Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации на Huawei P20

(2019-08-12, 06:25:45)gogov67 написа:  По принцип не е задължително да се прави ресет. Но ако искаш телефона ти да работи без никакъв проблем, е желателно. В конкретния случай, с инсталирането на 9.1, е още по - наложително. Защото с този ъпдейт идва нова файлова система. Аз си направих ресет и съм доволен от работата на телефона и от живота на батерията. Първите едно две зареждания падаше малко по - бързо, но след това всичко си дойде на мястото. В работни дни, с 4 - 5 часа разговори, работата ми е свързана с много говорене по телефона, и около 2 часа екран се прибирам с батерия на 50 %. Всичко това е много относително, но аз съм доволен, като се има в предвид че телефона ми е на 15 месеца.
П. П. Моят телефон е P20 Pro, но в случая е без значение.
Има значение защото има по-голяма батерия и по-икономичен OLED екран, така че не е уместен конкретния пример. Тук се дискутира по-малкия модел Р20, моля собствениците на P20 Pro да пишат в техния раздел.
Цитирай
Аксесоари

xelibry, има разлика в дисплея и капацитета на батерията и цифрите, които съм дал за моят телефон, наистина не са мерило за P20. Но мисля че изпускаш смисъла на това, което искам да кажа. А именно, след такъв ъпдейт със смяна на файлова система, е хубаво да се направи ресет. И независимо от типа дисплей и капацитета на батерията, това оказва влияние на работата на телефона и батерията като цяло. Казвам го, защото ми се е случвало да имам проблеми след ъпдейт, които след ресет се оправят. И защото това е форум за мнения и взаимопомощ, в който се опитвам да помогна на който има нужда. Ако не го разбираш, или не си съгласен с мен, прескачай това, което съм написал.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
[-] 1 потребител изказва благодарност на gogov67 за това мнение:
  • lost in
Цитирай

За резета съм напълно съгласен
И при мен много пъти е оправял нещата, не визирам само Huawei, а всички устройства с Android и дори с IOS
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • andreuwz
Цитирай

Мерси за съветите, колеги.

Може би ще извърша въпросния ресет когато имам повечко време.
А иначе конкретно вие имате ли постоянно насичане на анимациите при Youtube, Instagram messages & weather app? И от време на време на случайни анимации също леко насичане?
И друг въпрос - след като закупих телефона от Виваком, служителката ми въведе гаранцията през Huawei ID, ако не се лъжа, където съм се регистрирал. Има ли някаква особеност след рестарта, да не би да ми изчезне тази гаранция или ако се логна наново след ресета, всичко ще е по старо му?
А да и последно - при ресета телефона ще ми се върне до Oreo 8 или Pie 9.0, или ще остане на 9.1?

Vorsprung Durch Technik
Цитирай

(2019-08-13, 06:04:59)gogov67 написа:  xelibry, има разлика в дисплея и капацитета на батерията и цифрите, които съм дал за моят телефон, наистина не са мерило за P20. Но мисля че изпускаш смисъла на това, което искам да кажа. А именно, след такъв ъпдейт със смяна на файлова система, е хубаво да се направи ресет. И независимо от типа дисплей и капацитета на батерията, това оказва влияние на работата на телефона и батерията като цяло. Казвам го, защото ми се е случвало да имам проблеми след ъпдейт, които след ресет се оправят. И защото това е форум за мнения и взаимопомощ, в който се опитвам да помогна на който има нужда. Ако не го разбираш, или не си съгласен с мен, прескачай това, което съм написал.
Да съгласем съм с частта за фабричното нулиране (ресет), просто двата модела са доста различни хардуерно освен чипсета и може би малко бях по-рязък с което се извинявам. Винаги и аз съм стараел да помагам така че всяко качествено мнение е от полза. По-скоро в двата раздела се получава каша защото едни пишат за Р20 други за Р20 pro и става малко объркване.
Цитирай

Гаранцията няма да ти изчезне. Влизаш после пак със Huawei ID акаунта.
Google и Huawei акаунтите трябва да ги знаеш, защото след резета ще ти ги поиска.Първо това виж, преди да направиш резета
Цитирай

Huawei-ския няма да го поиска, но ако са му там контактите е добре да влезе със същия. Моите са там, а не в Google-ския, т.е. много по-важен ми е Huawei ID. Доста контакти имам там.

