Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Софтуерни проблеми и въпроси

https://r2.community.samsung.com/t5/Tech...-p/3888444
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
Аксесоари

Колеги, при вас как излизат снимките със светкавица? По специално на близки сцени.  При мен има преосветяване/прегаряне, независимо с коя камера снимам на авто режим. Чистих и кеш камера , но без ефект.

основна
[Изображение: 20210318-113443.jpg]

широка
[Изображение: 20210318-113506.jpg]

зум
[Изображение: 20210318-113528.jpg]

широка
[Изображение: 20210318-113612.jpg]

основна
[Изображение: 20210318-113620.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Приложението съобщения нещо се прецака. Уж се появи функцията за чат, сега като отворя приложението примигва екрана и имам известие за настройки за чат,обаче като натисна за настройване пише няма връзка. Пробвах с ресет и с чиста инсталация, обаче пак си е същия проблем.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

И при мен не работи. Като отида в настройки ми изписва за пробле, но това е поне от 2 дни.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ползвам Messages  на Google.Имам чат с тези които са го активирали по интернет.Изпраща всичко,снимки ,файлове. За другите който нямат е SMS през оператора..
Цитирай

Успях само веднъж да изпратя чат съобщение от приложението на samsung. От google messages пък въобще не ми се появяват функции за чат-пише ,че няма за моя регион

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

(2021-03-18, 12:40:56)airbus написа:  Колеги, при вас как излизат снимките със светкавица? По специално на близки сцени.  При мен има преосветяване/прегаряне, независимо с коя камера снимам на авто режим. Чистих  и кеш камера , но без ефект.

основна
[Изображение: 20210318-113443.jpg]

широка
[Изображение: 20210318-113506.jpg]

зум
[Изображение: 20210318-113528.jpg]

широка
[Изображение: 20210318-113612.jpg]

основна
[Изображение: 20210318-113620.jpg]

  И при мен го има този проблем след ъпдейта. Май само в портретен режим със светкавица го няма.
[-] 2 потребители изказват благодарност на exte за това мнение:
  • airbus, oxuboxu
Цитирай

(2021-03-20, 14:52:38)alexkara написа:  Ползвам Messages  на Google.Имам чат с тези които са го активирали по интернет.Изпраща всичко,снимки ,файлове. За другите който нямат е SMS през оператора..
Как хващаш но какво пишеш и пращаш? Благодаря ти предварително!

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на kaktus_78 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2021-03-21, 01:13:16)exte написа:    И при мен го има този проблем след ъпдейта. Май само в портретен режим със светкавица го няма.


С новото обновление на камерата може да са го оправили. Ако не са ,  пускам го по нанадолнището. И без това снима посредствено за флагманска серия.

Има проблем и с някои от ефектите на кратки изскачащи известия. Ефектите 'Затъмнение,Прожектор, Ехо и Заря' не се показват. Работят само тези с рамка.

https://streamable.com/aq1vza

   

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2021-03-19, 22:16:40)iliev80 написа:  Приложението съобщения нещо се прецака. Уж се появи функцията за чат, сега като отворя приложението примигва екрана и имам известие за настройки за чат,обаче като натисна за настройване пише няма връзка. Пробвах с ресет и с чиста инсталация, обаче пак си е същия проблем.
При мен работи, но нямам представя за какво се ползва Някой може ли да разясни?
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2021-03-21, 11:34:19)kaktus_78 написа:  Как хващаш но какво пишеш и пращаш? Благодаря ти предварително!

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100331 https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97310
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexkara за това мнение:
  • OGIER, oxuboxu
Цитирай

(2021-03-21, 12:45:59)any9 написа:  При мен работи, но нямам представя за какво се ползва Някой може ли да разясни?

По принцип , когато работи правилно, изпраща съобщения като майор през мобилни данни или  wifi, без да те таксуване, стига и получателя да го е активирал. 
Но мен ме притеснява повече това примигване на екрана.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
[-] 2 потребители изказват благодарност на iliev80 за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай

Уж и аз така разбрах. Но как да разбера, дали съобщението ще се прати през WiFi или мобилни данни и няма да ме таксува, като обикновен sms?
И втория въпрос - отсрещната страна трябва да има Google message с активирано RCS или ще работи правилно само Самсунгакия апп за съобщение?
Иначе в много хитро, че можеш да добавяш категории и да настройваш да праща смс под час Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2021-03-21, 16:25:49)any9 написа:  Уж и аз така разбрах. Но как да разбера, дали съобщението ще се прати през WiFi или мобилни данни и няма да ме таксува, като обикновен sms?
И втория въпрос - отсрещната страна трябва да има Google message с активирано RCS или ще работи правилно само Самсунгакия апп за съобщение?
Иначе в много хитро, че можеш да добавяш категории и да настройваш да праща смс под час Smile
Като започнеш да пишеш ако събеседника има активирано ще ти покаже в прозореца/съобщение в чата/ ако не ще е/текстово съобщение/
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexkara за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай

Ами или трябва да е със Samsung  или Google Messages с активирана RCS функция. Как да разбереш как ще се изпрати? В Samsung app като избираш контакта има синя точка на мястото на снимката и долу където се пише самото съобщение изписва "чат съобщение". В приложението на гугъл , е по кофти. Там не виждаш кой има активна функция, избираш контакта и долу някакси се изписва чат разговор.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
[-] 2 потребители изказват благодарност на iliev80 за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай

