Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

(2019-11-26, 17:08:10)tivanov96 написа:  Между другото по темата с известията, която толкова време ви занимавам.

Явно самите приложения нещо бъгват, тъй като дори на чист андройд (нокия 7+) има проблеми ...

Много ценна информация колега, благодаря за нея!! Важно е да се знае!


Аксесоари

@milenvn - не съм фен на допълнителни шукарийки, качвам и ползвам, само това което наистина ми трябва. Изглежда добре, но и стоковото ми върши работа.


-----------------

Аз да си дам своите 5 цента за заспиването на програмите.

3 стъпки за получаване на нотификации навреме, aма няма да слагам скрийнове, че от гсм-а е мъка Smile
1. Сложете си програмата в AUTOSTART
2. Защитете я, таск мениджъра да не я kill-ва - APP LOCK
3. В APP Battery Saver сложете желаната програма на No restrictions

Дотук е стандартното ала бала, което уж всеки прави.

Ключа за палатка е в:

[Изображение: Screenshot-2019-11-26-17-38-30-223-com.jpg] [Изображение: Screenshot-2019-11-26-17-38-43-794-com.jpg] [Изображение: Screenshot-2019-11-26-17-38-48-164-com.jpg] [Изображение: Screenshot-2019-11-26-17-38-55-052-com.jpg] [Изображение: Screenshot-2019-11-26-17-39-09-945-com.jpg] [Изображение: Screenshot-2019-11-26-17-39-12-954-com.jpg]

Ta и при чистия аднроид е същата работа, докато ръчно не кажеш без оптимизаци ....
[-] 3 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • hglr123, hrissim, tivanov96

@haunted  е обяснил същото и на ЛС беше така добър да ми разясни. Имах всичко от нещата направени, без заключването в паметта. Уви - няма резултат.

Оставям и линк, макар че си го написал ясно.
http://c.mi.com/thread-2358745-1-1.html

Edit: Не бях влизал в това меню, на което си качил снимките, но когато влязох в приложенията 1 по 1, то опциите са си такива каквито ти си дал - Don't Optimise. Все пак направих го наново.

Едит 2: След като ги направих наново, пробвах чрез мейли до абв, гмейл и яхуу да изкарам известия - не работят. Изтрих и свалих наново приложенията, пак цялата процедура, рестарт и отново писане на мейли - дойде едно известие на яхууто. Пробвах с още 2-3 мейла пак на трите пощи, но няма известие. Тоест само едно в крайна сметка докарах. Ще видя другите дали ще дойдат изобщо, като закъсали по пътя.


Прикачени файлове Миниатюри
       


(2019-11-25, 19:41:10)hrissim написа:  Тогава пробвайте официално да си преинсталирате фърмуера през трите точки горе в дясно...
Явно е софтуерен проблем, след като от останалите "звукопроизводители" в телефона всичко е ок.
Бъгнал се е някой командващ файл, отговарящ за звука от камерата.
От прекомерна употреба не би трябвало да се бъгне звука, а механиката на камерата, което не съобщавате че се наблюдава.
Не можах да зацепя за кои 3 точки става въпрос, но за момента няма нужда да преинсталирам и после да качвам всичко наново. Явно е било временен проблем.
Друго ме дразни, освен липсващите нотификации с което се свиква. Като слушам музика на изключен екран телефона не се събужда при повдигане, въпреки че е зададено в настройките. Нито при почукване. Е, някой път се събужда ама рядко. Трябва да натисна пауър бутона за да се събуди, друг начин няма.

(2019-11-26, 19:46:41)Joro777 написа:  Не можах да зацепя за кои 3 точки става въпрос, но за момента няма нужда да преинсталирам и после да качвам всичко наново. Явно е било временен проблем.
Друго ме дразни, освен липсващите нотификации с което се свиква. Като слушам музика на изключен екран телефона не се събужда при повдигане, въпреки че е зададено в настройките. Нито при почукване. Е, някой път се събужда ама рядко. Трябва да натисна пауър бутона за да се събуди, друг начин няма.
Трите точки горе в дясно, когато отидете на версията на MIUI-то на вашия телефон в Настройки. Няма да качвате нищо наново, просто се преинсталира версията на MIUI. Натиснете многократно в/у логото на MIUI и ще ви се активират допълнителни опции от менюто, което излиза след натискането на трите точки. От там - първата опция.
Относно нотификациите - няколко поста по-нагоре в настоящата тема.
За последното - не мога да помогна - при мен работи перфектно. Проверих току-що с Poweramp.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13

