Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

Записа не е новост, рома е европейски с регион Русия.
Аксесоари

(2019-12-02, 07:11:34)emzo написа:  Записа не е новост, рома е европейски с регион Русия.

Казваш, че софта на телефона е PFBEUXM и преминавайки на регион Русия се появява опция в диалера за запис на разговор?

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • memmfis

Да, с изключение на версията на софтуера.
Но нали не очакваш от Технополис да ми дадат бройка предвидена за китайския пазар ?

PFBEUXM или PFBMIXM е софта на твоят телефон?

POCO F5 12/256 GB





Скрийншотовете по-горе са от моя телефон.

PFJEUXM

Да споделя и моите впечатления, имам телефона от 3 дена. Дойде с инсталиран стабилен 10.3.2.0 PFKMIXM от gearbest. Не знам глобален ли е, но се ъпдейтна до 10.3.3.0 и до там. Няма запис на разговора. Със заключен боотладер. Вече му направих един пълен цикъл на батерията и като автономност е по добър и от предишния редми ноте 4. 8 часа екран с използване на мобилни данни, разговори, ненатоварващи игри Wi-Fi когато си бях в къщи. Да започнем с това какво ми харесва:
+съотношение цена /качество
+атрактивен дизайн
+производителност
+автономност
+изчистен екран(липса на нотч)
+по бърза работа когато използвам мобилни данни.
+възпроизвеждане на видео клипове от YouTube, и програми от приложението на булсатком.
+приличните снимки от камерите.
Какво не ми харесва :
-тежичък е
-лед известяването на заключен екран едвам се забелязва. Няма ли начин да се позасили силата на светлината на червения светодиод? Липсва ми rgb диода от ноут 4.
-автоматичната яркост, за мен не е адекватна, но това е субективно.
-липса на възможност за разширяване на паметта, макар че 128 gb памет не са никак малко.
-още не мога да свикна с сензора за пръстови отпечатъци, 2 от 4 опита успешни. Този отзад като че ли ми беше по удобен.
За сега плюсовете са повече от минусите.
Ето и какво изкарах в antutu

[Изображение: db02e7ce0819734268b6d57b29a4295c.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini

(2019-12-02, 07:42:57)ronnie72 написа:  Казваш, че софта на телефона е PFBEUXM и преминавайки на регион Русия се появява опция в диалера за запис на разговор?
Аз съм с PFJEUXM регион България закупен от Теленор и имам запис на разговор.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
[-] 2 потребители изказват благодарност на rosko73 за това мнение:
  • milenvn, ronnie72

Xiaomi Mi 9T който си поръчах лятото от Китай, официална глобална версия и ром, има запис на разговорите. Не съм го ъпдейтвал скоро, възможно е в новите версии на рома да са премахнали записа заради тъпите EU директиви.

Затова създадох и специална тема, в която може да видите различните начини за връщане на записа на разговори, като инсталиране на xiaomi.eu ром и други: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98146


Аз съм с Global 11.0.3 и имам запис.Mi 9T.

XIAOMI MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на dobidob за това мнение:
  • milenvn

Изчака ми се чакането с тия 168 часа Smile

Вече съм с Q MIUI11 xiaomi.eu, root  и те така.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 3 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • gorivo, milenvn, suffer

За google play services какво е решението освен триене на кеш ? Използвал е 20%, а го бях изчистил.
Подозирам, че се събужда като сменям езика и пускам/включвам wi-fi, тъй като горе се ъпдейтват всякакви functions/features/languages.


Updating feature for Facebook/Chrome....

Доста често го виждам, някой друг с такива наблюдения ?

Дойде ми обновяване на системата заслужава ли си или да стои на 9 андроид и 10 миуи?
[Изображение: dcd204fdff2d2eba3bea8338d1d5a90d.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini

11.0.3 е моята версия и проблеми нямам... стана 2 месеца. SOT вчера направих рекорд 7:30 часа

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128

@ICATA Следейки форумите, малко са хората, които нямат проблеми след ъпдейта. При мен започна с батерията и засегна също така известията. Сега, когато трия кеша на Гугъл услугите редовно, нямам проблеми с дрейн на  батерията. Известията са проблем при някои приложения, не при всички (има забавяне).