Google-ски ще поиска след hard reset, иначе след такъв от менюто може и нов да се направи, разбира се, ако нямаш информация, която ти трябва на него и не ти пука (долу-горе за Google-ския ми е така при мен).

Иначе reset се прави ако имаш нужда, не е задължително ако нямаш проблеми да го правиш. Повечето извън форума изобщо не знаят за тия файлови системи и какво що - поискало да се обнови - обновили и толкова. И си работило на пушка Big Grin.
Цитирай

Там е проблема, че колегата има проблем.
Защо не четете малко по назад и тогава пишете
Huawei ския акаунт ще го поиска, защото вече е добавена верификация при Emui 9.1 и там,ако не излезеш ръчно преди това от акаунта,също както Google и IOS ,няма активиране на устройството
Цитирай

Колеги мога да закупя П20 нов за 520 лева.Интересува да,ми кажете как се държи батерията?Като време на екран и такива неща.Телефона загрява ли много при игри и гледане на видео.Продадох моя Samsung S9 точно заради батерията но иначе телефона е трепач с една камера но прави уникалните снимки и видео клипове.Поздрави ще чакам отговори
Цитирай

Поредно разочарование, просто пълен мазаляк. Сега ще ви обясня.

Направих си предварително бек-ъп през HiSuite и ресетнах телефона. Ресетна се и първата ми работа след ресета е, без да барам абсолютно нищо, да видя дали въпросните приложения YTube, Weather app, Instagram ще лагват така както лагваха преди - ами няма абсолютно никаква разлика. Добре че това възтановяване на системата е доста умно и ми върна 90% от информацията и настройките, шапка им свалям.
Интересното е че Torch приложението за светкавицата на 9.1 го били премахнали и след ресета го нямаше. Сега като направих system restore то взе че се върна. Другото интересно нещо е че преди ресета в Security можех да си направя начин за отключване освен с пръст и с Pattern. Това вече, по незнайно каква причина, го няма, има само пин код. Преди имаше 4 digit pin, обикновен code и pattern, сега само PIN.

Просто си изгубих времето и това е. Доста съм разочарован, но пък от друга много се изкефих на System Restore, защото ми върна наистина много неща - не знам кои точно, но със сигурност част от настройките, алармите, календарите, подредбата на иконите, самите приложения. А може ли да споделите вие имате ли насичане на анимациите на тези приложения.

Честно казано, не знам дали Самсунгите от сорта на S8, S9, S10 имат такива болежки, като насичания и прочие, но е супер тъпо телефона ти да прави Antutu 208000 точки, да му тръгват едни от най- тежките игри, обаче некви си тъпи анимациики да насичат. И то известни приложения - всеки ползва YT, Weather & Insta всеки ден. Явно аз съм само с този проблем, щото и ако вие бяхте щяха да го поправят. Не знам и аз. Може би проблема идва в тази опция Performance mode. Не са го измислили както трябва, на Самсунга съм виждал има 3 варианта - Power saving, Balanced, Performance. При нас, това означава, че или е на performance режим или на някакъв си друг, дето то си знае само какво да прави.

Vorsprung Durch Technik
Цитирай

(2019-08-09, 14:20:56)ipi78 написа:  Какъв шрифт ползваш?
Ето този е от тая програма фонт мениджър


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на pgg_2000 за това мнение:
  • ipi78
Цитирай

