Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

Аз лично съм доволен от машинката. Тия дребни проблеми се появиха след актуализацията,но се надявам да се коригират нещата занапред.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на spiritfog за това мнение:
  • milenvn, tivanov96
Аксесоари

Аз не мога да кажа за слаби места, тъй като го ползвах  около 20 дни със стария ъпдейт и вече 2-3 седмици с новия. Не ми харесва как се държи от тогава, но няма и какво да се направи, не е само при мен така, а масово. За да го избера натежаха процесорът, дисплея и батерията. Камерата е атракция с този механизъм, но изобщо не ме топли, а и не съм на ти с фотографията и нямам претенции за нея.
Не бях подготвен обаче за теглото, което батерията носи със себе си и ми е трудно да свикна все още, но това си е индивидуално. Не мога да кажа, че е недостатък, тъй като тоя процесор трябва да се захранва. Има и една особеност при мен - идвам от Sony Z2, така че не съм надежден и съм доста изостанал като цяло с телефоните. Уж заради екрана съм го взел, а на моменти не се оправям с това, че няма ноч, защото повърхността на ръката ми е разположена по навик в ъглите и някой път докосва екрана и отварям/затварям/местя разни джаджи/аппс.

Взех го от теленор за 470 лв., че ми е към 30 лева плана и нямаше смисъл да чакам от Китай тепърва. Най-оферта е от алито.

Add.
Пратих си преди малко мейли на двете пощи и все още не са пристигнали, с вайбъра и мснгр нямам тоя проблем.


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • redsys

Наистина има проблеми със закъсняващи известия от месинджър и фейсбук, особено фб ако не го отвориш много рядко ще ти покаже, че имаш десетки известия. Чак днес се появи първия проблем с батерията, като си легнах снощи беше на 38%, днес се събуждам и гледам 1%, но още беше включен и през нощта ме е залял с многобройни нотификации от фейсбук, месинджър, гугъл и всякакви, сигурно са яли батерията цяла нощ и Now Weather приложението беше изяло над 71% от потреблението на батерията.

Не знам късмет ли съм изкарал или просто още не са дошли при мен проблемите... От почти месец съм с телефона, с MIUI 11 съм откакто излезе и проблем със забавени известия или източване на батерията не съм имал...
Относно забавянето на известията, чудя се дали това не е проблем на андроида. Старият ми телефон беше Samsung Galaxy A8 2018 и на него понякога имах същите проблеми със известията които описвате вие, след като го обнових до андроид 9 (особено с viber, olx и gmail - понякога изобщо не излизаха докато не светна екрана или не пусна приложението). Още тогава бях проверявал в интернет за проблема и имаше оплаквания от потребители на всякакви марки. За щастие на xiaomi-то ми засега всичко е наред.

Малко встрани от тези неща, но постоянно ми излиза едно известие "Updating Feature for Chrome" и стои докато не го махна аз. Някой знае ли за какво е това?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB

Това с извевтията май е от самите приложения. Аз съм с Android One и също имам приложения които не дават мигновено нотификациите. Така съм с ABV mail-a. След последния им ъпдейт виждам, че имам нови писма, едва когато вляза в самото приложение, а преди не беше така.

Батерията ми издържаше учудващо много поне за мен, излизам сутринта в 6ч със 100% , стабилно гърчене през деня на wifi, youtube, фейсбук, от време на време някои разговор и се прибирам в 19ч с между 20 и 30% , но днес...изненада, пада с по 1% на 10 Мин без да го питам, а като го ползвам както обикновенно за 6ч беше на 3% , някакви идеи защо може да става така? През това време не съм актуализирал и не съм инсталирал нищо, не съм променял никакви настройки за батерията и т.н., заредих го с неговото си оригинално зарядно от 0 до 100% .

(2019-11-07, 19:52:02)KSAtanasov написа:  Батерията ми издържаше учудващо много поне за мен, излизам сутринта в 6ч със 100% , стабилно гърчене през деня на wifi, youtube, фейсбук, от време на време някои разговор и се прибирам в 19ч с между 20 и 30% , но днес...изненада, пада с по 1% на 10 Мин без да го питам, а като го ползвам както обикновенно за 6ч беше на 3% , някакви идеи защо може да става така? През това време не съм актуализирал и не съм инсталирал нищо, не съм променял никакви настройки за батерията и т.н., заредих го с неговото си оригинално зарядно от 0 до 100% .
Рестартирай го и ще се оправи. След ъпдейта и моя пет шест пъти направи така. Забелязвам, че почва леко да топли и процесорът държи виоки стойности. При рестарт не тръгва сам, а се налага да задържа малко по-дълго бутона и се включва.

Тук един колега описва на какво се дължи проблема:
srhristoff
Масов проблем е това с дрейнът. Из 4PDA и XDA е пропищял свят народ. Проблемът е по-известен като "залепване" на процесорните ядра и да, получава се винаги когато телефонът не се ползва извесно време и трябва да влезе в дълбок сън, а всъщност CPU-то не само, че не заспива, а даже заработва на високи честоти и започва да пие ток като луд. За съжаление, към настоящия момент, решение няма.


Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue

(2019-11-07, 19:42:09)donscot написа:  Това с извевтията май е от самите приложения. Аз съм с Android One и също имам приложения които не дават мигновено нотификациите. Така съм с ABV mail-a. След последния им ъпдейт виждам, че имам нови писма, едва когато вляза в самото приложение, а преди не беше така.

Може и от самите аппс да е, но до преди новия ъпдейт при мен всичко беше наред и всичко беше така както трябва да бъде. Буквално си имах абсолютно нормален и напълно функциониращ смартфон без орязвания и т.н. - точно каквото търсех толкова дълго време, не че имам някакви грандиозни изисквания. Явно има някаква несъвместимост между аппс и ъпдейтите. 
Хубаво, че поне филмът с батерията спря. Известията ще ги прежалим, но батерията скапе ли се - лошУ.


