Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сектанти ли са феновете на Xiaomi
#26

(2019-07-21, 10:46:09)anatol06 написа:  В най-добрия случай парцелът е около няколко седмици, а в най-лошия - месец. Но свидетелите Xiaomi са склонни да издържат и да страдат, само за да се похвалят с нова  придобивка пред същите колекционери.
Разбира се, това не е нормално. Патологията приблизително на нивото на онези хора, които създават палатки

 

Добра практика е, когато се взима чужд текст - да се посочва източник, също така е добра практика човек никога да не се доверява на 100% на Google Translate.
Желателно е и при copy/paste материали да се промени шрифта.

Темата е абсурдна, може да става за запълване на дупка в нечий блог, но не и за обсъждане, всяка марка си има фенове и тези на Xiaomi по нищо не се различават от тези на Samsung например.

(2019-07-21, 10:46:09)anatol06 написа:  Типичен пример: 12 септември, Apple представи iPhone 8 и iPhone X с поддръжка за безжично зареждане. По-малко от седмица по-късно от Китай пристигна вътрешна информация: ще има и безжично зареждане в Xiaomi Mi7. Още в тази история е ясно кой определя тенденциите
 

Още старото ми LG G3 поддържаше безжично зареждане, за какви тенденции иде реч? Автора на темата да смени блога, от който "черпи" информация.

Poco F1

Аксесоари
#27

(2019-07-21, 23:02:14)io6o написа:  Ползвам Mi8 lite, ако ми предложиш нещо с тези характеристики и софтуерни благини за вече 370 лв. ще приема темата за смислена.
А за Ифон , как пък да не дам хилядарка за телефон с характеристики за 2015г.
Как пък виднага променяте темата за айфон? По-долу колегата си е взел за 750-800 лв. Споделил е и за проблем при него. За толкова можеш и Айфон да си вземеш без проблем! Малко по малко .... найстина има такива описани в темата!

времето е като парите - никога не стига
#28

Просто тази тема е за коша според мен. Всеки си решава как да си харчи парите!!!

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
#29

Няма основания за това, засега всичко е спокойно.

времето е като парите - никога не стига
#30

Когато една фирма става НЕЩО и е силна конкуренция и вече не се гледа с насмешка на нея , почват да се появяват хейтъри.
Напълно НОРМАЛНО, така знаем, че една компания я БИВАSmile
Почнаха да се плашат "големите" , макар, че като гледам К20 Про в ръцете ми и се чудя, за какво Епъл искат 2500лв за XS, ама може това да съм само аз.
***
Темата е за коша.
#31

Преди около месец имах пряк достъп с един от най-хвалените модели на Xiaomi, а именно Pocophone F1. Бях го взел за една вечер от братовчед ми да го разгледам "що за звяр" е. Сравнявайки го с моя S10 беше буквално тотално смешен телефон. Една батерия, един процесор и до там. Всичко друго беше отврат. Написах тогава едно мини ревю във форума така както аз го виждам. Изтъкнах и доводи. И естествено се почна "ами за толкова пари-толкова". Е хубаво де, ама тоя телефон не струва 200 лв., а е 500 лв. с договор от оператор или 700-800 свободна продажба. За мен повече от 400 лв. този телефон не струва. До преди 2 години масово моделите на Xiaomi бяха по 300 лв. и всички си ги взимаха, защото са евтини. Вече е съвсем нормално 600-700 лв. за настоящите модели, а "топ моделите" им са и по над 1000 лв. Така че вече не е цената фактор, а точно фенщината. Бълват се модели на килограм, всеки месец нов и нов с минимални разлики, но новите фенове, противно на идеологията си, че Apple и Samsung дават "претоплени манджи", купуват всеки нов модел, който е на 90% същия като предишния. Интересно ми беше за новия 9t в темата как се оказва, че изскачащата камера бързо дава фира и нормалната реакция на потребителите би била "защо се допуска такъв незавършен продукт на пазара". Тук обаче коментарите са "ами то аз така и така не я ползвам тая селфи камера, дреме ми, че не работи". Влезте в темите за Samsung и ще видите много недоволни потребители от съвсем дребни бъгове. Казват, че другия път няма да си вземат Samsung. Влезте в темите за Xiaomi, там има още по-недоволни, но пак щели да си вземат Xiaomi. Не е ли това фенщина, фанатизъм, мазохизъм, сектизъм...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#32

