Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10E - Лични впечатления и коментари

Дал съм само един пример, че всяко правило си има и изключения, а това дали ще го приемеш за доказателство или не, проблемът си е лично твой.

 
Цитирай
Аксесоари

Примера ти нищо не доказва. Дал съм ти линк от поддръжката на OPPO, където си пише черно на бяло как стоят нещата, но ти без нито едно доказателство държиш на твоето мнение. Все едно аз да твърдя, че съм космонавт, а ти ако искаш ми вярвай, проблема си е лично твой.

1916 
Цитирай

Записа на разговор може да работи на въпросния Oppo,както и при хуавей,НО при нас, заводското приложение е извлечено от индийски регион,и е споделено по международните форуми,като 4pda,DXA,и после си го инсталираш за Европейска версия.Иначе за Европа,така официално няма,даже и гугъл дайлера има запис на обаждания,но за тези региони в които не е забранено.
Цитирай

(2020-11-23, 19:23:19)milss написа:   Би ли споделил кои са тези неща. Дай примери, защото твърдението ти е меко казано смешно.

Освен че я няма функцията за запис на разовора, която на мен лично ми върши доста работа, от dialer-a на Samsung нямах достъп до Contacts , което също е минус, например някой ме пита за нечии номер и без да прекъсвама или задържам разговор му го диктувам или пращам по съобщение пак от самия dialer. Начина по който при Xiaomi се приемат и стартират разговорите лично за мен беше несравнимо по удобен  Много ми липсваше и малкото сензорче на екрана на Xiaomi то което оповестява мигайки за пропуснат разговор, или с различен цвят за съобщение или нотификация. Освен това когато телефонът се зарежда  - не мига а си стои постоянно включено и като изгасне знаеш че е достигнал зададените проценти или напълно зареден. В американския Samsung нямах Widget mobile data който да изкарам на home screen а и от там да включвам и изключвам, дори в единия от телефоните ми иконката с двете стрелички липсваше и в падащото меню , и трябваше да влизам в подменютата на телефона всеки път за да включвам и изключвам щото в Щатите са май с вградени някакви e sim -и. Друго което ми правеше впечатление ( тук вече може и да е малко субективно и от самите бройки) е, че когато говоря на пуснат спикер ( а аз винаги така говоря), Xiaomito ми вадеше по отчетлив и силен свук на гласа отсреща, както и мен ме чуваха по добре. Можех да говоря като оставя телефона и ма метър от мен, а  samsung- a  трябваше да го доближавам значително за да ме чуват добре. Иначе Samsung а вадеше страхотен страхотен стерео звук при музика, мелодии you tube т.н. Имаше и други несгодии които сега по памет не мога да цитирам, бях си ги отбелязвал на текстов документ преди когато се сблъсквах , но явно при някоя от чистките съм го делнал и него. За батерии пък въобще няма и да отварям дума щото тук нещата са несравними. Xiaоmi то ми е най евтиния модел - от миналата  2019 година, есента, Redmi 7a, за 150 лева , и не е нормално телефон 7 пъти по скъп да ги няма тези фийчъри. Единствено eдно NFC което пък на мен лично не ми трябваше. Както и да е, не казвам че телефона е лош, напротив голямо удоволствие беше да работиш с ракета като него (Snapdragon версията), даже честно казано по ми легна на сърцето от ultra -ta, и никога нямаше да се разделим ако ми предоставяше това което ми дава Xiaomi. Да не говоря че при Xiаomi съвсем легално с Tool а си изключвам и деинсталирам камара ненужни за мен лично процеси което ми прави телефона по бръз и батерията доста по издръжлива. Много пъти съм си мечтал даже да пуснат Samsung същия мъник, със същия хардуер, но да не е с умрялата 3000 батерия и орязаните функционалности. Бих го купил на секундата чисто нов, щото обичам малки и компактни телефони а не вратници които лятото да ми свалят късите гащи

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

@росен2 , при разговор си имаш достъп до контактите, но не с един клик, а с два.
Освен Самсунг имам и едно Xiaomi Poco f1 и сензорчето му за никакъв х.. не става. Свети само в бял цвят и е толкова малко, че трябва да съм поне на 50 см. от него, за да видя, че свети. Но така ще е в бъдеще, защото телефоните станаха безрамкови. За Самсунг си има доста програми които известяват за нотификации.
Widget mobile data ползвам и аз. Външно приложение е и не отстъпва по нищо на вградените. Казва се 2G-3G-4G. Жена ми беше с Xiaomi Mi Note 10 и нямаше фабричен такъв widget.
За спийкъра няма да коментирам защото наистина е субективно.

