Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iPhone X е най-продаваният телефон в света през 2018г.
#26

По темата:
Аз мисля, че тази година ще свалят цената и Айфона ще стане доста атрактивен.
Все пак тази година прескочих моделите главно заради липсата на идеи в xs и xs max и това, че си е същият телефон като iPhone X.
И септември ако предложат претоплена манджа, още една година ще изчакам... алтернатива на iOS засега не виждам.
Няма телефон на пазара дето работи толкова мазно и плавно при жестовете, поне при мен...( от 2007 си е така)
Цитирай
Аксесоари
#27

Да ама не стига, че са с 10 рам и 8 ядра на 3.0 ghz близо, пак са по евтини, с много по добри екрани, работят също толкова плавно, че и по бързо Smile .. и батерията им кара повече. Щото е 4000mAh+ и се зарежда за 40мин, не за час и половина.

А и в университета хората се мъчат някви wordове да отварят променят и изпращат с айфона си е направо мъкa, не е невъзможно, но е хупееер сложното нещо, а и от както има за Android YouTubeVanced и още 2-3 приложения просто е рай за мен, айфона не е никъв вариант.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#28

Да мислиш, че ще свалят цената на Айфона е доста наивно... Smile
Цитирай
#29

Хората се дразнят на цените, не може щото е Айфон 7 отпреди години колкото и перфектно запазен да искаш 800-900лв!В смисъл дори да си обикновен потребител само за слушалка и социални мрежи или някоя бърза снимка. За тия пари взимаш нещо ново с хубава визия, мощен хардуер, топ камера. А най ме дразни, че показва на батерията живота! Да и при андроид телефоните умират, ама поне от психологическа гледна точка не са ми праснали проценти живот на батерията

P. S. Гледам как купуват айфоните, първия въпрос е "колко процента живот има батерията"
Цитирай
#30

(2019-05-05, 09:23:24)arm11 написа:  Да мислиш, че ще свалят цената на Айфона е доста наивно... Smile

Като не ги свалят, шефа ще вдига заплатата и така...
Цитирай
#31

(2019-05-05, 09:18:10)tiesto_pld написа:  Е те последните 3 години да речем, всички андроиди са с тези статистики. В шкафа пък имам едно Китайче G700-U20 което от бая време и 2гб рам си върви перфектно. Както и да е, никой не оспорва качествата на айфона, просто за мен е нередно да дам повече пари за нещо което като функция мога да взема друг по-евтин или флагман за същите пари който ще ме удовлетвори.
Всеки си има негово виждане и вкус.

В момента, в който пуснеш да се ъпдейтнат приложенията през Google Play, инсталираш Facebook, Messenger, Viber, Whatsapp, Instagram, Snapchat и още няколко гледай след това как "работи плавно"  Big Grin
Да, но това важи само, ако са флагмани, докато при среден клас положението е още по-зле ... я някой слаб Kirin, скопен Snapdragon или още по-зле MTK, а да не говорим за GPU-то, което под всякаква критика.


(2019-05-05, 09:22:15)Legend написа:  Да ама не стига, че са с 10 рам и 8 ядра на 3.0 ghz близо, пак са по евтини, с много по добри екрани, работят също толкова плавно, че и по бързо Smile .. и батерията им кара повече. Щото е 4000mAh+ и се зарежда за 40мин, не за час и половина.

А и в университета хората се мъчат някви wordове да отварят променят и изпращат с айфона си е направо мъкa, не е невъзможно, но е хупееер сложното нещо, а и от както има за Android YouTubeVanced и още 2-3 приложения просто е рай за мен, айфона не е никъв вариант.


Предполагам не си чувал поговорката: Не съм толкова богат, че да купувам евтино! 
Относно екраните виж това:


Така, че на хартия екраните на по-евтините може да са супер, но в действителност - не.