(2019-07-22, 06:35:28)Victormihov написа:  Когато една фирма става НЕЩО и е силна конкуренция и вече не се гледа с насмешка на нея , почват да се появяват хейтъри.
Напълно НОРМАЛНО, така знаем, че една компания я БИВАSmile
Почнаха да се плашат "големите" , макар, че като гледам К20 Про в ръцете ми и се чудя, за какво Епъл искат 2500лв за XS, ама може това да съм само аз.
***
Темата е за коша.
Това че имаш едно устройство от 5 дни, не означава че ще си толкова щастлив и след 365 дни. Те като са нови всичките са страхотни, оня ден питаше как да сложиш .eu ром , сега даваш генерални заключения...

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#33

(2019-07-22, 07:23:59)ivan_vylka написа:  Преди около месец имах пряк достъп с един от най-хвалените модели на Xiaomi, а именно Pocophone F1. Бях го взел за една вечер от братовчед ми да го разгледам "що за звяр" е. Сравнявайки го с моя S10 беше буквално тотално смешен телефон. Една батерия, един процесор и до там. ........  Не е ли това фенщина, фанатизъм, мазохизъм, сектизъм...
Много си прав, че покото е "смешен" в сравнение със S10 на Самсунг. Но и ти си смешен като сравняваш точно тези два модела. S10 трябва да се сравнява с Mi9, дори миналогодишния Mix3.
Точно пък ти да пишеш за фенщина, фанатизъм, мазохизъм, сектизъм - не върви. Ползвал ли си нещо различно от ябълка и Самсунг?

1916 
#34

Да, ползвал съм HTC, Sony, LG, Huawei, Nokia и още други може би, за които не се сещам. И от личен опит казвам, че от всичко, което съм ползвал само тези две марки продават качество.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#35

Аз пък ти казвам, че ако твърдиш, че Самсунг продават качествено по скоро си заслепен. Не си пробвал достатъчно марко/модели.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#36

Ако Xiaomi е марко/модела който визираш, не, няма да си го причиня да си взема такъв телефон за мен.
Първо защото не искам да нощувам по форумите, за да разбера как да си инсталирам ром, който евентуално да ми върши работа. 
Второ да се чудя после какво да го правя тоя телефон, защото цената му е паднала наполовина още на първия месец. 
Трето, честно казано ще ме е срам да съм с такъв телефон в кръга от хора, с които общувам и повечето не са и чували за такава марка.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#37

Не цитирах Xiaomi. Казвам го запореден път. Лошата слава на Android винаги е идвала от Samsung и още една две марки, повярвай ми има защо.

Те много хора тук не са и чували за Google Pixel... Говориш малко като Apple фенче, всеки трябва да знае телефона с който си, дори да не става нищо от него всички го знаят, значи ти си топ оф дъ топ нали така?

Ще ти дам един много прост пример за long term usage които имам пред мен, аз взимам OP 5T през 2017, мой приятел взима S8, топ модели за времето си. Първите месеци и двата телефона пушкa с времето обаче S8-цата почна да бози и то доста. После се оказа, че и project treble няма да пуснат за топ телефона на Samsung. Моя 5Т работи както в деня когато го купих, въпреки че от Android 7 в момента съм на 9 и ще има и 10ка през 2020 Q1. Не казвам, че oneplus са мега яките давам ти пример просто, че samsung не са това което си мислиш. В момента на S8цата батерията не може да избута дори ден.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#38

(2019-07-22, 07:23:59)ivan_vylka написа:  Преди До преди 2 години масово моделите на Xiaomi бяха по 300 лв. и всички си ги взимаха, защото са евтини.

