Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най-добър (балансиран) телефон до около 500лв
#26

Honor 20 може да се намери за под 600 лв. Нов, не употребяван. Доста по-висок клас е от Mi 9T, например, не е с ноч и е с флагмански показатели. Включително 7 nm процесор Kirin 980.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Аксесоари
#27

Гледах го колега и с тази камера отстрани даже още повече ме отблъсква. Не знам къде си гледал, че няма НОЧ. Да питам разлика между Honor 20 и Nova 5T има ли, защото аз не можах да намеря?
П. С. Най-добрия за мен е Mi9T-то, но пусти бъгове. Май ще изчакам да видя дали ще има фикс март месец и ще реша какво ще правя. Много ми се иска да е нов телефонът, за да не се набутам с някой изтормозен, но както дойде.
#28

(2020-02-27, 20:03:17)niksapz написа:  Гледах го колега и с тази камера отстрани даже още повече ме отблъсква. Не знам къде си гледал, че няма НОЧ. Да питам разлика между Honor 20 и Nova 5T има ли, защото аз не можах да намеря?
П. С. Най-добрия за мен е Mi9T-то, но пусти бъгове. Май ще изчакам да видя дали ще има фикс март месец и ще реша какво ще правя. Много ми се иска да е нов телефонът, за да не се набутам с някой изтормозен, но както дойде.
Апсолютно еднакви са аз преди ги сравнявах и не открих никаква разлика Honor е дъщерна фирма на Huawei
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • niksapz
#29

Ще се разходя тези дни до някой магазин да го разгледам, може пък да ми хареса. Ако стане така, в olx има достатъчно телефони за около 500лв чисто нови.
#30

Honor 20 е с дупка в дисплея, което не е ноч. Honor 20 Lite е с ноч.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#31

А за Samsung Galaxy Note 9 какво Ви е мнението? Ако изпадне някой до около 600-650лв струва ли си? Ходих онзи ден до Техноверига и нещо не ми хареса нищо освен Mi9T-то. Mi Note 10-ката ми допадна на Xiaomi, ама е с големи извивки отстрани и май май ще е труден за ползване, иначе в олх се намират вече за малко над 700лв нови, без PRO.
#32

Щом ти харесва взимай го!Аз така правя.
#33

Samsung Galaxy Note 9 е супер, виж колко  гаранция има още и дали има следи от употреба и го спазари.
Ето ти едно ревю от мен. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96564

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • niksapz
#34

Ще го разгледам задължително. Иначе момчето ми каза, че има още 13 месеца гаранция към техноверига, но ще го изчакам да ми изпрати снимки, защото в обявата нямаше на гаранцията. Ще изпрати и още някоя на телефона и ако всичко е наред ще го взема. Цената му е доста добра, но да видим, дали няма да се окаже фалшива обява.
#35

Пращай обявите тук или в olx темата, коя съм направил, ще видим дали са менте обявите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#36

https://www.olx.bg/ad/telefon-samsung-ga...872CF.html
Това е обявата и ми е супер съмнителна като цяло. Накарах момчето да направи още снимки - на гаранцията и на телефона с монета от левче до него, за да видя за какво става въпрос. Писахме си и каза, че ще може в понеделник да направи и изпрати снимките. Сам предложи преглед и тест, та затова ще го изчакам да видя какво ще прати. Иначе това, което ми направи впечатление е, че има още една обява с подобни снимки. Затова и го накарах да ми прати негови с монетата.

П. С. По принцип за тази цена горе-долу има и Huawei Mate 20 pro, но ми е прекалено голям отстрани еджа на екрана и като цяло Note-a ми стои доста по-мъжки телефон, а и от край време ми харесват Samsung като цяло, но там за мен е или най-доброто или нищо.
#37

Да не си му свалял цената, а, пазари ли го вече, ако си го направил, чака по-висока цена и няма да ти прати нищо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • niksapz
#38

Попитах го коя му е крайната цена и той свали на 600лв. Не съм го спазарил точно, казах му, че чакам снимки и тогава ще му кажа да го праща. Ако не изпрати, да се оправя, аз не бързам изобщо. Моя телефон си работи прекрасно и затова не съм и купил досега, а оглеждам и преценявам кое си струва за мен и кое не.
#39

