Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът ми внезапно започна много да лагва и да забива, дори и с?
#1
Sad 

Здравейте!

От края на февруари съм горд собственик на Mi Note 3. Изключително съм доволен от телефона и като производителност и като софтуер и като камера. Пазя си го и го ползвам много активно. Преди две вечери обаче както си работих нормално на него при опит да направя слрийншот ми излезе съобщение, че няма достатъчна свободна памет, за да запази снимката. Учудих се защото имаше 13ГБ свободни. Изтрих малко филми, освободи се място, но телефонът стана адски бавен. Започна да забива, да ми крашят приложения и такива които изобщо не мога да пусна. Рестартирах телефона, зарежда близо 5 минути и ако се ползва веднага след като зареди пак рестартира. Пуска месинджър половин минута, Ютуб още повече време и така. Спасих каквото можах като информация и му направих Wipe от буута. Определено телефонът е по-добре, но няма нищо общо с това, което беше преди. Отново се пуска за няколко минути, бавно стартират приложенията и много лагва. Моля, помогнете. Какво му стана на телефончето ми и има ли оправия. Телефонът нито съм го прегрявал или изпускал.

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
Аксесоари
#2

С какъв ROM е устройството?

 
Цитирай
#3

Всичко ми е стоково


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#4

И при мен лагваше след ресет. Уляга след 1-2 дни, но си направих и малко настройки:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89150
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94161
Цитирай
#5

Не знам дали съм се изказал ясно или нещо не съм написал точно. Но става въпрос за лагване от типа не просто оптимизация с цел перформънс, ами все едно ползвам телефон с 5 пъти по-слаби параметри. До онзи ден работеше по коренно различен начин в същите условия, а в момента все едно съм с друг телефон. Както съм написал по горе, телефонът се стартира няколко минути от момента на пускане, което не е нормално.

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#6

Флашни го наново.
Цитирай
#7

По принцип след ресет или флашване на ром има един период на улягане, синхронизация с всичко и т.н, което определено е затормозяващо, но по принцип след като си направиш настройките и го поползваш малко се оправя.
Може просто да е бъгава стабилната версия..
Не мога да кажа нищо по въпроса, понеже не я ползвам от 9.1.4.0 насам
Цитирай
#8

Аз мисля че е необходимо да го флашнеш с изтриване на всичко с Mi Flash. И ако и тогава го прави проблема намирисва на хардуерен проблем. Ако не си с отключен буутлоудър е малко по сложно флашването. Пробвай и с фабричнте настройки със изчистване на всичко от менюто с настройките, макар че ти си го направил от рекаверито, но за всеки случай опитай отново. И после флаш и ако не се разреши проблем аз бих опитал с флашване на няколко различни РОМ-а. Аз бих му сложил и TWRP и РОМ-ве от xiaomi.eu. Успех!!!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#9

Не знам дали няма да прозвучи смешно, но преди години на един Samsung си играх да му разширявам паметта с SD карта. И там така бавеше и след известно време телефона спираше да зарежда. Това ме навежда на мисълта, че имам проблем с вътрешната памет и не знам дали е възможно да се направи някакво форматиране на ниско ниво. Днес след изключване вечерта, телефонът ми се пусна след 50 минути! Прави ми впечатление, че докато зареди някаква програма да речем Месинджър, отнема минути и изобщо не може да се ползва телефона. Като го зареди става за ползване програмата, не мога да кажа, че работи нормално, но що годе няма проблем. Отново клоня за проблем с паметта.

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#10

Прилича на моя проблем, обаче при мен даже не става за ползване:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1337962
Цитирай
#11

Стария ми телефон беше така, но параметрите му бяха допотопни. Камера зареждаше след 20 секунди, отваря приложения по половин минута и аз затова нищо не ползвах. Също постоянно нямаше памет и рам. Да не би да ти е изгоряла част от рамта, ако такова нещо изобщо може да се случи.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Колега докато не пробваш със флашване на различни РОМ-ове, инсталирани по различен начин, не може да се каже какъв е проблема, макар че намирисва на хардуерен проблем.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#13

Не искам да флашвам нищо все още. Ще питам и в MIUI форума за мнение, дали поне с някакво приложение мога да направя диагностика. Ще пиша и на GoldWay какво може да се направи по въпроса. Иска ми се проблема да се РОМа, но силно се съмнявам, все пак телефона до сега работеше без забележки, особено пък на тема производителност и изведнъж се случи тая мизерия.

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#14

Даже най-добре EDL ама на птключен буутлоудър
Цитирай
#15

Ако имаш м. SD карта в телефона...... Разкарай я и пробвай без нея.
Цитирай
#16

Mi note 3 няма слот за sd
Цитирай
#17

Confused  Ама, че ....... телефон  .....   Angel
Цитирай
#18

Не знам в ми серията да е имало слотове досега.. Май и ми 3 нямаше.. Не мога да кажа за ми 2s и по-стари
Цитирай
#19

Не, няма SD карта.

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#20

След няколко неуспешни опита за флашване с MiFlash и накрая един успешен – резултатът е никакъв. Телефонът продължава да е все така бавен и почти невъзможно да се използва.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#21

Ако проблемът не е хардуерен ти остава само опцията за флашване през EDL.
както си във fastboot пишеш fastboot oem edl - телефонът се рестартира и компютърът го намира като COM устройство.
Тогава се флашват някои неща, които при фастбуут ги няма в скрипта и това е най-чистата инсталация.
Може вместо глобален стабилен да сложиш китайски такъв и да инсталираш върху него еу ром - ако проблемът е от самия ром
Цитирай
#22

Трябва да видя точно как се прави това флашване през EDL, в смисъл през конзола ли да пиша това. Но като гледам как телефона си е същия след всички флашове, май май е хардуерен проблема. Изтеглил съм късата клечка явно.

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#23

Aми да. През конзола се пише.

Например ако fastboot.exe се намира при теб в:
C:/XiaoMi/XiaoMiFlash/Source/ThirdParty/Google/Android

стигаш до тази папка. Натискаш горе (където пише този път) някъде на празно място до "Android"
Трябва да се маркира целия ред (обикновено в синьо)
Както си е маркирано пишеш cmd
и трябва да ти отвори терминал с изписан този път.

Телефонът е във фастбуут и с командата fastboot oem edl
вече сме в другия режи, но всичко си става по същия начин като през Ми флаш, Просто изпълнява различен скрипт. Внимавай да не заключиш Smile

Може и някой друг къстъм ром да се тества. дано да не е хардуерно
Цитирай
#24

Хардуерен ще да е проблема, в тази версия на стоковия ром всичко лети и нищо не лагва грам. Част от сториджа/рамта може да е заминала и затова да работи така. Може и контролера на eMMC също да е труп. Опитай и с последният вариант за флаш, опитай и без сим карта и без да вкарваш гугъл акаунта след ресет да видиш как се държи.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#25

тази версия е Андроид 7, аз съм на андроид 8 от месец юни
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)