1916 
Цитирай

Мен пък сензора ще ме окьорави направо, като халоген е, на 7а го виждам от 5 метра ми вади очите и реагира различно на съобщения, пропуснати разговори и т.н..Но Redmi 7a трябва да е има в предвид че е едно много уникално телефонче на което китайците са му дали неща които на по скъпите си модели не са . Та на Покото може и да е мижав, но на Redmi то е като морски фар. Както и да е, лек ден.
пп. Външните приложения стават, но в много случай нямат функционалностите и вътрешната синхронизация и кореспонденция с другите стокови приложения в телефона. Например когато сканирам документ имам опцията да съхраня снимката в текстов формат в notes , но ако не е стоково приложение то функцията е неактивна и т.н. и други тем подобни леки несгодиики от тоя род

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Самсунг има вграден запис на разговори - само слагаш СИМ карта от регион, където не е забранено, и връщаш фабрични настройки. После си слагаш българската СИМ. При мен си работи безпроблемно и безотказно.
А иначе bixby routines е страхотен инструмент, който не съм виждал в други марки и ако реша да сменям марката доста ще ми липсва.
Отделно и your phone проложението, което е вградено в windows 10 - не знам освен самсунг с кои други марки работи.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
[-] 2 потребители изказват благодарност на seemore за това мнение:
  • milss, NaniG
Цитирай

Да де, ама човек от къде да знае кой регион няма такива ограничения ? Пък и да знам примерно че в Беларус го има dialera-а от къде да търся карта ? Отгоре на всичко след всеки резет ( ъпдейт) ще трябва пак да правя гимнастиките предполагам.. Това е някаква простотия с излишни гимнастики, като благинката Volte. На Американските ми телефони функцията си я има в менюто и е чекната, но де факто неактивна. Горе на екрана иконката HDVolte липсва както и в самите сървиси. Абе истината е че и ние вече много сме се разглезили с тия смартфони ( то не знам дали е правилна думата "разглезили", понеже и камара пари сме дали, та си искаме екстрите ) и много капризни сме станали. Но ако трябва да степенувам факторите които ме отказаха от апарата, то в градацията на първо място безапелационно поставям батерията.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-11-24, 12:14:36)росен2 написа:  Да де, ама човек от къде да знае кой  регион няма такива ограничения ? Пък и да знам примерно че в Беларус го има dialera-а от къде да търся карта ? Отгоре на всичко след всеки резет ( ъпдейт) ще трябва пак да правя гимнастиките предполагам.. Това е някаква простотия с излишни гимнастики, като благинката Volte. На Американските ми телефони функцията си я има в менюто и е чекната, но де факто неактивна. Горе на екрана иконката HDVolte липсва както и в самите сървиси. Абе истината е че и ние вече много сме се разглезили с тия смартфони ( то не знам дали е правилна думата "разглезили", понеже и камара пари сме дали, та си искаме екстрите ) и много капризни сме станали. Но ако трябва да степенувам факторите които ме отказаха от апарата, то в градацията на първо място безапелационно поставям батерията.

Ами не знам дали трябва да се прави тази "гимнастика" с картите - само 1 път съм я правил след като си взех телефона, защото имах египетска карта от една екскурзия там. Иначе телефона си се ъпдейтва всеки месец. Дори да трябва да я правя след фактори ресет - то отнема 2 минути - много повече от останалата разправия около ресета. Иначе мога да кажа че VoLTE ми работи и на двете карти - има си иконките горе. Също така ми работи и VoWiFi.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Сигурно щото си с Ексинос. А моите бяха с една Сим карта и една СД

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Вече ползвам телефончето 8 месеца и имам някакви впечатления. Като го купувах знаех за по-трудното руутване (сравнено с Nexus, Pixel, OnePlus, Xiaomi), за малката батерия и политиките на Самсунг относно в кой регион какъв чипсет се ползва. Не играя игри и такива впечатления нямам. Ползвам телефона най-много за спорт. Като цяло минусите са повече за мен лично.

