Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7 - слухове и коментари

По-интересното са разликите между чистия 1+7 и 1+6T

Размери и дисплеи - идентични
Батерия и заряд - идентични
Количество памет и кофигурации - идентични
Визия - почти идентични


Камери - лек ъпгред с промяна на сензорите. Отново 2 камери
Вградената памет - UFS 3 срещу UFS 2.1
Чипсет - SD855 срещу SD845

Поради горното, беше нелогично 7 да е на по-висока цена от 6Т.
Аз лично не виждам голям ъпгрейд. Може би за това в САЩ са решили да продължат да продават 6T вмесо 7.
[-] 3 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • divna, vargala81, vlaf
Цитирай
Аксесоари

Процесора е друг.
Камерата е по-добра.
Има стерео говорители.
Цената еднаква.
Това, ако не е разлика здраве му кажи.
Цитирай

Преди презентацията генерален мениджър Pete Lau съобщи, че OnePlus 7 Pro ще има някаква защита срещу проникване на вода, въпреки липсата на сертифициране по IP стандарт. Веднага след обявяването на устройството YouTube-блогър Матей Мониш реши да провери как това изявление съответства на реалността. По време на експеримента, най-новият флагман на OnePlus бе поставен в резервоар за вода в продължение на 30 минути и въпреки дългото потапяне, устройството не само продължи да работи, но също така не получи никакви забележими щети: и двете камери, дисплей и микрофон продължиха да работят без проблем. Единствените "жертви" са се оказаха динамиците на устройството: при възпроизвеждане на музика са чути незначителни изкривявания.


 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • divna
Цитирай

Във връзка с представянето на 1+7 Pro и честотата на обновяване на дисплея - 90 Hz, макар и да не е първия Андроид телефон с честота на обновяване на екрана над стандартната от 60 Hz, Гари е подготвил едно много хубаво и простичко видео - в което на достъпен език пояснява какво е честота на обновяване  (refresh rate) - колко пъти за секунда пикселите се включва и изключват, за да се обнови картината, какво е frame rate - скоростта с която CPU и GPU произвеждат информацията, която да се визуализира на дисплея, SurfaceFlinger-а - който се грижи за синхронизацията на различните слоеве на дисплея (ленти на състоянието, навигацията, тяло...), display процесорите ... Интересно и разбираемо пояснява как функционират, и какви са проблемите, когато липсва синхрон между двете скорости - refresh rate и frame rate. Мисля да не преразказвам видеото, но с няколко думи - ако екранът се обновява 90 пъти на секунда, то следва да му се подава информация какво да визуализиара - с тази честота. Захранването с данни идва от CPU и GPU - те следва да произвеждат информацията, която да се визуализира - със съответната скорост (frame rate). Ако тази скорост е по-ниска от честотата на обновяване - екранът ще чака да му се подаде новата информация; и ако такава липсва - ест. няма да се появи черен екран, просто ще се задържи предходния кадър - и казваме, че лагва. В обратната ситуация - екранът не може да насмогне на процесора. И засяга варианти как софтуерно да се решат такива ситуации, необходимостта да се оптимизират приложенията към новата скорост, и т.н.


Robert Downey Jr. is @OnePlus' new brand ambassador...

[Изображение: D6q3klTUIAUjALQ.jpg]

И как работи механизма на камерата - от Джери:


Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Някой пробва ли live wallpapers ? Аз ги инсталирах на Р30 Pro но не излизат никъде, имам инсталиран Wallpapers на Google , но и там не излизат показват се само тези от Пиксела които ръчно съм си инсталирал, но тези от 7 Про не се появяват ..
Цитирай

При мен работят. Свалям, разархивирам, премествам папката в галерията, избирам файл, задавам му да е тапет:

[Изображение: 26555760.jpg]

И като Live тапет на заключен екран:

[Изображение: 26555759.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Блогър създаде ексклузивна версия на OnePlus 7 Pro:

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Може да е коментирано, но 7 PRO вече продава ли се в България, ако не, на коя дата излиза и какви пари долу-горе трябва да е.
Взе да ме грабва, макар, че чакам да видя Шиаоми как ще отговорят, че яко им се заканиха Smile
Цитирай

В сайта им пише , че ще може да се поръча след 5 дни за БГ ...
Цитирай

Едва ли е зле положението и сега, но да се има предвид:

Цитат:"Please note: The camera firmware used for the DxOMark tests is not yet currently available to consumers. OnePlus will make it available as an over-the-air update before the end of the month."

