Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Iphone SE 2020?
#26

Докато бях с ябълка (iphone 7 и 8+), точно това ми харесваше най-много. Например, отивах на плаж в 10 и понякога цял ден не пипах телефона. В 18 часа батерията си стоеше на 100%.
Аксесоари
#27

(2020-07-19, 21:08:10)gurcayy написа:  Докато бях с ябълка (iphone 7 и 8+), точно това ми харесваше най-много. Например, отивах на плаж в 10 и понякога цял ден не пипах телефона. В 18 часа батерията си стоеше на 100%.


Това го доказаха отдавна, че е направено софтуерно и в действителност изобщо не е така. Но създава така една добра илюзия.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • fifth_root
#28

Не знам каква излюзия създава, но когато имах iPhone 8 батерията седи още на 100% след 20 мин. facebook, другия пример е актуализация на софтуера, това никога не може да стане при Android. При сегашният ми е същото. 
Просто са по-оптимизирани и батерията не пада, когато не се ползва телефона, освен ако не е на малко проценти, там може да падне с 1, 2, защото попринцип батерията на iPhone пада по-бързо когато е на малко проценти. Гледам и Huawei е по същия начин, но е с Android и не се получа този ефект.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#29

При айфоните батерията стои на 100% докато падне до ~95%. Доколкото знам, това е направено с цел хората да не се дразнят, че телефона им е на 99% или т.н. и да го бутат в тока..звучи нелогично, но си е така. Ако някой има компюър или лаптоп с macos може да го тества-в coconut battery пише реалните проценти на батерията, примерно на телефона може да пише, че е на 100%, но в coconut-а си излиза, че реално е на 96% примерно.
Иначе да, на айфоните не им пада много в standby, но и при много андроиди е така, зависи само от софтуера. Например сега имам един galaxy s6 на floyd one ui ром и за 2-3 дена без да го ползвам е паднал само до 99%.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
#30

(2020-07-19, 21:59:48)hazART написа:  Просто са по-оптимизирани и батерията не пада, когато не се ползва телефона, освен ако не е на малко проценти, там може да падне с 1, 2, защото попринцип батерията на iPhone пада по-бързо когато е на малко проценти.
Така е и с Pixel, защото там андроид е оптимизаран на 100%.
#31

Имах SE 2020, сега имам iPhone 11. И двата телефона са хубави, системата е много добре оптимизирана, за разлика от повечето Андроиди.
На 11 батерията държи много повече, с ползването на автора на темата, ще държи и 2 дни. Недостатъка е, че телефона е доста голям и дебел, с големи странични рамки на дисплея и голям notch.
С такова ползване SE ще изкара деня, но с малко по-интензивно ще има нужда от зареждане следобяд. Плюса на това телефонче (въпреки остарелия дизайн) е размера - един от малкото останали много компактни телефони на пазара.

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
#32

Дайте някаква дефиниция на добре оптимизирана?
Че и от повечето андроиди?

Samsung Galasy S23 Ultra
#33

Не всичко е софтуер. Много прост пример - Exynos чипа на самсунг е много по "Power Hungry" от същото поколение Snapdragon.
Това също е доказано всъщност. Wink

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#34

(2020-07-20, 17:28:07)007 написа:  Дайте някаква дефиниция на добре оптимизирана?
Че и от повечето андроиди?
Ето един пример на П30,стои в стенбай без да хаби много от батерията #43 2020-07-12, 22:46:28
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1631627  и екран 10 часа за 3 дена и 20 часа  
#169  2020-07-17, 18:35:32  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1632255
#35

В крайна сметка стендбай - добре, въпросът е модел X с 4000 mAh батерия и модел Y със същия капацитет колко държат при еднакво/сходно ползване. Оптимизирана е и когато хаби по-малко памет и процесор. Не е съвсем еднозначно това определение.
#36

В това отношение айфоните са доста по добре. Ето при мен течаштите процеси без да е натоварен.    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
[attachment=30177]


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
#37

Аз ползвам Пиксел 4 и Айфон 7. Буквално ги сменям за по няколко дни, като основен телефон, тоест потреблението ми е едно и също....айфонът издържа повече, точка.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
#38

Аз съм прост юзър, ползвам епъл от iphone 3GS, насам. Минах през Самсунг Галакси с3 и Сони Експериа з3. Истината е че на айфона досега, през всичките години връщам само бекъпи. Никога и по никакъв повод не съм сетвал като нов. И телефоните просто работят. В предния пост в който показах батерията, беше единствено и само в отговор на питащия. Гледам винаги да съм обективен, а не да хваля определена марка и да плюя друга. Поздрави, и нека всеки ползва това от което е доволен, нали сме тук да си помагаме взаимно.
[-] 4 потребители изказват благодарност на kery70 за това мнение:
  • Nikola.Kolew, Plamen11, scenic, Steve
#39