Тая актуализация е пълен траш ! Имам бекъп не го връщам нарочно(връщах го 3 пъти за тестове) да видя чист телефона как се държи - АМИ НЕ БАТЕРИЯТА УМИРА ! Чист телефон заводски настройки ! Камерата горе долу са я фикснали ама пак е зле . Бутафорията с тая нова файлова система - ами то си е същото лагаво същество каквото беше и на 9 ! Трябва да седя постоянно на performance за да си ползвам телефона ли ? Някои настройки които вече ги няма ми твърдят във фейса и по мейл , че са предварително активирани - е да ама не ! HD обаждането не е активирано като говоря с някой на Теленор (на А1 съм ) все едно говорим през водолазски костюм и домофон бате ! Аз гледам прекалено много Twitch и гледам прецакали са дори аудио кодеците ! АБЕ остави много мразя да си давам парите за нещо което в последствие някой УМНИК прецаква умишлено за да ме накара да си купя следващото му продуктче ! Е да ама не ! Не съм на 12 да се хващам на тия простотии и повече Huawei няма да купя никога ! Сега им пратих нагледно клип как twitch на full screen се чува аудио като през радио станция и като го дам на бекграунд звук се чува перфектно и ми отвръщат , че това било FEATURE на телефона ! LMAO DUDE GIVE ME A BREAK ! Ако имаше как да си го върна на 8.1 щях за да е пак такъв какъвто беше като го купих - ПЕРФЕКТЕН ! Пълни нещастници сте Huawei дано четете форума !

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ferotakis за това мнение:
  • Ametist69
Цитирай

Аз за това не си направих експеримента да обновявам, понеже не намирам съществена причина да го правя! Прав сте, че умишлено го скапват за да се закупи следващият модел или друг по-нов! Ореото ми е пушка, телефона снима уникално добре, не насича никога, не губи обхват никога, а батерията ме кара на 30% светлина на дисплея около 15 часа на екран... Не знам какво повече да искам - този телефон е уникален, но ме кефи и p30 чистият ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Balagan за това мнение:
  • Monroe
Цитирай

Здравейте,
От няколко дни съм с Huawei P20, закупен от Англия и съм със страхотни впечатления.
Днес обаче реших да ъпдейтна до последната версия на Андроид, след което по съвети в темата направих Hard reset. Проблемът ми е, че сега след включване и опит за въвеждане на първоначалните настройки, след избор на Wi-fi мрежа телефонът ми замръзва на екран "Checking for updates". Моля за съвет защо така и какво може да се направи. Благодаря предварително!
P.S. След нов хард ресет, успявам да стигна до следващата стъпка, но сега не ми приема Google account-a...Някакви идеи? Преди hard reset-a забравих да изляза от Google Account-a си на телефона.
Цитирай

И още и още проблеми с моята P20-ка.

Дисплея с включен Natural tone - настройката, която регулира баланса на бялото при различни външни светлини, автоматично - сега вече се превключва супер рязко, най- вече при събуждане на телефона от една светлина на друга - примерно ако съм го държал в стаята на крушка и го огася и изляза навън и го цъкна мога да видя как си сменя цвета по най дървения начин. Преди беше плавно и гъзарско, сега е тотално дърво.

Батерията се държи страшно неадекватно - вчера го вадя от зарядното на 61 процента и падна до 58 след доста ръчкане и си викам ""най- накрая взе да се оправя, както беше на 9.0". Обаче след същото зареждане, след около 7-8 часа падна на 20 процента, след които с разглеждане на няколко web сайта, падна за по- малко от 2 минути на 18. Същия номер от 13 на 9 процента. После до 4 процента падна сравнително нормално. И както беше на 4 процента изгасна. На 9.0, даже на 8.1 нямаше такива филми, мамка му.

Общо взето взех да се нервя и май ще се звъни на гаранцията, защото дефакто аз този телефон съм му правил hard reset и не се оправиха нещата. От потребителска гледна точка, аз друго не мога да го направя. Всеки ден ползвам вградения optimizer, вече нищо не помага. И вече с тази батерия, преля чашата. То не са лагове, батерии, дори и баланса на бялото не става плавно, тоя телефон ебава ли се с мен? Какви са тия 200к точки на Антуту, аз все едно боравя с Galaxy A3 2016 година, честно. Онзи ден една приятелка ми даде да разцъкам някакъв бюджетен Huawei за не повече от 500 лева, там няма такива лагове като при мен.

Срамота. Дайте съвети с тия гаранции директно на Леге 6 сервиза в София ли да звъня или през Виваком??? Или въобще да не се занимавам, да не ми развалят още повече телефона?