Вчера гледах последния клип на Jerry и потвърди, че при самсунг 10-ката има проблем с Gmail app - забавяне.

@niksanvn аз бях на 14% вчера и докарах също 7:30ч. Значи печеля около 1ч. Екран като НЕ зареждам при 20-25% остатък батерия.


Аз също email, чак когато рефрешна, но това не е проблем за мен.
ICATA относно "рекорда" или "двубоя" нека го изразя в снимки.. като Игри не играя, но за сметка на това gps се ползва доста...
на 16%
                       
а с остатък 10%

       
.. та.... мисля, че печеля "двубоя" Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128

Аз със сегашната версия изкарвам над 8 часа, основно сърфиране в Интернет в мрежата на А1, тоест мобилни данни. Винаги си зареждам телефона когато падне батерията под 20%.Нощем като го оставя ми хаби около 1-1.5%.та за това питам какви благинки ще ми даде ъпдейта. [Изображение: aab5c17119a5c8b203ecd157d63c75b7.jpg][Изображение: cf744b82260bc8c1cf85dfe623b05fe4.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini

(2019-12-02, 21:58:06)emzo написа:  Изчака ми се чакането с тия 168 часа Smile

Вече съм с Q MIUI11 xiaomi.eu, root  и те така.

И сега ако споделиш впечатления за този релийз, ще съм ти много благодарен, че от месец се назландисвам да ъпгрейдвам до 10, ама разните проблеми с дрейнове и разни други бъгове ... та си седя още на EU11.0.3.0...

Никакви проблеми. Нямам дрейнове. Доволен съм.

Не съм доволен от телефото сензора, защо изобщо са го сложипи ? Той е абсолютно неизползваем. Може би само в идеално слънчево време.

Всъщност само този "бъг":


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • srhristoff

Качих ъпдейта, вече съм андроид 10 и мяу11. Добре се държи, като гледам и тук ще удари 8 часа екран. За дрейн не мога да кажа защото днеска не ми е излизал от ръцете. Защо обаче ми паднаха точките на antutu не мога да си обясня? За да не бъда голословен ето снимки.
[Изображение: a58dd7cb1784e55e0bd03790f85a9c56.jpg][Изображение: 5a1bc1a6339b23cf4c4443c332d8d45a.jpg][Изображение: 8ccbb3553526ccd4460142bbf593a60b.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini

(2019-12-05, 22:33:37)ICATA написа:  ... Защо обаче ми паднаха точките на antutu не мога да си обясня? За да не бъда голословен ето снимки.
..
Бенчмарковете са правени на различни версии на Антуту

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • ICATA

Не се притеснявай, различните версии имат различни критерии.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • ICATA

Вчера флашнах Xiaomi.eu 9.11.28 Beta... След известна доза борба с подкарването на Xposed Framework, телефонът заработи прилично добре. Днес реших да проверя за някакви ъпдейти и взе, че се появи 9.12.5 Beta. Веднага го дръпнах и инсталирах директно през "трите точки" (TWRP скрипт), за да се запазят всички настройки и неща в телефона. Ъпдейтът мина успешно,  за сега съм доволен от резултата.

P.S.
Едиственото което се губи след ъпдейта е руут-ът, т.е. трябва на ново да се флашне Magisk и всичко си застава на мястото - модули стоят, настройки си стоят, приложения са си там ...


Прикачени файлове Миниатюри
       

Като минус при тези флашвания - изчезва root-a.
Провери си пермишъните на приложенията, ще иска да ги настроиш наново.

По 100 пъти на ден го виждам ....


Прикачени файлове Миниатюри
   
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)