Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20 64GB vs Huawei p30 lite
#1

Здравейте решил съм да сменям телефона и съм се спрял на тези два модела huawei p20 64GB и huawei p30 lite. Интересува ме предимно камера батерия и кой ще ме изкара по-дълго време без да почни да забива и да забавя. Моля за отзиви, мнения и впечатления.
Цитирай
Аксесоари
#2

p20 е с много по-добър хардуер
съответно това е по-добрият телефон
p30 е по-добър, но p30 lite не е
Цитирай
#3

На P20, камерата е трагична.Супер шарпнати снимки,нарисувани и с никаква детайлност.Мате 20 е с много по добра камера.
Цитирай
#4

Mate 20 сигурно е по-добър като цяло, но е с 100лв по-скъп
На P20 сигурно може да се направи корекция през настройките на камерата
Цитирай
#5

(2019-12-04, 09:09:43)solo5 написа:  Mate 20 сигурно е по-добър като цяло, но е с 100лв по-скъп
На P20 сигурно може да се направи корекция през настройките на камерата

Нищо не може да промениш, аз затова го разкарах моя и взех P30 Pro, макар и в него да намирам някакви кусури, ама не е и баш като P20 с ужасната си камера.
Каквото и да коригираш в настройките, накрая излиза едно голямо нищо. Никаква прецизност няма и в manual mode.
Толкова смешна камера с толкова ужасно качество!
Цитирай
#6

Странно, виждал съм настройките на камерата на p10 и си имаше доволно опции в менюто
Надали p20 ще е по-зле откъм настройки
Цитирай
#7

Ама то нека има много настройки.
Става въпрос,че самата камера е зле ,все едно рисунки с боя.
За какво са ти купища настройки,а накрая да получиш резултат в стил "Samsung 2010-та".
P20 Pro е същата простотия!
Цитирай
#8

Любо, П20. Изобщо не вземай под внимание критиките към камерата. Точно камерата ще ти хареса, гаранция!
Цитирай
#9

Нищо и няма на камерата. Изключваш AI и няма да са толкова шарпнати. Все пак е P20, не Sony A7, че да има човек претенции. https://youtu.be/FdHMz5PxVig
Цитирай
#10

Ползвах 5 години Р-серията на Huawei, но откакто почнаха да искат 4-цифрени суми за устройствата си минах на Redmi и о, чудо..........в ежедневната употреба разлика на практика няма. Не твърдя, че бюджетните Xiaomi снимат със същото качество, но пък имат повече живот на батерията.
Ако е важна камерата Pixel или абълкофон. Ако ти е важно да се вижда какво/кого е на снимката взимай някакво Redmi, а с останалите пари вземи ИСТИНСКИ фотоапарат за важните моменти.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Имам чувството,че някои хора не са виждали P20 на живо.Каквото и да изключваш,омазва снимките.Много шарпнати и цветни.Имах P20,Mate 20,S9,S10+,Pixel 1,2 и 3.Най зле е P20.В крайна сметка си останах засега с Pixel 3,а dslr фотоапарата отлежава в шкафа
Цитирай
#12

Нищо му няма на P20 , снима си екстра. Хич не ги слушай.В определени ситуации снима по-добре от чистия Мейт 20. Лично съм сравнявал. Няма стабилизация на видео при 4к, ако е важно. Снима и по-добре от Galaxy s8 в повечето стуации. В тъмно се справя доста добре. Телефонът работи бързо и няма лагове. Батерията е добра и би трябвало да ти издържи цял ден. Освен ако не играеш много игри.
Цитирай
#13

Mate 20,снима във пъти по добре от p20.На тъмно и двата са зле,нощния им режим е доста по зле от night sight на pixel.Казвам го като собственик на всички изброени модели.
Цитирай
#14

И аз ти казвам, като човек който дълго време е имал досег до двата телефона, че между Mate 20 и P20 разликата е много малка. И не, не снима в пъти по-добре, а може би една идея по-добре с много кьорене. А в някой ситуации п20 снимаше по-добре.
Щом твърдиш, че си собственик на всичките модели,защо не помогнеш на човека и не направил едно кратко сравнение със снимки между Мейт 20 и P20. Аз не мога понеже брат ми го продаде и си взе П30 про. Иначе бих споделил снимки. Мейт 20 имам под ръка.