Vorsprung Durch Technik
Цитирай

(2019-08-19, 19:43:55)Harpuncho написа:  Здравейте,
От няколко дни съм с Huawei P20, закупен от Англия и съм със страхотни впечатления.
Днес обаче реших да ъпдейтна до последната версия на Андроид, след което по съвети в темата направих Hard reset. Проблемът ми е, че сега след включване и опит за въвеждане на първоначалните настройки, след избор на Wi-fi мрежа телефонът ми замръзва на екран "Checking for updates". Моля за съвет защо така и какво може да се направи. Благодаря предварително!
P.S. След нов хард ресет, успявам да стигна до следващата стъпка, но сега не ми приема Google account-a...Някакви идеи? Преди hard reset-a забравих да изляза от Google Account-a си на телефона.
Влез си в гугъл акаунта от друго устройство и премахни телефона от профила си,след което опитай да влезеш отново с Р20.

Изпратено от моят Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

Благодаря за съвета, но и този вариант го пробвах, влязох си в Google account-a от компютъра, премахнах телефона, пробвах отново с P20-ката, но пак не става...Изглежда като да са ме локнали...
Цитирай

(2019-08-19, 22:08:36)Harpuncho написа:  Благодаря за съвета, но и този вариант го пробвах, влязох си в Google account-a от компютъра, премахнах телефона, пробвах отново с P20-ката, но пак не става...Изглежда като да са ме локнали...
Вържи го към HiSuite и ъпдейтни а после се опитай да влезеш в акаунта си.
https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/
Цитирай

@andreuwz,
самия факт, че си разглеждал по-евтино у-во, предполагам някой Lite на Huawei, и не си видял лаг (аз също нямам), и имаш множество проблеми, които не се оправят с reset говори по-скоро за дефект в самия телефон.

Съветвам те да поискаш замяна или ремонт при Huawei, като принципно са доста сговорчиви и сервиза им е на много високо ниво и предполагам при установяване на проблеми може да и да ти заменят бройка. 8>9.1 на P20 Lite донесе само позитив за апарата. При много по-мощния хардуер на P20 не виждам причина да не е така.
Цитирай

Имам въпрос за камерата, когато искам да снимам нещо отблизо не иска да фокусира и е размазано. Дали само при мене е така?
Цитирай

(2019-08-27, 13:37:51)mi6et0 написа:  Имам въпрос за камерата, когато искам да снимам нещо отблизо не иска да фокусира и е размазано. Дали само при мене е така?

Не мисля . Моя спря да разпознава котката и понякога вика , че това е храна или куче . С макрото за сега проблеми няма при мен но то генерално след андроид 9 снимките ппц си станаха размазани - както му викам аз '' на гранули '' . Най много си личи на нощните снимки , а на андроид 8 си бяха перфе - една от причините да си го купя този "боклук" но то дори и на баба ми й е ясно , че всичко това е маркетинг  Wink

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

(2019-08-27, 13:37:51)mi6et0 написа:  Имам въпрос за камерата, когато искам да снимам нещо отблизо не иска да фокусира и е размазано. Дали само при мене е така?
И при мен е така.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk


Цитирай

Забелязвам и аз че има лошо качество на нощните снимки преди бяха перфектни
Цитирай

Очудваш ли се? Всичко е маркетинг. Няма да караш 10 години с този телефон. Според всички производители макса време е година и половина от премиерата и после следващия...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

(2019-08-28, 13:07:57)Ferotakis написа:  Не мисля . Моя спря да разпознава котката и понякога вика , че това е храна или куче . С макрото за сега проблеми няма при мен но то генерално след андроид 9 снимките ппц си станаха размазани - както му викам аз '' на гранули '' . Най много си личи на нощните снимки , а на андроид 8 си бяха перфе - една от причините да си го купя този "боклук" но то дори и на баба ми й е ясно , че всичко това е маркетинг  Wink

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Lol Lol Lol Lol

Това ме разби Lol Lol Lol

Ами може да има корейска намеса в софтуера, знае ли се... Big Grin пък и не се знае и тия дали не ядат кучета и котки, правилно си го разпознава азиатския софтуер като храна...

А може и Алф да има намеса Big Grin Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)