Абсолютна неистина. За справка статия за ми4 от 2014г. : 
https://www.gizmochina.com/2014/07/14/the-xiaomi-mi-4s-specs-revealed-has-a-5-inch-display-screen-and-costs-1999-rmb-322-08-usd/

п.с.
Ако има желаещи да си направим църква, нека пише на лично.

п.с. 2
Защо никой не се е сетил да пусне анкета дали да си направим църква?
#39

(2019-07-22, 07:24:13)bullyboy написа:  Това че имаш едно устройство от 5 дни, не означава че ще си толкова щастлив и след 365 дни. Те като са нови всичките са страхотни, оня ден питаше как да сложиш .eu ром , сега даваш генерални заключения...

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Не е нужно дори да го ползвам за да давам генерални заключения, още като го пуснах и разбрах за какво иде реч, този телефон е на много високо ниво. 855, 27вата бързо зарядно и още много.
Споко, 365 дни няма да е, и 65 няма да е, телефоните ги меня като чорапи, но генералните заключение ще си ги правя до утре.
#40

(2019-07-22, 16:52:23)ivan_vylka написа:  .......
Първо защото не искам да нощувам по форумите, за да разбера как да си инсталирам ром, който евентуално да ми върши работа. 
......
Трето, честно казано ще ме е срам да съм с такъв телефон в кръга от хора, с които общувам и повечето не са и чували за такава марка.
По мои наблюдения, ти пак си нощуваш по форумите.
А на ей това третото му викам снобизъм, фенщина, фанатизъм, мазохизъм, сектизъм ....
Адаш, ти имаш ли собствен живот или живееш за да се харесаш на "този кръг от хора" с които общуваш. Ще ме извиняваш, но това не е истинско приятелство.

1916 
#41

Аз в 11ч вечер си лягам, защото ставам в 5:30 сутрин и по форумите не нощувам със сигурност. 
В момента съм отпуск, та може и да понощувам тия 3 седмици  Big Grin
Личния ми живот е най-вече излизане по ресторанти и барове, на които също ще ми е неудобно да извадя някой китаец и да ме гледат като индианец.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#42

Ми аз пък имам мнение: от всички марки, които съм използвал.. Епъл и Самсунг ми дават нужното качество и чувство за перфектен продукт в ръцете ми. Чакам Епълци да пуснат нещо интересно някой ден и с кеф ще си взема пак тяхно устройство, ако ще и 3 бона да е.

Изпратено от моят SM-G970F с помощта на Tapatalk
#43

(2019-07-22, 17:53:07)ivan_vylka написа:  Аз в 11ч вечер си лягам, защото ставам в 5:30 сутрин и по форумите не нощувам със сигурност. 
В момента съм отпуск, та може и да понощувам тия 3 седмици  Big Grin
Личния ми живот е най-вече излизане по ресторанти и барове, на които също ще ми е неудобно да извадя някой китаец и да ме гледат като индианец.
И аз съм така, с хора с телефони под 2000лв не общувам. Шиаомито го ползвам само вкъщи в кенафа, някой да не види, чи ши станем за резил пред орта, после срам срам срам.
Аз пред хората вадя само xs max, да ми е удобно и да не ме гледат като идианец, а като Американец.
Дажв вендъж бях пред хора в кафето, ама по-погрешка си бях зел китаеца вместо гъзарските телефони и ме досрамя да го извадя от джоба.
Пропуснах няколко обаждания, ама гъзарията преди всичко, няма да се излагам я, после ще кажат тоя пък идва сяда тука, говори с нас и ползва телефон от 300лв, еми не става, ще им секне приказката на орта.
Само дето дойде един и ми вика, ама хайфоня ти е китайски- онемях...

