Анкета: Коя марка за лаптопи според Вас е най-добра? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Acer
12.20%
10
12.20%
Asus
17.07%
14
17.07%
Apple
3.66%
3
3.66%
HP
10.98%
9
10.98%
Samsung
1.22%
1
1.22%
Microsoft
1.22%
1
1.22%
Lenovo
21.95%
18
21.95%
Dell
20.73%
17
20.73%
Razer
1.22%
1
1.22%
MSI
1.22%
1
1.22%
Друга марка
8.54%
7
8.54%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя марка за лаптопи според Вас е най-добра?
#26

Мисля, това е само за интелските прочесори. AMD-тата нямат проблеми с драйвърите за 7. Може и да греша...

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Ще взема реновиран стар, все ми е тая за батерията - винаги съм на ток. Не искам Windows 10. Отвратителен ми е, адски отвратителен. И без това и сега с нетбука съм перфект, пък до 500 лв. един реновиран Acer с 3-4GB RAM ще е перфектен. Може и да е с малко по-голям екран, ама макс до 13", свикнах на 11" и не искам повече. 13 е абсолютния макс. Това с 15 и 17 просто няма как да стане.
Цитирай
#28

Аз съм останал с най-добро впечатление от 3 марки - Dell, Acer и Lenovo - но не какво да е леново, а ThinkPad серията.
HP ги бях намразил заради pavilion серията им (лоша сглобка и охлаждане, много дефекти) още от едно време, но в последно време съм с добри впечатления от Elitebook и Probook моделите им.
Най-недоволен съм от Asus - може да е лош късмет, но почти не познавам човек който е имал асус и не е имал някакъв проблем с него. Дори преди 2 седмици на един приятел дъното му замина от нищото - вечерта работеше, на следващия ден - не. Друг пък си беше взел асус от ROG серията за около 1800 лв. 2 пъти влиза в сервиз за дефектен екран и 1 път за смяна на дъно и клавиатура.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#29

(2019-07-01, 22:18:28)android_97 написа:  Най-недоволен съм от Asus

Късмет. Всичко е до модел, аз 4 асуса съм сменил нито един нямаше проблеми през годините. Единствения проблем който имах с единия и то по моя вина прегрях му видеото зверски, но за 50 лева го оправиха навремето после го ползвах още година и го продадох. Иначе имам приятел дето само Acer си купува и имаше няколко проблемни, единия беше много досаден клавиатурата му спираше да работи, скапваше се просто от 6 месеца до година.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#30

Ползвал съм 2 модела на HP -Pro Book 4520s беше здрав,без проблеми.После взех HP Pavilion 15 Gaming заради параметрите,не съм геймър.Не мога да кажа че съм доволен от качеството.Преди да изтече гаранцията 2 м.му изгоря дънна платка,замениха я с нова.После изгоря мрежова карта,сега наскоро му се счупи едната панта,занесох го за смяна,излезе че и капака е за смяна(140лв.е) Използван е внимателно но е на 7г.може би защото е от пластмаса и с времето става крехка.Брат ми ползва Mac Book Pro 8г. не е мръднал,сега взе новия Pro М2 чипа,много са качествени,но и са доста скъпи.Аз не знам следващия каква марка ще е,но да е солидно направен,може би алуминиев. Smile 
Писах НР защото това съм ползвал,но не съм сигурен.

Huawei P30
Цитирай
#31

Dell-чето ми вече е тинейджър на 13 години и половина почти Big Grin

Пробвах Win 11, но го "задъхват" някои анимации на Windows и като цяло работата с него е по-тегава и затова му върнах 10-ката.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#32

Макар, че съм гласувал някога по един начин, сега моята подредба е:
Епъл
Майкрософт
Делл
Самсунг
Това ми е обобщението по производителност, батерия и качество на мен. Вашите може да са корено различни.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

Аз най-доволен съм останал от DELL. Дори домашния офис съм си го оборудвал с ДЕЛЛ лаптоп, монитор. В момента служебния ми е HP, уж висок клас, Z-нещо си, но не съм доволен, все някакви въртели, докинг станцията шуми, единия от 2та закачени за него монитори не всеки път пали, трябва да рестартирам монитора, които е пак ХП. Да не говорим, че портовете му основно налагани от дясно. Такава дизайнерска грешка, все едно не правят лаптопи от 20 години.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#34

Според мен, най-добра марка няма. Някои от производителите обаче се справят по-добре при бюджетните решения от други. Не е реалистично да очаквам еднакво качество и параметри при бюджетен Acer и ASUS например. Ще трябва да жертвам параметри или сглобка, въпреки че почти всичко ново до 3000лв е кашкавалено изделие, извадено от зрънчо.
Напушва ме на смях, като чета неадекватни и несъществуващи понятия като "геймърски лаптоп" за същите такива, пак до около 3000-3500лв. Пълен абсурд.
Преди години имаше няколко доста добри модели на Acer, които бяха бюджетни (под 1500лв) и използваха магнезиеви шасита (магнезий-алуминиева сплав). Не мисля, че съм виждал по-здрава и нова евтина машина. Ако не се лъжа, бяха от сериите Aspire и Swift. Сегашните им подобни изпълнения струват солено. Не, че другите производители нямаха такива машини, но тези бяха най-евтините с добро качество на изработка за класа си.
Да не говорим от колко време положението при лаптопите е същото като при смартфоните - греят много, особено масовките в ниския и среден клас.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#35

