Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7 - слухове и коментари

За какво ви е андроид на български не разбирам? 2/3 от думите са чуждици идващи от английски другата 1/3 са съкращения от които половината не се разбират изобщо какво са. В 21 век да не можеш да се оправиш с един телефон на английски си е по скоро срам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Anastasia123
Цитирай
Аксесоари

(2019-05-18, 18:21:03)Legend написа:  За какво ви е андроид на български не разбирам? 2/3 от думите са чуждици идващи от английски другата 1/3 са съкращения от които половината не се разбират изобщо какво са. В 21 век да не можеш да се оправиш с един телефон на английски си е по скоро срам.

Брех, когато живееш в България и искаш да четеш думи на български, започне да изглежда странно и неразбираемо за другите.
[-] 6 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • arrogant, divna, doktorra, Friz, scorceni, vargala81
Цитирай

На мен ми е по-приятно, когато е на български. Чувствам се уважена, като клиент, към моята национална идентичност. Ест. еднакво лесно ползвам телефоните и на двата езика - български и английски. Когато последователно трябва да се занимавам с телефони - на двата езика, дори не ми прави впечатление смяната - в момента, в който видя езика - "превключвам" мислено. С преводите също вече се справят що-горе добре - не си спомням нещо много да ме е озадачило или издразнило.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 6 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • doktorra, georgi4a, martoo, scorceni, tasmaniec, vargala81
Цитирай

Срамно е да четеш Български език в България?
Кое е точно срамно да не знаеш Английски или който и да е език? Ние да не сме Американци?
И пак отново вечният въпрос от 2000 години, поради що се срамим да се наречем Българи и да си четем на родният език? че пак нещо пропуснах, това ли беше отказахме ли се напълно от Българското? или още имаме поне капка общо с тази земя?
И кой е казал, че не можем да се оправим с телефоните си и не владеем перфектно 6 езика??? това какво общо има да си искаме нашенското, да си обичаме нашенското и то да е в любимите ни устройства?
Знанията и "оправията" дори културата няма нищо общо с корените ни и да искаме да бъдем колко се може по-близо до тях... но ... все тая, така или иначе няма да ме разберете, извинете за спама, не се сдържах.
Лека вечер на всички, явно в мене е проблема, трябва по-често да си пия хапчетата за да не избухвам, пък и ми е малко смешно точно аз да ви чета морал като съм 100% евреин, ама пуста Българска кръв не пуска и не пуска...
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • androns, doktorra, scorceni, tasmaniec
Цитирай

В кратко видео OnePlus демонстрират нагледно здравината на предната камера на устройството си. Кадрите показват, че въпреки компактните си размери, предната камера е в състояние да издържи тежест от внушителните 22.3 килограма, които в случая са под формата на циментов блок. OnePlus 7 Pro успява да повдигне това тегло единствено с 16МР обектив, който се показва и прибира зад дисплея.

 
Цитирай

(2019-05-18, 16:17:35)Victormihov написа:  Няма значение на какъв език се ползва, според мен е пропуск.
И как да не е гугъл телефон, работи с Андроид- значи е Гугъл.
Имало трета операционна система и аз да не знам?

Имах предвид, че не е с андроид one или пиксел телефон, но ти реши да се правиш на интересен и съм сигурен, че си ме разбрал!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Аз съм си интересен без никаква връзка със форума, иначе ДА, не те разбрах, но какво значение има.
Липсата на Български език си е факт.
Цитирай

На 16 май OnePlus 7 Pro официално бе представен в Пекин. Въпреки това, резервациите за този смартфон на платформата Jindong както и на официалния сайт на OnePlus започнаха още на 13 май. Само за 5 дни резервациите на този смартфон са надвишили 1 000 000 бройки. На платформата Jingdong резервациите надвишиха 820 000, докато на официалния сайт на OnePlus, резервациите вече са 220 000. Така че общо резервациите са достигнали внушителна цифра от 1 050 000 бройки.
[Изображение: 8032459180eca224a885666167d9febf-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай

И какво от това, че няма български език? Това, че е на английски език, не означава, че ще направи абсолютно всички на английски. Пак ще си четете фейсбук, който е на български, пак ще си влизате в дарикнюс и ще си четете тъпите български новини и като цяло ще продължите да четете абсолютно всичко на български, точно както сте го правели до сега. Все едно пък влизате в настройките и по 20 минути четете имената на менютата... Искате да промените нещо свързано с дисплея? Иконката на настройките > дисплей. Уау, вие успяхте, вие не се затруднихте, въпреки, че ВСИЧКО е на английски.

