера, за което хем си писал, хем сам си противоречиш: не може софтуерът за V30 да е толкова хубав, щом е портнат за G4, но може Google Camera модифициран за V30 да е по-добър от стоковия. Но си в грешка и примери можеш да видиш в темите в раздела на LG - повече шум, по-слаб HDR, по-нереални и изпържени цветове. Но това не го прави лошо приложение, просто то не може да е най-доброто за всеки модел, тъй като всеки производител разработва своето спрямо ROM-а, хардуера и прочее. Явно можем да почнем да се заклеймяваме не само с Хуауей или Самсунг фенщина, ами и с Гугъл такава.

За да не е прекалено извън темата: P20 Pro засега е моделът с най-добра камера, няма какво да се ядосват някои, важното е, че са доволни от своите телефони, а и вече флагман със слаба камера няма. А всичко в бранша е до време.

(2018-04-24, 09:28:46)fifth_root написа:  Сега излиза, че V30 като цяло не е с по-добра камера от G4 ли? И дори с по-малки пиксели е много по-добър, не само заради светлината, ами заради материалите на сензора (който е 10-битов HDR). А софтуерът, както пропускаш и графичният процесор, са немалка част от това как се представя една камера, за което хем си писал, хем сам си противоречиш: не може софтуерът за V30 да е толкова хубав, щом е портнат за G4, но може Google Camera модифициран за V30 да е по-добър от стоковия. Но си в грешка и примери можеш да видиш в темите със снимки на G6, V10, V20 - повече шум, по-слаб HDR, по-нереални и изпържени цветове. Но това не го прави лошо приложение, просто то не може да е най-доброто за всеки модел, тъй като всеки производител разработва своето спрямо ROM-а, хардуера и прочее. Явно можем да почнем да се заклеймяваме не само с Хуауей или Самсунг фенщина, ами и с Гугъл такава.

Колега ще ме извиняваш, ама къде пиша, че камерата на V30  е по добра или пък тази на G4? Споменвам малки разлики и основното е, че и там има компромиси и то не малки ... едното винаги е за сметка на нещо друго и всичко опира до балансът ...
Под софтуер визирам 1000та настройки в 27те категории които грижливо е подредил колегата който поради ред причини не се възползва пълноценно нито от върпросния 10-битов HDR, нито от възможностите на SoC-а, графичния процесор който споменаваш, но пък пропускаш сигналния процесор който е по важен в случая ... но това са неща които се подразбират именно поради което не мисля да се правя на майстор на дългия разказ ... ако в това виждаш противоречие, то имай предвид, че често само загатвам информацията а не а сервирам, нито изпадам в буквализъм кое било от сензора, CPU, GPU, DSP и т.н. ... 
Именно поради което Google Camera който забележи, не е модифициран за V30, а е модифициран за конкретния куалкомски чипсет с активиран HDR+ прави чудеса, които не се отдават на софтуера на LG ... Работи добре на G4, както и на споменатите от теб G6, V10, V20, както и на повечето телефони с рут и куалкомски чипсет от 6та и 8ма серия ... Странно е и противно на логиката, но е факт ... Гугъл камерката има специални (явно куалком не ги дават на всеки - спекулирам) инструкцийки с които работи по един малко по различен начин с Hexagon-чето ...
Ето интересно четиво по въпроса което води и към тема в XDA ... https://www.androidpit.com/lg-v30-tips-and-tricks
Тук пъки колега преди дни направи пряко сравнение каква е разликата при G4 https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1467889



По темата п20/п20про няма да могат да се въсползват от нея (гугъл камерата) поради липсата на съответния чипсет, но пък и не им трябва понеже камерата там е добра и без "специалните" алгоритми.

Ами целта ми не беше да си опонираме, просто че дори да е направен за въпросните чипсетове, този софтуер неведнъж е бил невпечатляващ и по-слаб (в никакъв случай слаб) от стоковия при редица модели, но това значи сега да почнем да си вадим кой, кое, как и с какво е заснел в полза на едното, другият ще намери в полза за другото. И пак ще го напиша: за да съдя коя снимка е по-добра, трябва да съм видял с очи заснетото, за да знам тя, спрямо него как изглежда, а не как някакви алгоритми, софтуер и прочее са я напудрили.

Интересното е дали Гугъл не искат или не могат да пригодят този софтуер за Kirin или извън темата - MediaTek, тъй като немалко устройства с Андроид са и с такива процесори.

