Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K20/ K20 Pro с 48 MP камера и Snapdragon 855- покупка, магазини и цени

@didkobanditko , съветът ти е на място. Но емаг мисля, че са коректни в това отношение. Връщал съм продукт на Шаоми към тях за сервиз и веднага ми го смениха с нов. Големите техно вериги също не мисля, че биха си позволили такива своеволия. Но пáрен каша духа. Това, че на мен не ми се е случвало не означава, че не се случва на никого.

Аз ще изчакам малко да излезе 128-гб, защото 64 са недостатъчни. А защо аджеба не са сложили слот за карта памет си нямам идея.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nzim за това мнение:
  • didkobanditko, kstavrev
Цитирай
Аксесоари

(2019-07-15, 15:49:11)didkobanditko написа:  Един съвет. Така и така ще давате повечко пари спрямо покупка от Китай, без значение от къде купувате (бг търговци или големите вериги за техника), гледайте на кутията на телефона да има стикер, че телефона е внесен от Солитрон. Така може да ползвате официалния сервиз на Булграм, което си е някво предимство. Та тия Ситител, както и много други, в т.ч. и голяма част от предложенията в Емаг, предполагам сервиза е техен и "гаранция-франция". Говорил съм със служители от Булграм и само бг операторите и техноверигите са снабдени чрез официалния дистрибутор Солитрон. Това, че някой е праснал цена 700+ лв. не означава, че е официален внос (според мен).

Да, така е Citytel си имат техен сервиз какт и магазин в София и ремонтират там, а за Булгарм мога ти кажа,че съм имал взимане даване с тях (за гаранционни неща) и не стават за нищо. Пълни смешници са. Описвал съм и друг път във форума случката с тях.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Емаг винаги са коректни с гаранциите. Връщал съм 3-4 пъти продукти гаранционно и винаги ми ги заменят с нови или ми възстановяват парите, ако ги нямат в наличност вече. Няколко пъти съм връщал слушалки и един път видео карта. Всичко минава нормално.
Цитирай

Колеги, днес отворих кутията с MI 9T, която кротко ме чакаше в пощата. Първите впечатления са тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97489


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • stoyanov.bs, suffer
Цитирай

Така, да споделя как при мене протича покупката, като гледам доста от вас нямат търпение, канселират поръчки и т.н.

30.06. - късно вечерта поръчан от Goldway
04.07. - получавам съобщение дали искам китайски ром или "глобален", отговарям им след час че китайския ми е ОК
06.07. - китаеца отговаря - ОК, ще ти пратим с китайския
09.07. - имейл от алиекспрес, че пратката е изпратена, получавам тракинг за DHL от UK към BG, не активен естествено (Shipment information received)
15.07. - съобщение от Goldway, че пратката ми пътува към UK, и ми се дава тракинг номер на UPS, който проверявам и се оказва че е изпратена на 12.07. от Китай и е пристигнала на 15.07. в UK
Сега следва, до 2-3 дни, китаеца в UK да препакетира тея 6,6 кг и да ги разпрати с DHL на всеки персонално, тогава DHL номера който получих в началото ще е активен и персонално моя телефон (да де на жена ми) ще пътува още 2-3 дни до мен.
Обикновено, цялата тая процедура коства 15-20 дни, особено за току що излязли модели. На който не му се чака да не се хваща въобще.

Вечния бетатестер!
[-] 7 потребители изказват благодарност на Marcus за това мнение:
  • emolokopd, Kiridedra, kstavrev, milenvn, milstan, stoyanov.bs, Victormihov
Цитирай

(2019-07-13, 11:55:37)BStoyanoff написа:  Здравейте,

Реших да споделя с вас какво си мисля, че става с Алиекспрес, понеже имах проблем с mi global store и не отговаряха над 1 седмица на съобщенията ми.

Продавачите пишат в стария message center, a когато аз се опитвам да им пиша съобщенията се пращат през новото "Messages", но там си стоят "Unread" завинаги. После от нищото ми отговарят в стария message center. Никой продавач не вижда и не отговаря на съобщения в този новия messages, затова си мисля, че там е бил проблемът. В интернет потърсих за това и май в момента единствения workaround е да се ползва мобилното приложение на Aliexpress където съобщениято, които пращам си отиват в старото message center, където и продавачите могат да виждат и да отговарят. Все още чакам отговор от тях, но мисля, че сега ще се получи да ми отговорят. Писал съм на 4-5 магазина да видя къде го имат наличен и да поръчам от там, тъй като канселирах поръчката от mi global store.
Да, и аз забелязах проблеми с месинджъра им. Много са го осрали, дано си оправят бъговете. Съобщенията остават непрочетени.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай

Да, ужас е с тея двата message центрове дето са направили.

Относно колегата, който пита дали с aliexpress standart shipping отива на митница: Не , това е доста сигурно, че няма да отиде на митница, защото всичко се случва през държавните пощи, и там не правят толкова проблеми, колкото през DHL, където шансът да отиде на митница е огромен. (за тази 27 доларовата поръчка през DHL може и да не е така, но като цяло е така)
Цитирай

(2019-07-15, 21:45:14)BStoyanoff написа:  Да, ужас е с тея двата message центрове дето са направили.