Сега си направих експеримент с другия ми телефон, който си го има вградено, но е Huawei и е с Google message, а не Самсунг... А не знам това има ли значение. Виждам кога пиша, виждам дали е доставено и прочетено. Но никъде не виждам да пише "съобщение в чат"..... И на двата телефона. Идва ми много сложно, за нещо което не се знае дали ще се ползва, защото просто хората са свикнали с Viber и WhatsApp. Но от любопитство исках да го разбера и подкарам Smile Та някой, ако го е подкарал може ли да пусне един сктийншот с това "съобщение в чат"?
P.S Да, виждам синята точка, но не пише "чат съобщение". Прикачам сктин шот.
P.S 1 Да, на Huawei-a видях, че пише "съобщение в чат", но на Самаунг телефона - не.
P.S2 Явно работи, въпреки че не пише "чат съобщение". 3ч след като изпратих такова съобщение, все още не съм таксувана за смс.
[Изображение: 7b1c3d263f12f891176a17a87a60d2dd.jpg][Изображение: 04e889d52dcd6ea68e359f2c240f34e4.jpg]
Цитирай

(2021-03-21, 16:44:45)any9 написа:  Сега си направих експеримент с другия ми телефон, който си го има вградено, но е Huawei и е с Google message, а не Самсунг... А не знам това има ли значение. Виждам кога пиша, виждам дали е доставено и прочетено. Но никъде не виждам да пише "съобщение в чат"..... И на двата телефона. Идва ми много сложно, за нещо което не се знае дали ще се ползва, защото просто хората са свикнали с Viber и WhatsApp. Но от любопитство исках да го разбера и подкарам Smile Та някой, ако го е подкарал може ли да пусне един сктийншот с това "съобщение в чат"?
P.S Да, виждам синята точка, но не пише "чат съобщение". Прикачам сктин шот.
P.S 1 Да, на Huawei-a видях, че пише "съобщение в чат", но на Самаунг телефона - не.
P.S2 Явно работи, въпреки че не пише "чат съобщение". 3ч след като изпратих такова съобщение, все още не съм таксувана за смс.
[Изображение: 7b1c3d263f12f891176a17a87a60d2dd.jpg][Изображение: 04e889d52dcd6ea68e359f2c240f34e4.jpg]
1ва е с чат функция на sim 1, а второто е от sim  2 за която не е активирана функцията. Това  е от Google Messages.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliev80 за това мнение:
  • any9
Цитирай

Благодаря много за информацията! А на стоковото на Самсунг някой подкарал ли го е? Нали искаме да разберем дали то функционира. Аз лично предпочитам него да използвам.
Все още не са ме таксували за смс, което би трябвало да означава, че функционира. Но не би ли трябвало да пише някъде "чат"?
P.S До колкото разбрах, за да работи на стоковото приложение на Самсунг, трябва да се поддържа от оператора...
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Подкарвам го,обаче ме дразни, че като влезна в самото приложение примигва. И заводски настройки връщах и с Odin флашвах, и като сложа сим картите и се бъгва.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliev80 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Нищо не примигва при мен.... нито се бъгва. Имам си настройките и влизам в тях. Но не ми изписва "чат съобщение" никъде. Може би още не са го доизкусорили... знам ли и аз...
А ти стоковото ли използваш или Google-ското?
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

За да ти изписва, отсрещния абонат също трябва да е включил функционалността. Работи много добре и замества външните чат програми. Използвам, го повече от половин година (с Гугъл меседжес)!
[-] 1 потребител изказва благодарност на dmihajlow за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Да, разбрах го това. Обяснила съм по-горе, даже прикачих и скрийн шот. Другия абонат я има функцията включена, но не е със Самсунг телефон, а с Huawei, следователно е с Google message. На Huawei-я пише "съобщение с чат", когато пише на мен. Но на моя Самсунг не пише, когато пиша на този абонат. Въпреки, че не я пише не са ме таксували за смс-а. За това питам някой със стоковото приложение на самсунг, а не със Google message дали го ползва, да каже при него дали пише "чат съобщение" или нещо подобно?
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2021-03-22, 11:59:52)any9 написа:  Да, разбрах го това. Обяснила съм по-горе, даже прикачих и скрийн шот. Другия абонат я има функцията включена, но не е със Самсунг телефон, а с Huawei, следователно е с Google message. На Huawei-я пише "съобщение с чат", когато пише на мен. Но на моя Самсунг не пише, когато пиша на този абонат. Въпреки, че не я пише не са ме таксували за смс-а. За това питам някой със стоковото приложение на самсунг, а не със Google message дали го ползва, да каже при него дали пише "чат съобщение" или нещо подобно?

Аз пробвах от Самсунг приложението с активиран чат да пиша до друг телефон (Huawei) който също е с активирана чат функция но в google messages приложението и ми се таксува като СМС. Явно през Samsung messages чат функцията е само към Самсунг засега.
[-] 2 потребители изказват благодарност на androboy за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай

Още веднъж пробвах и не, не ми е таксуван смс. Нито този път, нито предния, а предния беше преди 2 дни. Явно функционира, но все още не пише "чат" никъде.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2021-03-23, 10:54:21)any9 написа:  Още веднъж пробвах и не, не ми е таксуван смс. Нито този път, нито предния, а предния беше преди 2 дни. Явно функционира, но все още не пише "чат" никъде.
 Стоковото на Samsung


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliev80 за това мнение:
  • any9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)