Ако липсата на български език е проблем за вас, просто си купете друг телефон. А този толкова важен за вас български език, по-скоро превода от английски на български е потресаващ. 60% от нещата са неразбираеми, когато андроида е на български. Не се правете на големите националисти, понеже има бая по-важни неща, за които да се застъпвате, отколкото липсата на българския в андроид.

Huawei Mate 10 Pro
[-] 4 потребители изказват благодарност на Anastasia123 за това мнение:
  • alexbg67, disrespectful, naruto993, Sv3TL10
Цитирай

Такива постове като последния(и доста други в темите) може да се видят само в България от "Българи". Е за това тази държава ще изчезне в недалечно бъдеще. Сори за отплесването от главната тема. По темата страхотен телефон. Но трябва да има и Български език.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 10 потребители изказват благодарност на ss_23 за това мнение:
  • batproho, doktorra, harimari007, kali_74, kremon, luchko15, martoo, milss, scorceni, Victormihov
Цитирай

Почти идеалният телефон. Ако беше без кривия екран, щеше да е следващия ми телефон. Макар че все още се замислям. Батерията е на минимума, който съм си определил т.е. 4К,но е ОК, всичко останало ми харесва.

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Anastasia123, Victormihov
Цитирай

И аз се замислям за него, все повече ми харесва, трябва с нещо най-накрая да разкарам античният Айфон, че и неговата батерия стана пълна мизерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • harimari007
Цитирай

Предлагам във форума да почне да се пише само на английски!!! За да може
ние, където сме тъпи и не го знаем да не влизаме и да не спамим!
А да си пишете само Вие тримата разработчици ползващи One plus!

Тоя свят не отива на добре!

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 2 потребители изказват благодарност на doktorra за това мнение:
  • scorceni, Victormihov
Цитирай

Всяко следващо мнение, с коментар относно българския в телефона, ще бъде трито, а автора наказван!
Нито един телефон на oneplus няма български, минус, но това е положението, не смятам, че е удачно темата да се превърне в караница, заради това!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 2 потребители изказват благодарност на vlaf за това мнение:
  • divna, Victormihov
Цитирай

И аз се влюбих, само ме притеснява размера....като не мога да го пробвам на живо. Как ли ще го нося в джоб....не съм бил с толкова голямо устройство.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

виж Samsung70 и ще предобиеш представа
Цитирай

OnePlus ще си партнира с един от най-популярните актьори в момента – Робърт Дауни Дж., за популяризирането на новия си флагман OnePlus 7 Pro в Азия (първоначално в Индия и Китай).
[Изображение: ef32daad80fcb7b65c2c90caf4f926e6-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай

(2019-05-20, 09:26:56)disrespectful написа:  И аз се влюбих, само ме притеснява размера....като не мога да го пробвам на живо. Как ли ще го нося в джоб....не съм бил с толкова голямо устройство.
Свиква се. Даже Mi8, с 6.21 дисплей, ми изглежда малък.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

Android Q beta вече е достъпна за OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro  Tummenupp