Относно колегата, който пита дали с aliexpress standart shipping отива на митница: Не , това е доста сигурно, че няма да отиде на митница, защото всичко се случва през държавните пощи, и там не правят толкова проблеми, колкото през DHL, където шансът да отиде на митница е огромен. (за тази 27 доларовата поръчка през DHL може и да не е така, но като цяло е така)
Не знам колко е вярно, но аз до сега само една поръчка съм изтървал да ми пишат цена над 30лв през държавните пощи и си отиде на митница като стой та гледай, май през дхл с разделяне на поръчката е най-сигурно!

Изпратено от Nokia 3310

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

Както си и мислех - Mi 9t черен 6/64 в Емаг - 669,99. За жалост искам син и ще си го чакам.
Цитирай

(2019-07-16, 01:04:05)beakybuzzard написа:  Както си и мислех - Mi 9t черен 6/64 в Емаг - 669,99. За жалост искам син и ще си го чакам.

Браво на емаг! Това е реалната цена на телефона! Синият цвят е великолепен, заслужава си да изчакаш за него!


Цитирай

Брей, то някой да не напише, че цената му се вижда в повече, веднага да изтриете. Че нали темата е за това бе?!
Цитирай

Дайте някоя снимка с това Pro да видим.
Цитирай

Лол, моя телефон днес е пристигнал при DHL и пише "Очаквана доставка: Сряда, Юли 17, 2019". Дори не мога да го повярвам Big Grin

Xiaomi mi5 64GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenks за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

(2019-07-16, 18:12:11)Lenks написа:  Лол, моя телефон днес е пристигнал при DHL и пише "Очаквана доставка: Сряда, Юли 17, 2019". Дори не мога да го повярвам Big Grin
Може ли да кажеш на коя дата го поръча и след колко време ти приеха поръчката. Моята още си чака...
И да питам дали някой може да препоръча читави протектори, които да поръчаме, въпреки, че те със сигурност ще пристигнат преди телефона Smile

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

(2019-07-16, 14:39:48)Praniel написа:  Вчера телефончето пристигна Smile  8/128 black, chinese rom. 

Страхотно е, само стъкления протектор който си поръчах не прилепва много добре по ъглите ...
Честито колега! Да си го ползваш с кеф Smile Живях там, където си направил снимката - на Цариградско и Йерусалим нали?
Цитирай

На 5 юли е поръчан, а на 13 ми пратиха тракинги. Просто може да съм хванал късмет, че летят нещата за България днес.

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай

След 2 седмици излиза 9 Т про Smile заредете се с пари и търпение Smile

Oneplus 7 pro
Цитирай

Колеги, за лични впечатления, отзиви и коментари от Редми К 20 Про, моля да пишете в новата тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97501

Съответно за Redmi K 20/ MI 9T първите отзиви и впечатления са тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97489

Нека в тази да коментираме основно покупка, доставка и цени. Благодаря!


Цитирай

За 9t pro има ли слухове кога ще се продава?
Цитирай

Като гледам от Китай най-тънко идва 550-560 лв с доставка DHL . Офертата на емаг е добра 670лв с две години гаранция ,но само черен цвят.....
Цитирай

Понеже тук коментираме покупки и доставки имам питане.

Поръчал съм си го от Mi Store, като чакам потвърждение за поръчката.

Днес обаче получих лично съобщение от тях:




[Изображение: 9610100x.png]

че не могат да открият zip кода, защото автоматично е излязъл на района, а не на София - 1000. Отговорих им, че е 1000 и съобщението все още седи непрочетено. Понеже коментирахте, че имало проблем със съобщенията и не ги виждат, по какъв друг начин да им отговоря, защото явно очакват отговор, а аз не знам дали ще го получат и ще го видят и излишно ми се бави поръчката

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

https://www.trackingmore.com/remote_area.php
Пишеш Bulgaria 1000
или Bulgaria Sofia

и на двете излиза едно и също: Че не си в Remote area.
Вероятно заради "j" системата си прави лоши шеги.

Някой спомена, че през приложението се получавали и на старата система. Така че пиши и през там
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

(2019-07-17, 13:15:28)suffer написа:  https://www.trackingmore.com/remote_area.php
Пишеш Bulgaria 1000
или Bulgaria Sofia

и на двете излиза едно и също: Че не си в Remote area.
Вероятно заради "j" системата си прави лоши шеги
Благодаря, но продължава да излиза това - че не съм в Remote area. Какво да направя?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

ами аз си редактирах поста. През приложението им пиши
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

(2019-07-17, 13:20:09)suffer написа:  ами аз си редактирах поста. През приложението им пиши
Благодаря - аз още сутринта като го получих като съобщение им писах директно от телефона, но и сега не виждам да е прочетено - за това не знам как да процедирам Visslar Bu

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)