Ще започна с това, че не съм фен на марката Самсунг и вероятно никога няма да бъда като говорим за мобилни устройства. Цената на това устройство прекалено висока за способностите му. Този телефон чисто нов не трябва да струва повече от 700лв и то на лаунч. OneUI или го харесваш, или не го. Аз не го харесвам, защото е супер натруфен и има доста ненужни самсунгски приложения. Няма как да ги махна лесно. Разбирам, че това си е субективно и има много хора, които харесват OneUI.
Bixbi - бих искал тотално да мога да разкарам тази функционалност от телефона. Изключил съм я в момента, но искам да я няма. Позицията на Bixbi бутона в Samsung S10E е меко казано недоизмислена...не знам колко скрийншота съм направил вече с комбинацията power-bixbi. Позицията на скенера за пръстов отпечатък е обсъждана в мното форуми и видеа и ще потвърдя, че е неудобна. Разбирам, че е измислена така, за да не се натиска или пипа бутона постоянно като работиш с тела, но просто не е удобно. Успеваемостта на пръстовия отпечатък е под въпрос особено по време на спорт. Сравнен със скенери на телефони като Poco F1, Nexus 5s, Redmi сериите, А1 сериите на Xiomi този скенер не работи добре. Доста често трябва да го избърсвам и по няколко пъти да трябва да ми сканира пръста. Веднъж щом захапе и няма пускане, но този момент с неработенето в началото не може да го има в телефон от такъв клас.
Орязаните функционалности в Bixbi (които са похвалени някъде по-горе) и липсващи елементарни фийчъри като това да ти присветва ринга на камерата при пропуснати обаждания също ме карат да си мисля, че този телефон не си струва парите. В случая AOD функционалност не е толкова добра идея, защото харчи много батерия. Не виждам защо трябва да ровя из XDA и да правя милион настройки за една елементарна нотификация. Колегата, който по-горе е писал за диода на PocoF1... аз лично го виждам и от 5 метра като имам пропусната нотификация, а съм зле с очите. Преподичтам малко по-дебели безели, но с диод.
Екзинос чипсета определено се усеща като по-бавен и по-загряващ от Снапдрагонския, но това си е политика на Самсунг и начетения човек ще знае за какво иде реч. Все пак намирам тази практика за неправилна, да си слагат Екзинос на А сериите.
Знам, че това е крайно субективно, но Самсунг си правят майтап с липсата на double tap to sleep... wtf, това го има и в телефони за по 300лв. и не е ядрена физика, за да се имплементира даже и с ъпдейт.
Поне при мен, Самсунга не се справи добре с Mi Fit и не може да се свърже с апа. Ползвам Zepp , но и там гривната ми се разкача...сякаш или ГПС-а изключва, или тела убива приложението. Нямам проблем със същата гривна на други 5 телефона -3 на xiaomi , nexus 5s, iphone 6s.


Вероятно ще се сетя и за някой друг минус. Искам да кажа, че това го имам повече като дискусия, а не спор или някакви караници и нарежданки. Все пак ние сме си крайни потребители и е по-добре да бъдем задружни.

Ще опиша и плюсовете.

Телефонът е бърз, няма спор. Няма забавяния, забивания и разни подобни глупости, които пък може да наблюдаваме при флагмани на Xiaomi.
Звукът му е невероятен по време на клипове и по време на разговори. Онзи ден един приятел ме пита защо чува разговора в другия край на стаята...верно бях го надул на макс. Стерео звука, който изкарва много ми хареса и за мен лично е огромен плюс, че горния говорител свири с/у теб.
Дисплеят също е добър, има красиви цветове, не е тъмен. Аз лично ползвам главно тъмни и черни теми, но като има цвят е много добро.
Фейс-ънлок работи добре на дневна светлина и се вижда много ясно как тия красавци от Самсунг можеха да въведат цветен ринг за батерия и/или за нотификация.
Бърз скенер за пръстов отпечатък (когато сработи)
Много красив и компактен телефон. Аз съм с жълтия модел и е голяма красотичка.
Снимки - аз съм доволен от снимките и най-вече от ултра широката камера.
Цитирай

Съгласен съм с колегата Мkoev. Аз забравих само да спомена в горния ми пост, колко ме ядосваше невъзможноста с едно тап-ване да гася дисплея ( което го има при тел. от 150 лева на Redmi). Гасех от копчето, и всеки път си мислех кога ли ще се амортизира от толкова натискане Smile. Биксби не съм ползвал никога, нямам и намерение. Пръстов - също никога не ползвам.
С няколко думи - за хардуер му давам 8/10
Най вече заради мижавата батерия, и второ ( тук не знам дали е при всички и е малко субективно) при разговор на спикер нямаше силата и отчетливостта на звука която има сегашния ми телефон Redmi 7a. Tрябваше да го доближавам за да чувам комфортно и да ме чуват добре и мен. Отдалеча ли се чува някакво тихо и недоносено . Трябваше да се напрягам. На слушалка обаче , както и за клипчета и музика беше просто разкош. Кристално чист, плътен и ясен стереозвук.
При тези дадености, справедливата цена на лаунч според мен - 600 лева. За Snapdragon-a.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-11-24, 12:14:36)росен2 написа:  Това е някаква простотия с излишни гимнастики, като благинката Volte. На Американските ми телефони функцията си я има в менюто и е чекната, но де факто неактивна.