И какво им пречи да си инсталират OfficeSuite, след което си запаметяваш редактирания файл, където искаш - локално в телефона, в облаци (като OneDrive, Google Drive, Dropbox, Box, Yandex), през ftp, през web адрес написан в браузъра и т.н.
Сега да не ми почнеш с оправдание, че трябвало да инсталират еди какво си, за да редактират документ - това го прави абсолютно всеки дали на десктоп ще слага OpenOffice, Microsoft Office и т.н., както и на телефона винаги става чрез външно (допълнително инсталирано) приложение. Дори като бях с Android никога не съм ползвал вградените офис програми, защото не стават.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#32

А извинявай, ама lcd с Oled/amoled да сравняваш....
Цитирай
#33

Сравненията с цената на автомобил мисля, че са неточни и некоректни - за 1500-2000 лв. се намират автомобили, разбира се, но това е единствено началната им цена. В 99% от случаите хвърляш минимум още толкова докато това стане кола, изключвам дори обслужването. Карана по нашите пътища най-малко ще иска ревизия на ходова част и дори автомобил от нисък клас не може да не се размине с носачи/тампони/шарнири и т.н. по веригата за стотици левове. Да не говорим, че евтините коли ги карат хамалската точно, защото са евтини и накрая тоя, който плаща е бъдещия купувач. В кола за 2000 лв. съм налял 3500 отделно от обслужването за да да стане автомобил, годен и приятен за каране. Е, понякога има и изключения, разбира се.
Цитирай
#34

(2019-05-05, 12:04:27)alisali1234 написа:  Сравненията с цената на автомобил мисля, че са неточни и некоректни - за 1500-2000 лв. се намират автомобили, разбира се, но това е единствено началната им цена. В 99% от случаите хвърляш минимум още толкова докато това стане кола, изключвам дори обслужването. Карана по нашите пътища най-малко ще иска ревизия на ходова част и дори автомобил от нисък клас не може да не се размине с носачи/тампони/шарнири и т.н. по веригата за стотици левове. Да не говорим, че евтините коли ги карат хамалската точно, защото са евтини и накрая тоя, който плаща е бъдещия купувач. В кола за 2000 лв. съм налял 3500 отделно от обслужването за да да стане автомобил, годен и приятен за каране. Е, понякога има и изключения, разбира се.
Абе не е така, щот мойто Субару преди 5г съм го взимал нов внос, и единствено за регистрация и обслужване съм дал макс 1000лв.От тогава сервиз не иска да по души, така, че не е баш начална цена. В момента можеш да си купиш кола и за 500 и да те кара години... Ама омазахме темата
Цитирай
#35

Затова казвам, че има и изключения. А има и хора, които се примиряват с недостатъците на даден автомобил за 1500 лв. и освен едното масло друго не сменят - и си го оставят така с разбитото окачване, с течовете и с другите проблеми вървящи ръка за ръка с ниския ценови сегмент. И все пак...да, има изключения. Но са изключения.

Все пак не мисля, че сме се отклонили кой знае колко от темата - от години се поставя на въпрос как цената на флагман смартфон стига /и дори минава/ тази на масови автомобили нисък клас (или среден за годините си и станал нисък за нашето съвремие). Но за мен сравнението е некоректно.

Аз толкова пари не бих дал за какъвто и да е смартфон, но има хора които ги дават и това е на базата лична преценка, възможности и желания. При някои хора - и комплекси. А и като ти се набива в главата маркетинг, рано или късно масовката го приема за даденост и съм виждал хора , за които ако нямаш iPhone, то това в ръцете ти никакъв смартфон не е. Мислене всякакво.
Цитирай
#36

Именно, да речем 70% от Айфон потребители не знаят що е Айфон буквално. А го взимат да избиват комплекси.
Цитирай
#37