Взимаш Имеи, проверяваш го.
После в еконта слагаш карта звъниш на някой и така.
Не вярвам да е менте, намирам тонове изгодни обяви в olx.
Така преди 2 години се сдобних със S8+ без драскотина за около 650лв на няколко месеца.
Всичко изглеждаше съмнително, но телефона и до ден днешен не е мръднал.
Ако имаш малко съмнение в еконт, просто го върни, никога не си длъжен да взимаш нещо.
Даже не е нужно да се извиняваш, не ми хареса и толкоз.
Иначе Ноут серията си е топа на Самсунг, ако нямаш проблем с размера на телефона, взимаш много добър смартфон.
Като цяло не виждам причина за тревоги, това е вече цената на Ноут 9, 600-700 с много късмет 750лв.
Дори и ти да имаш сега Ноут 9 и да го продаваш, няма да му вземеш повече от това.
И да бързаш и да не бързаш, не губиш нищо, цените на втора употреба телефони падат всеки денSmile
Успех.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
#40

Така мисля и да направя колега. Момчето написа, ако го изпрати и не ми хареса просто да го върна. Изглежда, поне по това, което пише, свестен човек. Изпрати ли снимките е понеделник ще му кажа да го прати и вече на място ще сравня имей и т.н. Взимал съм и преди телефон втора ръка, даже няколко пъти, просто цената ми се стори леко подозрителна, но той ди написа, че има нужда от пари. Иначе за тази цена според мен наистина си заслужава, пък ако не свикна с размера ще го продам, ще купя друг и така. Търся като цяло нещо по-изгодно точно с тази цел, ако не ми хареса да го продам с минимална или никаква загуба на пари.
#41

Това е цената мой човек, не е минимална.
То вече Ноут 10+ е 1200лв втора ръка ползвам половин година.
Всичко пада, излизат модели всеки ден.
Според мен няма никаква измама.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
#42

Абсолютно съм съгласен с теб колега. Просто на фона на другите от около 700-850лв тази ми се стори ниска. За мен също е нормално модел 2018 година, дори и най-висок клас, вече да струва около 600лв. За справка Mate 20 pro също е 2018 година, но за около 600лв се намират читави с гаранция.
П. С. Помолих го да изпрати в olx 2-3 снимки с IMEI номера, РАМ, версия на андроида и т.н. и ми минава с номера, че не може да прикачи, да съм видел в YouTube характеристики и цената, че му била 1300 лв. Аз малко му се накарах и го попитах как тогава ще ми изпрати другите снимки, които искам и му казах също, че цената в магазина не ме интересува, защото спазаряваме цена с него за стока втора ръка... Малко почва да ме дразни и май ще му тегля майните и ще търся друг.
Едит: В крайна сметка успя да ми изпрати екранни снимки. Скрил е донякъде имей-те незнайно защо, но пак е нещо.
#43

Търси другаде, обяви бол.
Ти купуваш, не се моли на никой.

Който не ми праща снимки или имеи, хич не му се карам, няма за какво повече да приказваме.
бай бай и край.
Времето е пари, който продава да ме гониSmile а както казах, всяка секунда цените падат, днес иска 600лв утре и 580лв няма да му дадат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
#44

(2020-03-06, 21:11:53)niksapz написа:  Абсолютно съм съгласен с теб колега. Просто на фона на другите от около 700-850лв тази ми се стори ниска. За мен също е нормално модел 2018 година, дори и най-висок клас, вече да струва около 600лв. За справка Mate 20 pro също е 2018 година, но за около 600лв се намират читави с гаранция.
П. С. Помолих го да изпрати в olx 2-3 снимки с IMEI номера, РАМ, версия на андроида и т.н. и ми минава с номера, че не може да прикачи, да съм видел в YouTube характеристики и цената, че му била 1300 лв. Аз малко му се накарах и го попитах как тогава ще ми изпрати другите снимки, които искам и му казах също, че цената в магазина не ме интересува, защото спазаряваме цена с него за стока втора ръка... Малко почва да ме дразни и май ще му тегля майните и ще търся друг.
Едит: В крайна сметка успя да ми изпрати екранни снимки. Скрил е донякъде имей-те незнайно защо, но пак е нещо.
IMEI можеш да го сравниш в еконт със гаранцията и кутията и съответно на телефона.Дали съвпадат.Отделно като огледаш снимките от всички страни за забележки ако снимката е не ясна да прати конкретни и ако ти хареса пазариш се и да има оглед и тест и в еконт си го тестваш ако има забележки го връщаш!
#45