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#44

(2019-07-22, 16:55:36)Legend написа:  Ще ти дам един много прост пример за long term usage които имам пред мен, аз взимам OP 5T през 2017, мой приятел взима S8, топ модели за времето си. Първите месеци и двата телефона пушкa с времето обаче S8-цата почна да бози и то доста. После се оказа, че и project treble няма да пуснат за топ телефона на Samsung. Моя 5Т работи както в деня когато го купих, въпреки че от Android 7 в момента съм на 9 и ще има и 10ка през 2020 Q1. Не казвам, че oneplus са мега яките давам ти пример просто, че samsung не са това което си мислиш. В момента на S8цата батерията не може да избута дори ден.
Какво говориш!Аз до скоро си ползвах OnePlusOne една от първите бройки.Още си работи като първия ден. Батерията не държи като преди но си прави няколко часа екран. Сега съм с mi mix 2,телефон за 205€ купен от магазин с две години гаранция. Извадих го от кутията и си го ползвам. Нито съм сменял рома,нито мисля да го сменям. Работи си перфектно със стоковият ром. Чидесна изработка,материали и т.н.
#45

(2019-07-22, 17:53:07)ivan_vylka написа:  Личния ми живот е най-вече излизане по ресторанти и барове, на които също ще ми е неудобно да извадя някой китаец и да ме гледат като индианец.

Само споделям, един дочут разговор в градския транспорт, там където се събират всички притежатели на Xiaomi устройства да споделят гадните неща, които им се случват в безсмислените животи...

- И ти к'во?!
- Нищо. Питах го, как се казва...
- И той? 
- Ами вика, казвам се - "Иван Вълка. Вълка от Уолстрийт..." - и размаха някакъв телефон пред очите ми...
- И ти?
- Ми, питам го - Какъв е този невероятен телефон, който използваш?
- И той?
- И той някакси така се изпъчи и извика гордо - "Ооо това е най-добрият телефон на планетата. Note 9!!!"
- Хахахахах... Давай, продължавай, разказвай!
- И аз му викам - "Сигурна съм, че е Самсунг!" - и той с превъзбудено темпо откликна - "Точно така!"
- Пита ли го, дали е гей?
- Чакай малко... Влязох в неговото амплоа и му казвам разгорещено - "Лелеее не издържам! Води ме във вас..."
- Хахаххаах... И той?
- И той, заби поглед в земята и ми отговаря - "Ъъъ нашите са там... Таковата..."
- Ахахахаха... Ей, пълно с женчовци напоследък! Размера на екрана на телефона му, по-голям от оная му работа, обаче иначе го раздава баровец!

--------
Това наистина е чут разговор, между две момичета. После си говориха, как на едната някакъв съученик, пуснал в някакъв форум една тема и наблюдавал отстрани заедно с едни други, от един друг форум/Телеграм канал - как ще спорят участниците.

Те такава ми ти работи...
#46

Интересна история, признавам си. Но пропусна факта, че вече съм с S10 и леко ми пристърча над него вече оная работа. С Note 9 наистина имах комплекси, че ми беше по-малък  Sad

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#47

Следейки темата, ако беше и анкета с да или не, 100% съм сигурен че да щеше да има повече отговори от не!

времето е като парите - никога не стига
#48

(2019-07-22, 19:40:37)ivan_vylka написа:  Интересна история, признавам си. Но пропусна факта, че вече съм с S10 и леко ми пристърча над него вече оная работа. С Note 9 наистина имах комплекси, че ми беше по-малък  Sad
Купи си xs, по-скъп е , хората ще те гледат с "друго" око, пък и оная рапта ще ти пристърча още повече...
#49

Стар е вече, чакам 11 и се надявам да не го направят по-голям размер от XS  Rolleyes

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#50

(2019-07-22, 17:53:07)ivan_vylka написа:  ........
Личния ми живот е най-вече излизане по ресторанти и барове, на които също ще ми е неудобно да извадя някой китаец и да ме гледат като индианец.
Наистина те съжалявам.
Дреме ми на швепса как ме гледат другите като извадя 20-годишната си тухла с фенерче, как ми гледат сандалите, а под тях съм с хавлиени чорапи Big Grin . 
Имам си собствен живот и хорското мнение не ме интересува.
По добре на хората в устата, отколкото в краката.

1916 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)