Здравейте, с подобрен телефон съм в момента. 9 lite. Има ли вариант да се деинсталират аповете които идват с телефона - Ксиоми разни
Да заприлича повече на чист андроид Smile

:: respect

(2019-11-26, 21:52:42)userworx написа:  Здравейте, с подобрен телефон съм в момента. 9 lite. Има ли вариант да се деинсталират аповете които идват с телефона - Ксиоми разни
Да заприлича повече на чист андроид Smile
Темата е стара, но принципът е този, за устройства без руут - с ADB.
Има и по-драстични методи, но са по-опасни, ако не е наясно потребителя какво прави.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 2 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • pocko, userworx

Здравейте колеги, след ползване на Xiaomi.eu BETA от известно време , не мога да намеря решение на Android System Battery drain, който при Android 10 е нереален Big Grin Изкл са абсолютно всички приложения от Autostarta, махнал съм Location history-то на Google, но ефекта е 0. SOT ми пада от 5:30ч на едва 4 от тая глупост... Някой намерил ли е решение (и не се решава с ъпдейтите - първо dirty flashвах един по един, форматирах, отидох за 2 дена на Андроид 9, и се върнах на чисто с последната 9.11.21 версия с надеждата нещата да са се оправили - уви не са)? Другия бъг, който явно не само аз имам е като отворя facebook или някой път без да го отварям да получавам Updating Feathers for Facebook. Други колеги също са срещнали проблем - триеш фейсбука, честито, вече Google Chrome се ъпдейтва по 200 пъти Big Grin
[Изображение: 6067cd85fc716e7eab7c72b2008d9195.jpg][Изображение: 88cb1369a99f4b76a81ddfacc674b101.jpg]

Xiaomi 12X 8/256gb

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1589979

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1590366

Това са дали като решение колегите, при мен сработи. Не знам до колко е удачно в твоя случай и дали е приложимо.

Другото, което остава е триене на кеша на Google Services. Аз съм забранил и facebook app manager, facebook services & facebook app installer.


Да, тези стъпки ги изпълних веднага щом се появи проблема.Сега пак изчистих кеша на Google Play Services, пък да видим... Наистина е странно кое толкова не му дава да заспи...В Autostart имам само Mi fit,но то ми трябва заради гривната - всичко останало е off

Xiaomi 12X 8/256gb

Беше постнат този линк преди време - https://ru.aliexpress.com/item/33030734567.html (хидрогел филм)

Има ли някой, който да остави лични впечатления от употребата му.
В момента ползвам телефона без протектор и се чудя дали не е добре поне един филм да му сложа. Някак си не мога да се реша да му сложа стъклен протектор заради скриване на част от екрана (+ балончета) и пръстовия.


Ако сложиш правилния Nillkin няма да имаш ядове.

http://nillkin.org/smartphones-accessori...-xd-cp-max

или

http://nillkin.org/smartphones-accessori...pro-cp-pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • tivanov96

Аз си поръчах като от първия линк,огън е. Няма балони. Сам го сложих. Така е направен,че от теб се иска само да го положиш на екрана. Залепва и ме личи ,че си с протектор.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на spiritfog за това мнение:
  • emzo, milenvn, tivanov96

Забелязвам странен проблем.
Освен тъмния екран при звънене, на който нищо не се вижда, като говоря ми разпъва лентата с нотификациите


Прикачени файлове
.jpg eeeeeeeeeeeeeeee.jpg Размер: 18.56 KB  Сваляния: 280

След 2 дни "ползване": кавичките са заради това, че чакам да отключва бутлоудъра и да кача xiaomi.eu - искам запис на разгорите и NFC (с индийски глобал нямало NFC).
Предпочетох телефончето пред Mi Note 10 - търся батерия и голям екран, но след като видях екран без рамки и ноч, какро и след недостатъците на Ноута в комбинация с безумната цена в Европа, решението беше повече от ясно и не съжалявам ни най-малко. Дори напротив!


Свикнах дотолкова с жестовете, че качих приложение на стария телефон. Батерията е чук след едно зареждане и включен AoD, но ще мога да кажа повече след като почна да го ползвам със всички пощи, приложенийца, вързани джаджи (часовник, слушалки и т. н.) Все пак в момента ползвам рекордьор по батерия - Max 2. Надявам се да зареждам поне на 2 дни...

