Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за Xiaomi RedMI 3s

(2016-09-05, 21:29:36)suffer написа:  По евтино ли е от АлиЕкспресс - ТопУан

Не е съществено- 2 USD,
но срокът е по- къс...

Redmi Note 5 4/64
Ex. Redmi 4x
Ex. Redmi 3S - 3/32
Цитирай
Аксесоари

(2016-09-06, 21:52:02)LowSx написа:  Здравейте! Може ли някой да обобщи дали мога да си поръчам телефона от Topone и да го използвам безпроблемно. Не съм имал андроид-телефон досега и тази част с буутвания, руутвания, флашвания не я разбирам. Телефонът ще го използвам на английски, т.е. не ми е необходимо да е на български. Като го поръчвам какво да посоча на търговеца - sealed box или флашване? И ще е необходимо ли да променям нещо след като го получа.
Извинявам се предварително, ако вече са отговорени тези въпроси и ви благодаря.
Задължително му казваш да сложи Global Stable, като му казваш също че си наясно, че няма български в този ром.
Той ще го отвори, ще флашне рома и ще направи Quality check.
След това ще го прати - DHL е опцията, която струва 26$, но нямаш занимавки с митници и ти пристига на вратата устройството.
Като дойде опционално можеш да го ресетнеш, за да минеш през първоначалните настройки и да си го ползваш, без да се налага да правиш друго.
Цитирай

Моя го поръчах от ,,Fantacy,, и дойде за 10 дена
Цитирай

@totti868, с какъв ROM го получи оттам?

 
Цитирай

(2016-09-07, 21:11:19)suffer написа:  Задължително му казваш да сложи Global Stable, като му казваш също че си наясно, че няма български в този ром.
Той ще го отвори, ще флашне рома и ще направи Quality check.
След това ще го прати - DHL е опцията, която струва 26$, но нямаш занимавки с митници и ти пристига на вратата устройството.
Като дойде опционално можеш да го ресетнеш, за да минеш през първоначалните настройки и да си го ползваш, без да се налага да правиш друго.

Супер, много ти благодаря за информацията. С този Global stable ROM ще има ли някакви останали китайски приложения(понеже прочетох и за подобни случаи) или това е оптималното, което може да се направи?
Цитирай

Няма китайски приложения. Пускаш и ползваш.
Изгледай няколко клипа от индийци за миуи 7, за да добиеш представа за интерфейса и менютата...
Цитирай

С 7.. 4 нещо такова.няма китайски приложения.няма и бг.на англииския е.не ти трябва дхл.при мен дойде за 10 дена с нормална пратка.декларираш го за 16$ ,плащаш 4-5 лв такса и си ти!!!
Цитирай

Пристигна телефона след около една седмица чакане. Всичко изглежда супер. Но ... до колкото разбирам версията на ROM-a не е официална - MIUI Global 7.3 | Stable 7.3.10.0.0(MALCNDE). Мога ли да го ползвам нормално с тази версия или в крайна сметка ще трябва да заема с флашване - нещо, с което въобще не ми се захващаше?
Цитирай

Ако нямаш бъгове и не ти пука за ъпдейтите го ползвай така. Също ако държиш на Българския
Цитирай

Вчера си получих телефона- 3s от Minideal.
Поръчах го изрично с Global Stable. Дойде в запечатана опаковка, с MIUI Global 7.5 Stable 7.5.4.0.0 (MALMIDE).
Позачетох се, но видях че това май не е много оригинален РОМ
Дали греша?

Redmi Note 5 4/64
Ex. Redmi 4x
Ex. Redmi 3S - 3/32
Цитирай

@Georgi471, определено не е оригинален, а е къстъм ROM, за който няма да имаш OTA ъпдейти.

 
Цитирай

(2016-09-20, 15:43:27)NoMaD написа:  @Georgi471, определено не е оригинален, а е къстъм ROM, за който няма да имаш OTA ъпдейти.

Благодаря за бързата реакция.
Какъв е варианта за смяна със Global Stable?

Redmi Note 5 4/64
Ex. Redmi 4x
Ex. Redmi 3S - 3/32
Цитирай

Сигурен ли си в броя нули и че нямаш ъпдейт до 7.5.9.0?

Защото буквите ти отговарят на последния глобал стейбъл

Version: V7.5.9.0.MALMIDE (MIUI7)
Цитирай

Ето скрийн

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
[Изображение: cfe70f5886ab400f8ff1e9c27c1260cf.jpg]
Няма ъпдейт...