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2019-05-16, 22:57:07)Victormihov написа:  Може да е коментирано, но 7 PRO вече продава ли се в България, ако не, на коя дата излиза и какви пари долу-горе трябва да е..
Предлага се. Версия 8GB/256GB цена 1699 лв. ==>

 
Цитирай

(2019-05-16, 22:57:07)Victormihov написа:  Може да е коментирано, но 7 PRO вече продава ли се в България, ако не, на коя дата излиза и какви пари долу-горе трябва да е.
Взе да ме грабва, макар, че чакам да видя Шиаоми как ще отговорят, че яко им се заканиха Smile
Най-сигурният и изгоден начин е да се поръча от официалния им сайт https://www.oneplus.com/bg/oneplus-7pro

Там може да видиш цените в евро и да си ги обърнеш в лева. Доставката е безплатна като с DHL ти доставят телефона до адрес.

Поръчките започват на 21 май 12:00 на обяд.

Ако някой иска да си поръча телефона - може да ползва моя реферален линк, който ще му даде подарък 20 евро за аксесоари при поръчката на телефона.

https://www.oneplus.com/bg/invite#52LGPN7LZ64EODK

Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk
Цитирай

(2019-05-17, 08:49:19)NoMaD написа:  Да, вече се предлага. Версия 8GB/256GB цена 1699 лв. ==>

В официалния им сайт 12/256 излиза по евтин с близо 100лв?
Цитирай

Този телефон никога не се купува от reseller.
Това е цялата идея на компанията за да бъде и по евтин самия телефон
Гаранцията е международна, телефона идва за ден, ден и половина след като е поръчан от сайта. Само някой луд би си купил от България. Освен ако не иска на изплащане, но пак няма сметка защото ще излезне супер скъпо.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Дали ще има българско меню?
Цитирай

Не, български език няма.

 
Цитирай

Oneplus 7 Pro няма LED нотификации, но има Horizon Light - приплъзващо присветване по краищата, като Edge lightning на Samsung. В този туит може да се види как изглежда.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • doktorra
Цитирай

Много смешно ми става когато Андроид телефон няма Български език, за мен това е недопустимо, напомня ми на Айфона, но те никога не са зачитали България или Българското там са ми ясни, но за Гугъл е...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • doktorra, vargala81
Цитирай

(2019-05-18, 14:00:10)Victormihov написа:  Много смешно ми става когато Андроид телефон няма Български език, за мен това е недопустимо, напомня ми на Айфона, но те никога не са зачитали България или Българското там са ми ясни, но за Гугъл е...
Защото ние сме нищожен пазар и за туй няма бг

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

За другите фирми как не сме "нищожен" пазар?
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • arrogant, doktorra, vargala81
Цитирай

Определено си е пропуск от страна нa Oneplus, но не е болка за умиране. Предполага се, че хората, които се интересуват от този телефон и марка са сравнително образовани и технически грамотни, следователно знаят поне един чужд език.

На мен лично бг менюто никога не ми е било любимо и ми е изглеждало технически "нескопосано" преведено и никога не съм го ползвал.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2019-05-18, 14:00:10)Victormihov написа:  Много смешно ми става когато Андроид телефон няма Български език, за мен това е недопустимо, напомня ми на Айфона, но те никога не са зачитали България или Българското там са ми ясни, но за Гугъл е...

Защо Гугъл? В AOSP има български език от много време. Oneplus са го махнали.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

(2019-05-18, 14:14:58)gurcayy написа:  Определено си е пропуск от страна нa Oneplus, но не е болка за умиране. Предполага се, че хората, които се интересуват от този телефон и марка са сравнително образовани и технически грамотни, следователно знаят поне един чужд език.

На мен лично бг менюто никога не ми е било любимо и ми е изглеждало технически "нескопосано" преведено и никога не съм го ползвал.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Аз също на телефоните си не използвам бг меню.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Само да кажа, че 1+ не е гугъл телефон, а oxygen os не е aosp, това във връзка с българския език.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Няма значение на какъв език се ползва, според мен е пропуск.
И как да не е гугъл телефон, работи с Андроид- значи е Гугъл.
Имало трета операционна система и аз да не знам?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)