(2018-04-23, 22:24:15)OliQueenBG написа:  greensmoke7777 ти обаче сериозно си мислиш, че имаш камерата на V30... Сензор, оптика, GPU, процесор на 4 години, но въпреки това сравняваш уменията на морално остарял телефон с тези на смартфон от 2017-та? Не се излагай с подобни изказвания. По твоята логика хората няма да си сменят телефоните, а само софтуера и готово... Догодина на P20 Pro собствениците ще сложат софтуера на P30 и всичко е точно Wink Това последното го написах иронично.

П.С. Тази тема май вече се изчерпа и е за заключване.

И ти не ме разбираш какво искам да кажа.
ЗА МЕН вече не е толкова важно самия телефон, всички флагмани снимат отлично, за мен е по-важното с какво ще напълня снимката, а не с какво снимам. Защото ,както казах, всички снимат много добре. И това е достатъчно.
Представи си какво ти казвам-имаш едно ястие, примерно мусака. Мусаката ти е снимката!
Техниката,фотоапарата са подправките, повярвай ми,че е точно така.
Ако си сготвила хубаво мусаката (знаеш как да снимаш и имаш чудесна снимка), подправките (фотоапарата) ще направят ястието само по-вкусно.
Ако сготвиш мусаката лошо (не знаеш как да снимаш и го правиш лошо) ,каквито и подправки да слагаш (фотоапарати да използваш),накрая нищо не става.
И това много хора не го разбират!
Техника , та техника, и си мислят,че грабват най-скъпия DSLR ,насочват ,снимат без много да му мислят и това е достатъчно. Да, ама не!

Ето още една причина, заради която не си взех V30!
Първо,че си имам телефон с камера , на която разчитам и й имам доверие, знаейки възможностите й, и второ-не ми трябваше втори камерафон, а нов телефон висок клас, който ще смени LG-то като такъв, който доскоро ползвах и за разговори ,и за снимане, и за всичко. Исках нещо различно.
Сега го ползвам много рядко за разговори, а P20 е само за разговори, но и за снимане,както казах,за основни нужди.
Аз съм си балансирал нещата, стига сте търсили кусури ,пак казвам-това са моите разбирания и моите нужди,които съм задоволил.

(2018-04-24, 10:27:44)fifth_root написа:  Ами целта ми не беше да си опонираме, просто че дори да е направен за въпросните чипсетове, този софтуер неведнъж е бил невпечатляващ и по-слаб (в никакъв случай слаб) от стоковия при редица модели, но това значи сега да почнем да си вадим кой, кое, как и с какво е заснел в полза на едното, другият ще намери в полза за другото. И пак ще го напиша: за да съдя коя снимка е по-добра, трябва да съм видял с очи заснетото, за да знам тя, спрямо него как изглежда, а не как някакви алгоритми, софтуер и прочее са я напудрили.

Колега както написах по горе, често загатвам информацията с цел всеки с глава на раменете си да я провери при желание и да погледне нещата от друга страна ... Аз също не целя да опонирам, а предпочитам да представя "опозиционната" гледна точка ... езито и турата ... Невпечатляващ и по-слаб е смело твърдение, предвид, че всичко опира до баланса, а всеки телефон е балансиран малко по така ... Има си силни и слаби страни и е въпрос на оценка на ситуацията кое и как да се ползва. За пример ще дам моето G4 (колкото и банално да е вече) на което имам стоковата камера, гугъл камерата, камерата на V30 както и FV-5 ... Смело твърдя, че има ситуации в които някоя взима превес над друга ...ползва различно хардуера сякаш... Колкото до "някакви алгоритми, софтуер и прочее са я напудрили" ...в повечето случаи софтуера е решаващ за добрата снимка и това е една от причините пикселите да са напред с "материала".

Не знам дали погледна линка в горния ми коментар ... в него има едно изречение което е точно за случая ...
Цитат:Unlike image sensors, which virtually every manufacturer can buy from Sony, Google keeps its image processing algorithms under lock and key - just like Samsung or Apple. In the long term, it will be difficult for smaller manufacturers to keep up with these industry giants and their enormously complex software departments

В случая имаме страхотен хардуер при п20 про от към камери, но точно софтуера им изневери малко, че даже и доста, но въпреки всичко са направили много за "to keep up with these industry giants" и отправиха една сериозна заявка за в бъдеще ... Да видим само как ще използват момента, че до момента доста фалове с ъпдейтите ...