Redmi Note 5 4/64
Ex. Redmi 4x
Ex. Redmi 3S - 3/32
Цитирай

@NoMaD е прав.
Глобал стейбъл се слага с XiaoMi Flash в режим Download. Инструкцията е същата като за редми 3, само ромът е различен.
Цитирай

Здравей Georgi471,
Виждам, че менюто ти е на български език. Телефона ти с тази версия ли пристигна -7.5.4 или си го флашвал?
И аз искам да си кача български език, но от 2 дни нищо не намирам.
Цитирай

Дойде ми пратката от ТО, пуснах тествах работи добре, но забелязах един проблем. А поблемът е такъв .Реших да рестартирам, и телефона и на екрана се появява логото MI гасне вибрира за секунда и край, и така около 15-20 мин. Според мен от РОМ а е. Дойде телефона с Глобал стейбъл 7.5. 4.0 (MALMIDE) видях че има ъпдейт до 7.5.9.0 с размер 1.4 гб, свалям и пускам ъпдейт и той около 15-20 мин се върти кръгче и след това започва сам да се рестартира и пак започва бесполезно да вибрира през 20 секунди и с логото MI сега пища и чакам. Първия път това като направи след това проверих не беше обновило и си остана на 7.5.4.0 просто не знам какво да правя ? Някаква идеи ? На ТО помолих да прати с Глобал стейбъл но ми е изпратил не знам без да провери, или ме е набутал, защото поблемът е явен и той е бил наясно. Чудя се за диспут, което не ми се прави. С една дума не се обнови пак, а да рестартирам означава да чакам пак 20 мин. Това си е проблем. Ако имате идея дайте ми съвет. Не съм правил флашвания никога и не разбирам.
Аз съм с Note pro 3/32 с седмична и съм доволен, този е 3S 2/16
Цитирай

При ъпдейт си пише че може да отнеме от 5 до 20 минути.
Щом имаш ъпдейт значи си с глобал стейбъл.
Ако нещо те притеснява - флашвай на чисто с ми флаш
Цитирай

Знам че отнема 20 мин. Нали ъпдейтвах другия тел всеки петък.
Този проблем е друг, при обикновен рестарт чакам телефона 20 мин да се рестартира...а при ъпдейт вместо да ъпдейтне чакам го 20 мин, след това сам се рестартва и чакам още 20 мин.и в крайна сметка не се обновява.Защото по време на ъпдейт не трябва рестартиране, а то телефона сам се рестартира по време на ъпдейт, много кофти се получава.
Цитирай

Ами флашни го на чисто с ми флаш и ... Дано да е софтуерно
Цитирай

Нямам представа от флашвания и т.н. никога не съм го правил, взех го за подарък на жена ми и сигурно така ще си оставя телефона, да не го прецакам. Яд ме е че търговеца знаейки за проблема ми е изпратил телефона. Защото още като включих телефона първи път чаках 15 мин да се активира, и мислех че нещо се обновява. Да не говорим че вместо златен калъф е изпратил сив.
Можете ли да ми обясните как се флашва на чисто с МИ флаш, някакви инструкции линкче да се опитам сам.
Цитирай

флашването не е нищо особено, ако си от пловдив мога да съдействам.
А ако си пуснал стандартен пакет калъфа си е сив.

Най-добре му пиши и трябваше да снимаш отварянето и първото пускане, за да имаш с какво да докажеш, че не е в ред телефона.
Според мен ако не ти се занимава да го пращаш до китай ще имаш нещо като купон за отстъпка при следваща покупка
Цитирай

(2016-09-23, 11:30:41)suffer написа:  флашването не е нищо особено, ако си от пловдив мога да съдействам.
А ако си пуснал стандартен пакет калъфа си е сив.

Най-добре му пиши и трябваше да снимаш отварянето и първото пускане, за да имаш с какво да докажеш, че не е в ред телефона.
Според мен ако не ти се занимава да го пращаш до китай ще имаш нещо като купон за отстъпка при следваща покупка

Ами снимах го отварянето, но след това отделно снимах проблема, в смисъл чаках 2 минути и ми писна и затворих, мислех че се обновява нещо, просто 20 мин. беше нереално да снимам.
Не съм от Пловдив, в София съм. Ако ми кажете как по някакъв начин мога да флашна сам ? 
Относно калъфа в самата поръчка е отразена златен Nillkin, но майната му на калъфа, телефона иначе си работи добре, няма някакви проблеми но няма да се обновява и няма да се пуска да се рестартира ако остане в това положение, според мен последният вариант е да се флашне и да се види какво следва от там нататък.
Цитирай

Aми заяж се според мен.

А за флашването...

теглиш задължително това:
http://bigota.d.miui.com/V7.5.9.0.MALMID...843c10.tgz
Разархивираш го.
Сваляш Xiaomi FLash: http://api.bbs.miui.com/url/MiFlash

И най-близкото до Redmi 3s e инструкцията за Redmi 3
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=83129

Специфичното е влизането в Download режим, при който не се налагат команди от adb или Fastboot режим, защото си имате меню и клавишна комбинация, с което се постига.

Реално флашването е - отваряш програмата, избираш папката в която е разархивиран рома - натискаш рефреш да видиш дали вижда устройството и натискаш флаш, и чакаш

За ориентир може и тук да погледнеш - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84078
Цитирай

Благодаря мног за информацията и бързите отговори но няма да се справя сам, трябва някой от София да погледне.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)