Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!

(2019-12-13, 21:13:23)batala написа:  Трябва да си сменил профил през modem config?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Аха
Цитирай
Аксесоари

Само Виваком ли имат VoWiFi ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2019-12-13, 22:18:56)росен2 написа:  Само Виваком ли имат VoWiFi ?
Аха
Цитирай

(2019-12-13, 22:18:56)росен2 написа:  Само Виваком ли имат VoWiFi ?

В момента да. Да се надяваме скоро и Теленор да пуснат тази съвременна и търсена услуга. А1/ Мтел са безнадеждно изостанали, от три години обещават на абонатите си VoLTE и още нямат, какво остава за VoWiFi...


Цитирай

(2019-12-13, 22:17:42)tibuzdrev написа:  Аха

На снимката от долу нагоре втория профил пак на dt с път към mbn файла eu/dt/volte/commerci/ е този на германския оператор от групата на Дойче Телеком и се оказва при ми9 малко по-подходящ за използване. С него сработва и evs кодека, които работи и при официално поддържфаните телефони без самсунг.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

@batala,  чисто информативно, къде взимаш инфо за тези кодеци и прочие ?
Цитирай

Защо след като доста модели имат vowifi Виваком не ги поддържат а са се ограничили само до някои модели на huawei
Цитирай

Защото huawei си плащат, най-вероятно.
Същото е и със самсунг.
Ако разгледаш темата за VoLTE ще видиш с кои модели се започна и как ставаше активацията
Цитирай

(2019-12-14, 10:02:54)emzo написа:  @batala,  чисто информативно, къде взимаш инфо за тези кодеци и прочие

Преди време някой се беше похвалил (интересното беше между два самсунга s9), че излизало по време на раговор HD+ в дайлърите на телефоните, което само по себе си означава точно EVS кодек и се разчетох малко как се пуска на куалком платформи. Оказа се, че профила използван да подкарам услугите на моя телефон така или иначе има конфигурационен файл нужен за кодека и затова съм го качил и тук във форума.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Активирах VoLTE, като вкарах картата си в P30, но за VoWiFi пратих няколко смс-а от същия телефон и ми отказват активация. Чета, че на redmi note 8 pro тръгва без проблем, но при мен нещо не се получава.
Цитирай

Нямам представа защо ти е отказало активация със смс за VoWIFI. Трябва да го направиш пак, докато получиш успешен смс, няма как иначе. След това вече услугата е активна за постоянно и на нов телефон само въвеждаш кода за активиране на VoWiFi в телефона.


Цитирай

При мен също е така. Активирах Волте,но не мога чрез смс да активирам wifi. Оператора е Виваком.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-12-14, 19:25:39)qvor_83 написа:  Активирах VoLTE, като вкарах картата си в P30, но за VoWiFi пратих няколко смс-а от същия телефон и ми отказват активация. Чета, че на redmi note 8 pro тръгва без проблем, но при мен нещо не се получава.


Имай предвид, че преди това имах п30 про и функциите бяха активирани там.
После просто сложих сим картата в 8 про и въведох 2та кода - за volte & vowifi.
Цитирай

Просто от Виваком отказват да го активират. В рамките на 20 мин. изпратих 4 СМС и всички отговори бяха - "Здравейте, услугата WiFi Voice не може да бъде активирана. За повече информация посетете http://vivacom.bg/4gvoice"
Иначе VoLTE го активираха и си го имам на телефона
Цитирай

(2019-12-13, 22:35:51)milenvn написа:  А1/ Мтел са безнадеждно изостанали, от три години обещават на абонатите си VoLTE и още нямат, какво остава за VoWiFi...

Факт е, че МТел обещаваха VoLTE още от 2016, но после като А1 го "зарязаха".


А1 и почти "VoWiFi":

М/у другото още 2008 имаха една услуга МТел SPOT, която е VoIP (sip) и често съм я ползвал, когато съм бил извън ЕС или на места без мобилен обхват, но с WiFi.

Май преди някоко години спряха нови активации.

Все още работи, за тези коита са я активирали.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2019-12-15, 19:24:56)Чо написа:  Факт е, че МТел обещаваха VoLTE още от 2016, но после като А1 го "зарязаха".