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

В OnePlus 7 Pro намериха несъответствие с посочените характеристики. Според информация от официалния сайт на производителя OnePlus 7 Pro е оборудван с тройна камера с 48-мегапикселов сензор Sony IMX586, 16-мегапикселов модул с широк зрителен обектив с изглед 117 ° и 8-мегапикселов сензор с триизмерна оптична възможност за мащабиране.
[Изображение: 6d1c5a18c1225c5ffe69413b8b243022-full.png]
Блогър от Украина, закупил OnePlus 7 Pro още на старта на продажбите, в рамките на няколко дни старателно тества новия флагман. Докато изучава снимките, той и екипът му забелязват нещо странно. Според EXIF данни, снимка направена в портретен режим с помощта на предполагаемия 8-мегапикселов сензор е с разделителна способност от 4160 x 3120 пиксела, всъщност съответства на 13 MP.
[Изображение: c1d570dbff8740631279abb2455420cf-full.png]
Освен това според информация на приложението Device Info HW се оказва, че в в OnePlus 7 Pro е инсталиран сензор Samsung S5K3M5, който според спецификацията на уеб сайта на производителя е с резолюция 13 MP.
[Изображение: f839ed6fd2b955250150d4a36fc4ca83-full.png]
Блогърът също така отбелязва, че при използване в портретен режим устройството не дава три пъти приближение, както и това, че фокусната дължина от 74 мм също не достига необходимото разстояние.
Все още е рано да се прави каквото и да е заключение, но да си припомним, че през 2017 в OnePlus 5 вместо заявеното двойно оптично увеличение в реалността се оказа 1,33-кратно. След това от компанията признаха, че са използвали цифрово приближение, за да получат въпросното 2x увеличение.

Източник: >>>>>>

 
[-] 4 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • doktorra, GH0STFACE, kayovas, vargala81
Цитирай

Приложението за време - когато вали и се движи телефона - изглежда все едно вали в дисплея  Tongue

https://twitter.com/Canoopsy/status/1131340583388286976

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • doktorra
Цитирай

След редица критики относно характеристиките на камерата на флагмана си, компанията оперативно отреагира на недоволството на клиентите и сподели особеностите на процеса при снимки на смартфона. Според тях, разликата в разделителната способност на снимките се дължи на характеристиките на софтуера на устройството. OnePlus 7 Pro има 3-x увеличение без цифрово мащабиране и загуба на детайли. Телеобектива се използва за две функции на фотоапарата: триизмерно мащабиране и портретна фотография. При избиране на режим се променя полето на изгледа в зависимост от задачата, която се изпълнява. При снимане с трикратно увеличение, лещите на телеобектива запазват кадъра без загуба на разделителна способност от 8 мегапиксела. При портретна снимка се използват всичките 13 мегапиксела на сензора.
[Изображение: 2208eeccf193b3cba08960d52066d89c-full.jpg]        [Изображение: 111999025076224c1a241e459773eb74-full.jpg]
3 x "zoom" normal photo                                                  portrait mode

Източник: >>>>>>>

 
Цитирай

Снкмки със zoom (Zoom, zoom, zoom (3x))
[Изображение: 26642755.jpg]

[Изображение: 26642754.jpg]

[Изображение: 26642753.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Блогърът Зак Нилсон след като тества OnePlus 7 Pro за издръжливост и направи ексклузивна версия с прозрачен гръб, не спря дотук. Сега реши да разглоби напълно устройството за да разгледа вътрешните компоненти и, най-важното, за да се определи степента на защитата срещу вода. Като цяло демонтажът на OnePlus 7 Pro не създаде проблеми. След премахването на задния капак, всички вътрешни елементи са лесно достъпни. Този модулен дизайн значително опростява ремонта на устройството. Оказа се, че слотът за SIM карта, USB Type-C конектора и високоговорителите имат защита от влага. В допълнение към това блогърът намери около слота за сим картата индикатор за проникване на вода, което вече е стандартна практика на много производители. Интересното е, че прибираща се предна камера също има гумено уплътнение, за да се предотврати проникването на влага. По този начин, всички дупки в смартфона са надеждно защитени, въпреки че той не разполага с официален IP рейтинг, както преди това и беше казано от ръководителя на OnePlus.

[Изображение: 6a70303d13c28f65cd6af68680e85589-full.png]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай

Значи все пак си е водоустойчивSmile
Страхотно, еми невероятен смартфон, няма какво да се иска повече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • doktorra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)