(2019-11-07, 20:06:19)rosko73 написа:  Рестартирай го и ще се оправи. След ъпдейта и моя пет шест пъти направи така. Забелязвам, че почва леко да топли и процесорът държи виоки стойности. При рестарт не тръгва сам, а се налага да задържа малко по-дълго бутона и се включва.

Тук един колега описва на какво се дължи проблема:
srhristoff
Масов проблем е това с дрейнът. Из 4PDA и XDA е пропищял свят народ. Проблемът е по-известен като "залепване" на процесорните ядра и да, получава се винаги когато телефонът не се ползва извесно време и трябва да влезе в дълбок сън, а всъщност CPU-то не само, че не заспива, а даже заработва на високи честоти и започва да пие ток като луд. За съжаление, към настоящия момент, решение няма.

Рестартирах го, продължава да пада така бързо

Аз изтеглих рома на ново. Вече трети ден нямам проблеми.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
[-] 1 потребител изказва благодарност на marti за това мнение:
  • milenvn

Я ..какво изписа телефона ми , когато вкарах турска карта на водафон ... 4,5G на двете карти Smile
   

Ехааа 50mbps за турция ...направо рай !    

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • milenvn

Здравейте, MI 9T 6/64.От време на време, не винаги, като го отключа, статус бара започва да премигва и щората пада без да го докосвам.Вдигам, пак пада.Спира когато реши сам.И преди актуализацията го имаше това, но сега зачести.Ако някой има подобен проблем и го е решил, ще съм благодарен за малко помощ.

(2019-10-26, 10:23:40)genttogsg написа:  След ъпдейт на 11,два пъти намирам телефона умрял,задържам повер бутона и се стартира. PFJEUXM
При следващата издънка ще трябва възстановяване на ф.н. май.
След още няколко подобни случая направих фактори ресет,но тази сутрин отново същата работа. Все едно процесора е "залепнал" цяла вечер.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Вие Литекс сте и на....... 

Един колега беше писал,че изтеглил и наново преинсталирам ъпдейта. Аз също така направих ,без хард резет и нямам вече този проблем. Успех.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на spiritfog за това мнение:
  • milenvn

(2019-10-29, 21:23:56)Joro777 написа:  Не, аз исках да заменя Weather с друго приложение, но явно няма да стане. Инсталирах Now Weather което повече ми харесва, но няма как да го вмъкна в уиджет с часовника. То си има уиджети с часовник, обаче като цъкна на него отивам в приложението, а не в стоковия часовник с алармите. На стоковото Weather ако не му цъкна хич няма да се сети да се ъпдейтне, освен това винаги има 1 градус разлика от другото приложСложи 
Сложи си Bastion 7, всичко си има... Smile

Здравейте ,колеги притежатели на MI9T Wink имам телефона от месец и половина , като цяло съм много доволен от телефончето Wink Въпроса ми е ,че вече три-четири пъти ми се случва да си легна на над 80% батерия ,а няколко паса след това когато се събудя телефона се е изключил и при рестарта е под 20% ? Някой има ли същия проблем? Просто не виждам логика даже и да е изконсумирал толкова ток , да се изключва при 20%...

(2019-11-19, 07:12:04)gorivo написа:  Здравейте ,колеги притежатели на MI9T Wink имам телефона от месец и половина , като цяло съм много доволен от телефончето Wink Въпроса ми е ,че  вече три-четири пъти ми се случва да си легна на над 80% батерия ,а няколко паса след това когато се събудя телефона се е изключил и при рестарта е под 20% ? Някой има ли същия проблем? Просто не виждам логика даже и да е изконсумирал толкова ток , да се изключва при 20%...
Пробвайте това.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • gorivo

Благодаря ,направих , каквото е написано ,ще споделя след някой ден ,дали е имало ефект Wink

АКо пак се появи Батери дрейна , пробвайте тази процедура на линка https://piunikaweb.com/2019/11/02/mi-9t-...p78o-JKMgc
аз така я направих и вече 2ра седмица не ми се е появявал дрейна на батерията

Xiaomi Mi9T  6/64
[-] 2 потребители изказват благодарност на tonit0 за това мнение:
  • gorivo, rosko73

При мен вчера също се случи тоя бъг за първи път, след месец ползване. Само че не беше през нощта. Бях си оставил телефона за 20 мин, след това като го взех беше загрял и батерията падаше много бързо. Android system беше на първо място по използване на батерията. След рестарт се оправи.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB

Аз на моменти си го имам, въпреки че слагах цели два пъти пълния ъпдейт. Интересно ми е защо не е пусната все още корекция.

Какво би могло да се окаже като решение, говорейки за смяна на РОМ или по-добре да не се пипа ако не знаем какво правим


На мен напоследък ми се случва като слушам музика на заключен екран като повдигна телефона да не се събужда. Много дразнещо. Задал съм да се събужда при повдигане.

За колегата @milenvn
[Изображение: IMG-20191120-111322.jpg]

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
[-] 1 потребител изказва благодарност на dubspace за това мнение:
  • milenvn

(2019-11-20, 15:17:41)dubspace написа:  За колегата @milenvn
[Изображение: IMG-20191120-111322.jpg]

То това лесно за пускане другите неща покрай ims-a на виваком са по-сложни за подкарване.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g

(2019-11-20, 15:17:41)dubspace написа:  За колегата @milenvn

Пуснал си VoLTE? Браво Smile  

Отдавна това е първото нещо с което се занимавам, когато взема нов телефон.


Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)