Защо потребителите на Android преминават на iPhone SE 2020 - Тап CIPR

 
#40

@kery70 И аз много време бях на IOS,до преди две години. При Андроида ъпдейтвам точно както и при и IOS.Никога не съм ресетвал,трил кеш или някакви подобни манипулации. Работи също толкова добре.Сега относно оптимизацията за която толкова се говори.През годините забелязах,че IOS след кратко време ако не се използва килва процесите. Както и вечер докато не се пипа телефона.То и затова не пипа батерията в стенбай.При Samsung обаче,примерно гледам видео в you tube. Оставям го на пауза и след час като отворя приложението си стартира както съм го оставил.Същото е положението и ако каствам.При IOS след толкова време ако го отворя,приложението стартира на начална страница.Същото и с NETFLIX, HBOGO и други.Да не казвам с офис пакета какви ядове съм имал ако забравя да сейфна файла до където е.Затова и казват страшна оптимизация при ios и затова били с малко рам.Последните модели имат повече рам точно за да държат повече приложения отворени на заден фон.

Samsung Galasy S23 Ultra
#41

Не знам колко агресивно IOS килва приложенията, но при miui е килването е много агресивно. При Самсунг това е много леко изразено, имах апове който отварях рядко и не ги презареждаше.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
#42

(2020-07-21, 11:29:36)007 написа:  @kery70 И аз много време бях на IOS,до преди две години. При Андроида ъпдейтвам точно както и при и IOS.Никога не съм ресетвал,трил кеш или някакви подобни манипулации. Работи също толкова добре.Сега относно оптимизацията за която толкова се говори.През годините забелязах,че IOS след кратко време ако не се използва килва процесите. Както и вечер докато не се пипа телефона.То и затова не пипа батерията в стенбай.При Samsung обаче,примерно гледам видео в you tube. Оставям го на пауза и след час като отворя приложението си стартира както съм го оставил.Същото е положението и ако каствам.При IOS след толкова време ако го отворя,приложението стартира на начална страница.Същото и с NETFLIX, HBOGO и други.Да не казвам с офис пакета какви ядове съм имал ако забравя да сейфна файла до където е.Затова и казват страшна оптимизация при ios и затова били с малко рам.Последните модели имат повече рам точно за да държат повече приложения отворени на заден фон.


Има ли смисъл да го говорим това? Имам две неща нон стоп активни, 24/7 и нито едно от тях не се килва. За ютуб не съм пробвал, но не е и нужно, защото до където съм стигнал в историята си седи и почва от там. Други неща отворени не държа, защото не виждам смисъл, нотификациите си идват без да имам отворени процеси на заден фон. И няма нужда да правя галимации да спирам процеси, да оптимизирам еди си кое, за хард резет след ъпдейт да не говорим. Това е, с няколко думи обичам простите неща, и лично аз нямам нужда от повече. Но както се казва всеки е различен, за това ни е цветен живота. Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • oberon75
#43

При iPhone 8 ги презареждаше тези, които са на по-заден фон, но сега с iPhone 11 Pro Max, нямам този проблем с което и да е приложение, както съм го отворил, така седи, особено при instagram, там при Samsung Galaxy Note 9 понякога замръзваше екрана и трябваше да изключвам приложението, после да чакам телефона да се оправи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#44

@kery70 Не казвам да правим някакви галимации ние.Самата система спира процесите,не ти.Известията са друга работа.И аз предпочитам простите неща и си карам още със Samsung-a.
@hazART Няма да ги презарежда,защото има повече рам памет и системата ги държи.И в къщи има един Iphone 8 на жена ми.Тотално си спира всичко.Само известията не.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • milss
#45

Да, това се опитвам да кажа, че имат повече напредък, единият с 2, другият с 4.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • 007
#46

С две думи,точно това което търси колегата Bavarche,да взема айфон 11,и да не се притеснява за батерията и известията.
#47

Обаче про-то и ако има възможност с повече памет.

Samsung Galasy S23 Ultra
#48

Каза че не го харесва ПРО то.
#49

Аз пък съм имал всички Айфони включително и последната метална тухла 11 про макс която супер бързо разкарах заради грозният дизаин от преди 4 години.
Той имаше супер батерия -ДА, но всичко под него или по-малко имаха много лоша батерия.
Айфон Х имаше отвратителна батерия, ходех със зарядно в джоба, а да се зареди тая малка батерийка ми отнемаше 2 часа и половина.
Като добавим и липсата на най-елементарни неща като Aod, бързо зареждане, запис на звук и тн. си е чист мазохисъм да си купиш "смартфон" на тази марка, казвам го в кавички защото за мен това не е никакъв смартфон.
Откакто минах на Андроид, направи съм си се чудил на акъла как съм ги ползвал тези недоразумения.
По темата: искаш Айфон малък 11 про е отговора, не се занимай с тия праисторически простотии Айфон 8 2020... това е за будалите дето мислят, че имат нов Айфон, а получават същото от 2016-та.
Успех... и не го ръчкай много... функции нямаSmile и да търсиш...скоро ще има и widgets wowSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root
#50

Изписаха се доста глупости.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • oberon75
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)