И не знам какъв собственик си бил на изброените от теб модели, но до миналият месец пускаше теми, кой телефон да избера, а сега даваш грешни заключения. Сетих се по думата която преповтаряш постоянно във всяка тема ,, ШАРПНАТИ".
Според мене не си бил собственик нито на П20, нито на Мейт 20, но както и да е. Дъра бъра да има.

Ето къде и кога си писал за мнения
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97942
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96528


https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96341
Цитирай
#15

Колега,знам какви теми съм пускал.Като собственик на мейта 20,трябва да знаеш много добре,че при 90% от снимките,след направа на снимка ти казва да не мърдаш понеже прилага sharpening filter.Е някои това ги кефи,мене не толкова.После ако гледаш снимката на малък размер е добре и ясна,но отвориш ли я на 100% и е мазало,при p20,при мейта 20 е малко по добре.И ако искаш вярвай,но просто си купувах от всеки от телефоните които съм изброил,евтино от olx,ползвах ги по седмица ,сравнявайки предимно камерите и после ги продавах пак в olx.Така че в момента ми остана само Pixel 1,който взех за без пари и Pixel 3,който ми е фаворита.Следващия който дебна да пробвам е P30 pro,но ме съмнява че ще ми хареса повече от пиксела.
Цитирай
#16

Ако умееш да снимаш, няма да е проблем да го правиш с P20.
Но имам познати с P20/ Pro, които не умеят да снимат и очаквано правят УЖАСНИ снимки, не могат изобщо да извлекат нищо от камерата.
За мен не е голям проблем, но го разкарах,защото определено не е камера, на която бих разчитал и от която останах доволен.
Много минуси има лично за мен.

Ето ви малко мои снимки с P20, дано поне малко да помогнат в избора:

[Изображение: 46802309372_b02a890884_b.jpg]
Jacques Groslot's Private Mansion , 1549 by Georgi Georgiev, on Flickr

[Изображение: 31572731707_79460e6e47_b.jpg]
Medieval Cathedral Statue by Georgi Georgiev, on Flickr

[Изображение: 32935670077_7660a95f30_b.jpg]
Alexandre III Bridge Golden Statues In Paris by Georgi Georgiev, on Flickr

[Изображение: 39889338533_cbf01446f6_b.jpg]
In Swiss Alps by Georgi Georgiev, on Flickr
Цитирай
#17

На мен ми харесва стилът. Само най-долната ми се струва недоекспонирана.
Цитирай
#18

(2019-12-08, 19:29:43)688757 написа:  Колега,знам какви теми съм пускал.Като собственик на мейта 20,трябва да знаеш много добре,че при 90% от снимките,след направа на снимка ти казва да не мърдаш понеже прилага sharpening filter.Е някои това ги кефи,мене не толкова.После ако гледаш снимката на малък размер е добре и ясна,но отвориш ли я на 100% и е мазало,при p20,при мейта 20 е малко по добре.И ако искаш вярвай,но просто си купувах от всеки от телефоните които съм изброил,евтино от olx,ползвах ги по седмица ,сравнявайки предимно камерите и после ги продавах пак в olx.Така че в момента ми остана само Pixel 1,който взех за без пари и Pixel 3,който ми е фаворита.Следващия който дебна да пробвам е P30 pro,но ме съмнява че ще ми хареса повече от пиксела.
Аз лично съветвам автора да си вземе Мейт 20 втора ръка. Има ги на добри цени. А и хардуерът му е доста по-добър от на P20,което не е за подценяване. Разликата между Kirin 970 и 980 е почти двойна в полза на Кирин 980. Батерията на Мейт 20 кара повече. За камерите всеки си има негово мнение. Специално при Мейт 20 про снимките са отлични за мене и няма никакво мазане и каквото и да е било. Все пак е телефон и си има недостатъци при определени ситуации.

Ето някоя снимка от мене с Мейт 20 про Андроид 10. Всичко е на Авто. Снимките не са обработвани и някои са със зуум ,и с широкоъгълната камера. Качеството е влошено от сайта, но пак изглеждат ок.
Та авторът да си помисли. Чистия Мейт 20 кажи речи снима почти същото.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1593405
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)