Именно, минаха повече от 3 години оттогава. Да се стягат, да работят и да предложат тези услуги на клиентите си. Защото абонатите им плащат същите месечни такси като на Теленор и Виваком, където тези услуги са налични. В идващите 5G мрежи за разговори отново се използва IMS протокола, който стои зад разговорите през 4G мрежата- VoLTE. Ще бъде смешно догодина по това време Теленор и Виваком да пуснат разговори през 5G мрежата, а при А1 пак да падаш на античните 2G/3G мрежи.

Заради липсата на VoLTE в момента предлагат драстично по-ниски скорости на абонатите си. В София съм тествал с абонат на А1, аз постигам 350 mpbs, той едва 50 mpbs. С едни и същи телефони, на различни места...


qvor_83 написа:  Просто от Виваком отказват да го активират. В рамките на 20 мин. изпратих 4 СМС и всички отговори бяха - "Здравейте, услугата WiFi Voice не може да бъде активирана.

Обадете се на 123 и сигнализирайте за проблема. Искайте ръчно да ви активират услугата.


Цитирай

(2019-12-15, 20:30:17)milenvn написа:  Обадете се на 123 и сигнализирайте за проблема. Искайте ръчно да ви активират услугата.

На мен лично, съпорта на  Vivacom ми отказа официално да ми активира услугата за Xiaomi 9T Pro. Имали списък с модели и марки за които имали право да пуснат тази услуга и нямало значение дали устройството ми я поддържа ако не е сред одобрените. Явно ще трябва да търся някой познат с Hauwei, Honor или Samsung за да си активирам картата. Очевидно въпросните марки си плащат, а Виваком дискриминират клиентите си с цел увеличаване на пазарния дял за конкретните марки. Много разочароващо!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Milkov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-12-15, 21:37:40)Milkov написа:  Явно ще трябва да търся някой познат с Hauwei, Honor или Samsung за да си активирам картата. Очевидно въпросните марки си плащат, а Виваком дискриминират клиентите си с цел увеличаване на пазарния дял за конкретните марки. Много разочароващо!

Напълно сте прав! Дано скоро от Виваком премахнат тази крайно несправедлива система и разрешат свободно активиране за всеки апарат, който поддържа услугата!!

Ако някой познава адвокат или друго правоспособно лице с юридическо образование, нека го запита дали нямаме право на жалба срещу Виваком за неравностойно третиране и/или дискриминация на основа марката на апарата. Веднага бих подкрепил подобна жалба!

Пълен абсурд е например да отказват да активират дадена услуга на сим картата по телефона, както коректно правят Теленор при заявка за VoLTE активация на 123! Вие като абонат сте в правото си да ползвате всяка една услуга, предлагана официално от оператора, а това дали тя ще тръгне или не на конкретен апарат, е съвсем отделен въпрос. Не може априори да ви отказват активирането ѝ.


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • anatol06, Milkov, milss
Цитирай

Интересно ми е след като Huawei си плащат на Виваком да ги толерират, Samsung например защо не го правят нали са богата компания.
Цитирай

(2019-12-17, 10:55:20)esil2 написа:  Интересно ми е след като Huawei си плащат на Виваком да ги толерират, Samsung например защо не го правят нали са богата компания.

Ами всъщност не става дума за никакво плащане на пари. Просто Виваком са реално много малък оператор за да се занимават повечето производители на телефони с тях. И обратното Теленор се възползват от името, което все още използват.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Vowifi заработи на Xiaomi redmi note 5  с root и  EFSTools.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tibuzdrev за това мнение:
  • milenvn, Miro2210
Цитирай

(2019-12-18, 17:51:28)tibuzdrev написа:  Vowifi заработи на Xiaomi redmi note 5  с root и  EFSTools.
Предполагам сте ползвали файла качен тук, не този от 4пда?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Файла от 4pda,тук не намерих файл.
Цитирай

(2019-12-18, 19:33:42)tibuzdrev написа:  Файла от 4pda,тук не намерих файл.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1591611
Същото е с малка разлика в два от файловете позволяващи да се използва и evs кодека при двете услуги. Може да го пуснеш наново да се запишат файловете бе з проблем.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • tibuzdrev
Цитирай

Благодаря ,ще ги запиша на ново.
Може би линка трябва да се добави в началото на темата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)