Поне на няколко американските модела samsung има допълнителна "гимнастика" за подкарване на volte, а именно ръчно въвеждане на ims профил (APN). При ims клиента на Samsung (тяхен е не използват този на андроид) е задължително условие да го има за да се регистрира телефона за volte. Профила е малко отзязан откъм кодек, но все пак иам наличен AMR_WB 23,85kbps.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Double tap to sleep ще бъде налична при ui 3.0. Дори не помня да съм го заключвал 'ръчно', екрана ми е направен след 30 сек да угасне и сам да се заключи и изобщо не го мисля, другия колега пък щял да му маортизира копчето от натискане. Big Grin
AOE върши чудесна работа за пропуснати нотификации, при липса на вграден диод е много добра алтернатива на AOD.
Аз съм с версията със SD и си правя преспокойно между 5 и 6 часа дисплей с мижавата батерия, няма какво повече да искам.

П.П. Да се сравнява s10e с redmi7a е най-малкото супер несериозно. Wink
Весел ден.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • milss
Цитирай

Темата се напълни с плява и глупости .Телефона е топ.
Цитирай

@ j95monster да де, требва да изпадаме в телешки възторг от тела и само да ахкаме колко е топ. Всичко друго е плява. Така си е ...
@ Марто, парадоксално нали ! Но с Редми то ми е много по комфортно в някои аспекти в сравнение със Самсунга.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-11-26, 13:05:30)росен2 написа:  Съгласен съм с колегата Мkoev. Аз забравих само да спомена в горния ми пост, колко ме ядосваше  невъзможноста с едно тап-ване да гася  дисплея ( което го има при тел. от 150 лева на Redmi). Гасех от копчето, и всеки път си мислех кога ли ще се амортизира от толкова натискане Smile. ...

В магазина на Самсунг (Galaxy Store) има едно тяхно приложение, което се казва SoftKey Edge. Плъзгаш-тапваш и дисплея се гаси. По удобна е от на Xiaomi, защото ако нямаш празно място (изчистено от икони) на диспля, няма и как да тап-неш.
Същата тази програма (SoftKey Edge) има и софтуерен бутон Screen Capture. Много е удобен и няма да се притесняваш, че ще ти се амортизират бутоните за изключване и volume.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай

@milss, благодаря за подсказката, но да плъзна и да тапна просто е неудобно като съм свикнал да мога да дабъл тапна буквално навсякъде по екрана на телефона, за да го загася. От много години има и фийчър doubletap status bar to sleep, верно е стар, но пак е по-удобен. Не става въпрос за амортизация на бутоните, а за удобство и улеснение при ползване на телефона.

Не знаех, че с OneUI 3 ще вкарат този фийчър и се радвам. Нещо мъничко е , но голям брой потребители го харесват и го търсят този фийчър.
Цитирай

(2020-11-27, 21:13:36)mkoev написа:  ......  

Не знаех, че с OneUI 3 ще вкарат този фийчър и се радвам. Нещо мъничко е , но голям брой потребители го харесват и го търсят този фийчър.

УанУЙ 3 още  не е наличен за S10 моделите. SoftKey Edge е наличен още от TouchWiz 6.0. Може и от по-рано, но аз го ползвам от 2016г.

1916 
Цитирай

Да ви питам, това UI3.0 кога ще е достъпно за С10?

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай

One UI 3 идва с актуализацията за Android 11, предполагам до края на януари вече трябва да е пристигнал.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-11-27, 22:36:51)gosheto.nenov написа:  One UI 3 идва с актуализацията за Android 11, предполагам до края на януари вече трябва да е пристигнал.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Някой пробва ли го вече. По-добро ли е от старото и Андроид 10?
Цитирай

Аз го ползвам от седмица и половина и съм много доволен. Има приятни за мен козметични промени, както и нови функции, например двукратно докосване за заключване.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Доста необективни мнения равняващи се на глупости са се изписали напълно незаслужено за телефончето. Като минус може единствено да се изтъкне малката батрерия(очевидно заради малкия размер), неудобното място за пръстовият отпечатък(свиква се бързо) и биксби бутона, който си има фунция да се ремапне и аз съм си го направил шорткът за камерата(мега удобно). Самсунгчето си е флагман с флагмански характеристики в малко тяло. Точка. Камерата е супер и постоянно се подобрява с ъпдейти. Откакто съм го взел телефона е имал поне 7-8 ъпдейта. Такива глупости от сорта, че нямал двоен тап за заключване или нямал уйджет за на мобилния нет - вие добре ли сте! Не може всяка ненужна прищявка на всеки да се предвижда от производителя, нали за това има маркет, нали затова е андроид и има милиони приложения. Сложете си каквото ви е нужно. А че трябвало да струва 600-700 лв. на старта направо не се чувате, май живеете 4-5 години назад във времето.

---------
Samsung Galaxy S10e
[-] 1 потребител изказва благодарност на r0bik за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Сложи ли му Андроид 11 да видиш за какво става въпрос с батерията?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)