Половината форум почна по трудно да си купува телефони отколкото апартаменти и коли. Мъката е на ниво.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#46

Е, поне винаги има кой да се скара и мрънка.
Това е най-важното, не съм и очаквал и друго.
Важното е да се подиграваме на другият, че иска да си купи нещо за дадена сума.
Няма значение каква е сумата, човека може да е работил години за нея и да не иска да се прецака затова търси помощ от нас.
А какво купуваме лесно или трудно и как си харчим парите, не мисля, че е работа на някого тук.
Прав си, мъката е на ниво.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
#47

Към колегата Legend, мисля, че това е форум, за да си помагаме и обсъждаме или съм се объркал нещо? Като нямаш мнение по темата, не е нужно да постваш спам, но нали мъка е с този наш манталитет. Споменах и по-горе, че парите по скоро не са проблем и мога и от магазина да си го взема, но за мен лично не си струва, защото това е техника, която се обезценява страшно бързо и предпочитам другите 600-700 лв, които бих набутал в телефона да ги изхарча за екскурзия примерно. Допитвам се до колегите, просто защото не искам да съм поредния, който е измамен и е клъвнал на въдицата,а те помагат с каквото могат, за което съм благодарен. Ще изпрати още някоя снимка и ще преценя какво да правя.
#48

И все пак, ако имея е чист му кажи да го прати.
Ако нещо ти се стори съмнително в еконт ще "изгориш" с 10лв.
Купувал съм поне 100 телефона от олх по еконт и толкова долу-горе продавал, почти никога не съм искал имеи или снимки, никога дори не съм разговарял с човека по телефона, всичко на съобщения.
Нагляри има много, но това не означава, че продава лоша стока или фалшива, има и много големи лизогъзовци и много възпитани, понякога стоката им е истинска, понякога не. Има и такива дето ти пишат ти на "господине"- от такива бягай, 100% измамници.
Навъдиха се и такива с преордъри или капарота- бягай.
Със Whatsapp чужди номера- измамници.
Оглеждаш добре стоката, ако имея е чист, звъни и всичко изглежда добре- взимай.
И най-малко съмнение за фалшива стока, връщаш я.
По-добре изпусната добра обява, отколкото купен фалшив телефон дето не струва нищо.
Мен са ми играли много номера, обикновено ме лъжат в паметта, слагат друга кутия, а вътре по-малко памет.
Хващал съм ги, затова е важно да се провери, особено при Айфоните.
Лъжат и с дръскотините, на лично предаване лесно им свалям пари и пак си взимам телефона, ако много го искам, но в еконт, тази екстра я нямаSmile



****
Това с какъв доход си не значи въобще, че ще идеш и ще купуваш най-скъпото в магазина.И аз за 2лв се пазаря и оглеждам, това няма общо.
Обяви находки си има, иска търпение и търсене.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
#49

Ако телефона има документи гаранция и на нея пише IMEI който отговаря на телефона би следвало да е наред произхода.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • niksapz
#50

Какво наскачахте на човека, той не бърза, защо да не ги пробва тия в olx колко ще му свалят от цената. Аз попринцип гледам от там само чисто нови телефони, които са запечатани и с гаранция от оператор, но това съм си аз. Иначе ако ще го взимаш този телефон, сравни imei от кутията и този от гаранцията, също да има касова бележка и печат, тогава може да си сигурен, че всичко е наред. А за външните следи по телефона го огледай добре, най-вече дисплея и то на светлина, на която да се види дали има драскотини.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • niksapz
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)