Екранът ми се струва малък, но не чак толкова много по-малък. Телефонът ми се струва миниатюрен, след 2 години с Макса. А след толкова много години, откакто ползвах Galaxy SII отново съм на OLED.

За пръв път купувам два последователни модела от една марка, до момента все исках да пробвам нещо ново. Важна ми е възможността да записвам разговорите, вградена в MIUI - е, вече не - както и това, че Макса беше първият телефон, който не беше флЕгман, но толкова много ми хареса. Единствено камерата не беше добра, но и аз не снимам много.

Ще се задържа с това телефонче. По принцип си ползвам телефонните по 2+ години. За жалост следващият К30 ще е с капандура, а това е нещото, което ме отблъсква от Самсунг флагманите, освен неоправдано високата цена. Догодина масово китайфоните ще са клонинги с корейска капандурa. Та К20/Т9 задълго ще си остане телефонът с този прекрасен изчистен безрамков дисплей. Скритата предна камера за мен също е огромно предимство, тъй като селфита не правя и не я ползвам.

След 2 седмици ще мога да пиша повече, че наистина си товаря телефоните и ги ползвам на макс.



Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • milenvn, stoyanov.bs, suffer

Здравейте, поръчах Xiaomi Mi 9t и го очаквам да пристигне тази седмица. Единствено ме притесняват отзивите за харченето на батерията и получаваенто на късни нотификации. Бих искал да получа препоръка дали да го ъбдейтвам или да изчакам с това.

Дааааа толкова бързо пада, че чак рекорд направих... все по 6 часа SOT, а този път 7 часа и 24%


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • milenvn

(2019-11-30, 13:01:02)amatior4o написа:  Здравейте, поръчах Xiaomi Mi 9t и го очаквам да пристигне тази седмица. Единствено ме притесняват отзивите за харченето на батерията и получаваенто на късни нотификации. Бих искал да получа препоръка дали да го ъбдейтвам или да изчакам с това.

Не те съветвам да ъпдейтваш. Все си ги има проблемите.
Аз не играя игри, не правя нищо по-натоварващо, изключвайки чатенето (messenger, viber) и мейлите (gmail, yahoo) и около 5ч. и малко докарвам.* Следя си разхода и нямам странично харчещи приложения и не съм докарвал над 6:30ч.

*Зареждам батерията при 15-20%. Вероятно ако ги използвам и тях, ще докарам  ~ 7ч.


Аз редовно правя 6 часа... но този път, повечко се рових в нета и четох.. за това явно чукна 7 часа

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128

На мен рекорда ми е 7 часа и 41 минути:
[Изображение: suo5ucx7.jpg]

Относно митовете за източване на батерията през нощта на MI 9T с MIUI 11.

Тази сутрин си направих труда да изследвам с Battery Historian как и от какво се разходва батерията прeз нощта, когато съм задал системни изключване на GPS и включване на режим полет на телефона.
За 6 часа и 42 минути телефона е загубил точно 4% батерия - 160mAh.
Основните причинители са widget-ите на 3 метеорологични програми и забелязвам често използване през Userspace wakelock на ....facebook.orca - т.е. това е  Фейсбук.
Ако гореописаните ги спра?
Толкоз по въпроса за проблема с батъри дрейн-а на MI 9T с MIUI 11.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • milenvn

168 часа е е чакането за бутлоадъра.
Утре вечер трябва да съм с xiaomi.eu.

Btw имам запис на разговори.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • milenvn

Че на стария ми Xiaomi Mi 5s има запис на разговори без външни приложение. На mi 9t на стария имаше отново запис без външни приложение и на новия miui пак има. Не е новост!

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128

(2019-12-01, 16:54:14)niksanvn написа:  Че на стария ми Xiaomi Mi 5s има запис на разговори без външни приложение. На mi 9t на стария имаше отново запис без външни приложение и на новия miui пак има. Не е новост!

Новост е, че Xiaomi ( а и всички други марки) махат записа на разговори в новите си модели със софтуер за Европа. Това се дължи на тъпите директиви на ЕС.

1916 

Докара ги до 7+ ч. без проблем, оставяйки ги да падне до под 20%. Затова и бях сложил уточнението горе.


[Изображение: s8j8ayjp.jpg]

[Изображение: ok3mp3p3.jpg]


Ето го и моят рекорд. Big Grin
Но го постигнах предимно на wifi. На 4G повече от 6 не мога да направя.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)