(2019-05-05, 12:59:53)tiesto_pld написа:  Именно, да речем 70% от Айфон потребители не знаят що е Айфон буквално. А го взимат да избиват комплекси.
Оф малко му мина времето на това избиване на комплекси. Всеки може да си купи Айфон. И познавам доста хора, които си купуват айфон, защото искат безпроблемна работа на смартфона и без бъгове. IOS го предлага. Аз също дълго години бях на Епъл именно заради това. То вече избиването на комплекси може и да стане с Huawei и Samsung, защото струват по над 1000лв? Махни кифлите, които ползват смарфона за снимки и инстаграм. Те не са определящо за комплекси. Не съм видял човек с Айфон, който да се мисли за богопомазан и да избива комплекси. Убеден съм, че моя Самсунг с9 след още 1 година няма да върви така, както сега.. а последният ми айфон 7 след повече от 2 години, върви гладко както и първия ден. Хората искат качество и Епъл го предлага. Не е комплекси.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#38

Кое качество? Искам някой да ми определи думата, какво се подразбира като качество? Приказки от типа "мазни върви" " са несериозни... Мога да покажа симбиан Нокия как върви мазно.Мога да покажа и нов флагман за под 1000лв как върви мазно...
Цитирай
#39

За мен качество означава следното: Изглежда добре, усеща се добре в ръката, изработка от качествени материали. След това операционна система, която при голямо натоварване върви МАЗНО и няма и следа от бъгване. Качествени и чести ъпдейти, които помагат на телефона. Лесна и безпроблемна работа с програми. Сигурност за документи, снимки и т.н.. Да знаеш, че всеки един момент, в който ти потрябва устройството, няма да береш ядове и да се чудиш какво да изчистиш и да изтриеш, за да ти върши по-добра работа. В момента на моя с9 виждам само добре изглеждащ смартфон с хубава камера. Ъпдейти, бавещи се супер много. Бъгване и лаг в доста приложения. Очаквам след половин година да започве да забива още повече. Не знам какво е твоето обкръжение, но поне при мен хората с Айфон са избрали марката именно заради това, което ти изброих и не избиват комплекси по никакъв начин. А и моля, изкарай ми модел на Самсунг или някое друго андроид устройство на 2г, пълно с приложения и да сравним работата на устройствата ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#40

Разбираемо, ако идваш от Самсунг! Един тригодишен пиксел върви мазно, топ камера, няма лафове, андроид Q.... И за 250 Евро... Амолед дисплей, другия Oled.... За мен това е качество на доволна цена.
Цитирай
#41

(2019-05-05, 12:21:35)tiesto_pld написа:  Абе не е така, щот мойто Субару преди 5г съм го взимал нов внос, и единствено за регистрация и обслужване съм дал макс 1000лв.От тогава сервиз не иска да по души, така, че не е баш начална цена. В момента можеш да си купиш кола и за 500 и да те кара години... Ама омазахме темата


Ти си късметлия с тази марка
Аз моето Субару го взех януари тази година и до тук съм дал точно толкова колкото го взех за ремонт. Ама си е Субару не го сменям


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#42

Това с телефоните няма да спре. Всеки харесва различни неща, има различни мнения, разполага с друг бюджет и просто няма смисъл от спорове. Масово в България се плюе по неща, които не сме използвали и това е дразнещо. Може би не сме свикнали да изказваме безпристрастно мнение по каквато и да било тема. Моите мнения за Айфон са такива, защото съм имал 4 айфона и имам представа малко или много за какво иде реч. Сега съм със Самсунг и съм със смесени чувства. Чел съм, че Пиксел е много добър телефон, но няма как да разбера, ако не го купя. На видеа в Ютюб относно батерия и бързина, камера и качество на снимките аз не вярвам. При мен след използване на скъпи телефони, наближава и денят, в който ще си купя нещо по-евтино на непозната за мен марка, за да разбера наистина ли има по-евтини смартфони, които ще ми доставят това удоволствие при използване както по-скъпите. Така ще мога да дам и мнение за такъв клас смартфон. В момента мнението ми е единствено за Епъл и Самсунг. Всичко клони към Епъл, освен 2 неща - Бързото зареждане е отлично и се надявам да го има и при Епъл в 11ката, а другото е резолюцията..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#43