(2018-04-06, 10:58:39)greensmoke7777 написа:  Който иска сега, нека заповява да ме плюе Smile

Предвид, че късно ти виждам коментара ... който си оставил и не виждам как да се въздържа ще се възползвам от поканата ти ... Благодаря за което.

(2018-04-24, 10:53:04)greensmoke7777 написа:  ....
ЗА МЕН вече не е толкова важно самия телефон
...

Това "вече" значи ли ,че пак се обърна като фурнаджийска лопата?

(2018-04-24, 10:53:04)greensmoke7777 написа:  ....
ЗА МЕН вече не е толкова важно самия телефон, всички флагмани снимат отлично, за мен е по-важното с какво ще напълня снимката, а не с какво снимам. Защото ,както казах, всички снимат много добре. И това е достатъчно.
...

Какво стана с G4 и това ти твърдение?
(2018-04-16, 13:31:00)greensmoke7777 написа:  ...Става въпрос за това,че очевидно едни телефони се справят по-добре от други.
...

Той от "всички флагмани" ли е или от тези които "се справят по добре от други" ... Че много станаха противоречията и се обърках ...

(2018-04-24, 10:53:04)greensmoke7777 написа:  ....
Представи си какво ти казвам-имаш едно ястие, примерно мусака. Мусаката ти е снимката!
Техниката,фотоапарата са подправките, повярвай ми,че е точно така.
Ако си сготвила хубаво мусаката (знаеш как да снимаш и имаш чудесна снимка), подправките (фотоапарата) ще направят ястието само по-вкусно.
Ако сготвиш мусаката лошо (не знаеш как да снимаш и го правиш лошо) ,каквито и подправки да слагаш (фотоапарати да използваш),накрая нищо не става.
И това много хора не го разбират!
Техника , та техника, и си мислят,че грабват най-скъпия DSLR ,насочват ,снимат без много да му мислят и това е достатъчно. Да, ама не!
...

Брех, че и горвач ... А какво правим в случаите когато и майстор готвачите правят "лоша мусака" ...пак ли подправките са виновни?
А какво правим ако някой който даже не знае какво е "мусака" по случайност вземе, че сготви най прекрасната мусака?
Понеже изтъкна по назад познанията си по механичните часовници ... да се сещаш случайно, че и спрелия часовник е верен два пъти в денонощието?
За тези случаи "да ама не" ли е?
Твоя милост като много ги мисли снимките и условията и т.н. нема лоши снимки ли?

(2018-04-24, 10:53:04)greensmoke7777 написа:  ....
... за мен е по-важното с какво ще напълня снимката, а не с какво снимам. ...

Именно това е ключа към бараката ... с какво е пълна снимката ... каква емоция ти носи ... Имам снимка правена на АВТО с 2МП нокия 3120, която който и да я е видял се е зарадвал и засмял ... Ама пък на теб да ти обяснявам за емоция на снимка и важността на уловения момент... Ти си топ мобилен фотаджия ... знаеш най добре как да се снимка в детайли хралупка на дърво на аязмото, градинки и тревички и китки (ала всяка тема за камера на кой да е телефон), санирани блокове за цвят и тук таме руини изпаднали в драматизъм ... после ни казваш как беше?

(2018-04-16, 13:31:00)greensmoke7777 написа:  ... банални, посредствени и крайно скучни снимки, които в момента правите и с телефоните си! ...

Та казваш по-важното с какво ще се напълни снимката?




(2018-03-28, 10:19:03)greensmoke7777 написа:  Никога не снимам в Авто режим ,особено и след този мой опит по-горе с касетката вече съм твърдо убеден ,че никога няма да снимам в Авто.
Трябва да се случи нещо наистина ИЗКЛЮЧИТЕЛНО,че да ми се наложи да снимам в Авто.

(2018-04-18, 08:39:58)greensmoke7777 написа:  А с P20 искам-не искам, снимам само на Авто

Предвид пък това ти противоречие ... Назряват 2 върпроса ... Какво толкова изключително се случи? 
И кога ще пуснеш нщо от П20 снимано в про режим да се образоваме малко как се запълва снимка и да го видим това посредствено про режимче на п20? По темата е все пак ... 50 страници изписа и все за G4  ...п20 нищо не показваш ...