(2023-05-24, 13:26:50)DoryanY написа:  Ползвал съм 2 модела на HP -Pro Book 4520s беше здрав,без проблеми.После взех HP Pavilion 15 Gaming заради параметрите,не съм геймър.Не мога да кажа че съм доволен от качеството.Преди да изтече гаранцията 2 м.му изгоря дънна платка,замениха я с нова.После изгоря мрежова карта,сега наскоро му се счупи едната панта,занесох го за смяна,излезе че и капака е за смяна(140лв.е) Използван е внимателно но е на 7г.може би защото е от пластмаса и с времето става крехка.Брат ми ползва Mac Book Pro 8г. не е мръднал,сега взе новия Pro М2 чипа,много са качествени,но и са доста скъпи.Аз не знам следващия каква марка ще е,но да е солидно направен,може би алуминиев. Smile 
Писах НР защото това съм ползвал,но не съм сигурен.
Панта се ремонтира за 5 минути с лепило за горещо лепене, къде ще ти давам 200 лв за пластмаси с панти

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#36

(2023-05-25, 20:10:00)Andon0v написа:  Панта се ремонтира за 5 минути с лепило за горещо лепене, къде ще ти давам 200 лв за пластмаси с панти

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Да в сервиза (trierrasoft в Пловдив) лепят,но казаха че при този капак,точно където се захващат болтовете на пантите,пластмасата е изгоряла и не става(капак е при мен).Тази панта,моята се беше счупила и дисплея се клатеше.Дадох го да го оправят,и като са го отворили,ми се обадиха,трябва смяна на капака.Та чаках 2 седмици да им доставят капак,не ми се даваха толкова пари,145лв.капак+панти и труд,още 100лв.

Huawei P30
Цитирай
#37

Не се вписах в анкетата защото досега съм имал само един лаптоп - DELL LATITUDE E6510. Взех го преди 11 години втора ръка и досега работи без никакви забележки. Батерията е сменяна 3 пъти за това време, ориигналния диск е сменен със SSD но все още си работи и е добавена RAM до 8GB - максимума който поддъжа дъното и процесора. WIN 7 pro е заменен с WIN 10 pro но винаги мога да го върна на 7, с 10 обаче работи по добре. Единственото неудобно нещо е че лаптопа е доста по масивен от сегашните и малко по трудно се пренася.
Цитирай
#38

(2023-05-25, 20:57:21)DoryanY написа:  Да в сервиза (trierrasoft в Пловдив) лепят,но казаха че при този капак,точно където се захващат болтовете на пантите,пластмасата е изгоряла и не става(капак е при мен).Тази панта,моята се беше счупила и дисплея се клатеше.Дадох го да го оправят,и като са го отворили,ми се обадиха,трябва смяна на капака.Та чаках 2 седмици да им доставят капак,не ми се даваха толкова пари,145лв.капак+панти и труд,още 100лв.
Колко и да е счупена пак се лепи, те ако лепят само счупени палстмаски или паднали гайки е едно, но с лепилото за горещо лепене съм оправял лаптопи в плачевно състояние.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#39

За мен най-добрите към момента са Dell и Lenovo.
Точно днес изхвърлих на боклука един Acer, който беше мъчителен още от първите дни. Беше закупен 2017-та година и от тогава беше пълно дърво, така и не откриха причината. А в последните години работеше като първия ми компютър на Уиндоус 98 - супер бавно. Никога няма да си купя отново тази марка.

HP не бяха лоши преди, но с тях съм имал много драйверни проблеми и най-много сини екрани съответно.
За другите марки не мога да говоря, защото не съм ползвал. Доволен съм от периферията и мониторите на Asus и MSI, но не знам до колко мога да съдя по тях за това какви са им лаптопите. Бих рискувал с тях обаче. Razer също бих пробвал. Иначе ако ми се даваха доста пари бих си взел и Епъл защото macOS ми се струва още по-добра на лаптоп и компютър от колкото iOs е на телефон. И със сигурност ще е по-добре от бозата. Smile

Иначе от неспоменатите аз бях много доволен от Тошиба, става въпрос за преди 10 години вече. 2013 година купих лаптоп за смешни пари, около 500-600 лева ми се върти на промоция от Техномаркет. Още работи, а изобщо не беше щаден през годините. Но вече забавя доста на Уин 10. Студентството ми мина с него. Но те вече не правят лаптопи.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)