Определено има евтини телефони които не отстъпват на по-скъпите. А и в крайна сметка всички ползваме телефоните за 3-4 неща..
Цитирай
#44

(2019-05-05, 13:51:52)tiesto_pld написа:  Кое качество? Искам някой да ми определи думата, какво се подразбира като качество? Приказки от типа "мазни върви" " са несериозни... Мога да покажа симбиан Нокия как върви мазно.Мога да покажа и нов флагман за под 1000лв как върви мазно...

Как върви мазно симбиана ?? Даже телефона ми от подписа не може да се сравнява по мазнотия със Iphone 6s. Говора от опит.

Единствените телефони където бият Iphone по мазнотия и ще си го бият още дълги години дори и да остареят то това са High Refresh Rate екраните в телефоните
Давам ти пример: Razer Phone, Razer Phone 2, Asus Rog и всички където са с повече от 60 hz екрани.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#45

(2019-05-05, 15:28:38)BGDropche написа:  Как върви мазно симбиана ?? Даже телефона ми от подписа не може да се сравнява по мазнотия със Iphone 6s. Говора от опит.

Единствените телефони където бият Iphone по мазнотия и ще си го бият още дълги години дори и да остареят то това са High Refresh Rate екраните в телефоните
Давам ти пример: Razer Phone, Razer Phone 2, Asus Rog и всички където са с повече от 60 hz екрани.
Е сега пред мен сравнявах на приятел XR с p30 жестове, Китаеца отговаря по-бързо и по-мазно... Нямах трети телефон да заснема видеото, следващия път.
Цитирай
#46

http://rechnik.info/качество
Цитирай
#47

Качеството на iPhone означава, че iPhone 8 с 2GB RAM никога не е забивал в Instagram, а Samsung Galaxy Note 9 с 6GB RAM в Instagram ми е замръзвал няколко пъти.
Да не можеш да сменяш теми и разни други, но пък си има други предимства.
Всеки телефон си има предимства и недостатъци.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#48

Всички плюят епъл ,но при тях проблема е единствено много високата цена и заради това хората започнаха да сменят апарата си масово на 2-3 години или да си купуват андроид телефон с хубава камера .Като цяло всички марки предлагат претоплена чушчена манджичка искат само да печелят ,но все пак трябва да ти предложат нещо иновативно Smile))))като вграден калкулатор за ipadSmile)))))))Каквото и да си чешим пръстите,който е работил с всички продукти на епъл знае колко лесно ,удобно ,бързо става всичко и те-така.Но лека по-лека гледам вкъщи почват да се изместват нещата,на малкия в стаята имаше imac и iphone -от 4-5 месеца има андроид и уиндоус.Жена ми от macbook и iphone сега ползва лаптоп с уиндоус и си чакаме телефона може би във вторник p30 pro.Само аз не се предавам, мен ме кефят все още apple.

Mac os x
Цитирай
#49

(2019-05-05, 14:30:35)tiesto_pld написа:  Определено има евтини телефони които не отстъпват на по-скъпите. А и в крайна сметка всички ползваме телефоните за 3-4 неща..

Няма как да правиш сравнения на устройства ползвайки 3-4 неща! Аз където не ползвам соц. мрежи и не играя игри ползвам активно между 15-20 "неща" и около 15-ина от време на време! Смея да ствърдя, че не ползвам всичко, кето устройството ми дава възможност.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#50

(2019-05-05, 18:20:26)pepy1 написа:  Няма как да правиш сравнения на устройства ползвайки 3-4 неща! Аз където не ползвам соц. мрежи и не играя игри ползвам активно между 15-20 "неща" и около 15-ина от време на време! Смея да ствърдя, че не ползвам всичко, кето устройството ми дава възможност.
Написах го образно, всички телефони се ползват за едни и същи неща.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)