Един от малкото на , които имам някакво доверие:

[Изображение: 21693249.jpg]

Ами днес най-после успях да разгледам и поснимам с Huawei 20 pro. Първо за прословутия "ноч". Лично на мен на първо четене ми се видя странен, но в никакъв случай не стои грозно. Както някой вече писа тук, въпрос на нагласа. Мисля, че много бързо ще свикна с него. Относно камерата. Ами от това което успях да направя за краткото време с което разполагах, ме кара да съм доста доволен! Не казвам възхитен, защото ще бъда обвинен веднага в пристрастност. Просто в следващите няколко дни ще успея да си поснимам повече и да реша кога ще се сдобия с модела. За работата на телефона,лънчър, бързодействие - чудесно. Батерия не мога да коментирам.
Всякакви сравнения с G4 са меко казано смешни. И като камера, още по-малко като производителност. Нямам за цел нито да се заяждам с отявлени фенове на модела на LG, нито да отричам качеството му! Ползвах го достатъчно дълго и знам добре какво може. Времето му отмина.


Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT

И сега какво излезе от тестовете на Notebookcheck? Kirin 970 е по-ефективен от конкуренцията благодарение на real-time оптимизация по време на товар .

"Performance is more even in the Manhattan benchmark, with the P20 Pro never dropping below 1,200 FPS. Most of our comparison devices fall below the 1,000 FPS threshold at some point during the benchmark. For example, while the Galaxy S9 Plus is nominally faster than the P20 Pro, its lowest performance during the benchmark is at 862 FPS. "


"Power consumption under load is drastically lower than our comparison devices. We reckon that the NPU is scaling down the power draw for the P20 Pro to achieve such low average and maximum load values."

Не означава нищо, то тези бенчмаркове по принцип не са кой знае какво мерило. А и този lowest performance в какъв момент е, за колко време, преобладава ли nominally faster представянето...? Кирин са достатъчно добри и бързи процесори. Пък и ROM-ът играе голяма роля как е оптимизиран.

То нищо не значат бенчовете, ама тука 10 човека тръбяха колко бил слаб спрямо другите, макар и на хартия.

А при бенч какво става в същност? Не стига че не се downclock-ва като другите заради температури, а запазва и подобрява производителността си благодарение на отделното NPU, което оптимизира работата на CPU-то.

Да - за груба производителност може да е 20-25% по-бавен, но е доста по ефективен от тях.

А сега да разгледаме графичните процесори, които вървят със SoC-а... Няма смисъл от тия препирни, оптимизирани устройства има дори с MediaTek (на които ще им отнеме още време да са сред топ конкурентите, но не им е невъзможно). А и с модела Black Shark на Xiaomi се вижда, че имало и още по-добър начин за охлаждане.

На мен ми хареса колко гладко върви Honor 8, който ползвах за някакво време и виждам колко добре работи и P10 на мой близък (освен разни функционалности, които при други производители няма). Същевременно беше и пестелив, но това го отдавам в голяма степен и на по-стандартния дисплей - евтин трик, който и с този им флагман поддържат. Което обаче ме разочарова в Honor 8 е липсата на 4K видео и OIS - тип пропуски, които отново продължават с този флагман пак. Абе има какво да доизпипват покрай претенциите си, но в никакъв случай не са за подценяване.

Излагат се с видеото просто. Доста време бяха само на 1080п. Отскоро на 4к и то без стабилизация. Което е несериозно за 3то място производител.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black

Аз като взимах Р10тката се притеснявах, че процесора не е на нивото на СД835 и еквивалентния Ексинос, а в същото време се оказа, че EMUI работи отлично, и телефона е очудващо бърз и безпроблемен. Дори тествахме тогава и с други конкуренти , и Галакси С8 дропваше дори фреймове при системните анимации, докато Р10тката работеше гладко.

А между другото от п9 на п10 имаше голяма разлика в бързодействието. И тогава го оплюваха яко, а излезе страхотен телефон Smile

Скоро мой приятел си продаде Р9-ката, и наистина не беше кой знае какво.

Смях в залата  Big Grin Рекламното лице на Huawei публикува реклама на p20 pro в Twitter през iPhone  Big Grin
Гал Гадот се оправда за публикувания през iPhone рекламен туит за Huawei

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9

E Вие сериозно ли очаквахте да ползва хуавей... Big Grin

Choosing...

И какво излиза, че iPhone е най-хубав ли. Big Grin
Huawei P20 Pro, с 3 си камера прави хубави снимки, но Google Pixel 2XL със софтуерната си обработка, прави през нощта по-хубави снимки, ако гледаме ревюта на Marcus Brownee. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)