Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2019-02-23, 16:24:00)ivan_vylka написа:  Цял ден висене в митницата (при добър късмет, може и да не ти стигне един ден), 10% от стойността на покупката мито, 20% ДДС (което мисля, че за такива високи суми също се плаща) и още 20-30 лв. за други документи и банкови такси. И няколко хранения за всичкото това време  Big Grin
За митото бъркаш. За електрониката не се дължи мито, само ДДС.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2019-02-23, 16:18:18)g1kata написа:  Колеги порових в темата, но има доста писано и реших направо да попитам. Ако реша да поръчам едно Xioaomi Mi 9 от алито което сегае около 1065лв. с доставката от DHL и не изкарам късмет с митницата, какви са таксите и данъците? Колко време ще ме размотават и колко пари ще ми вземат.

Поръчваш с услугата "European Union express" + 27 долара от двата големи търговеца Голдуей или Ми глобал сторе и гарантирано няма да имаш митница! Тази услуга е различна от обикновената доставка с DHL! Винаги търси на обявата такъв банер, за да си сигурен:


[Изображение: 25514746.gif]


Цитирай

Много полезна информация, благодаря много! Остава само да пуснат версията с 12 рам и прозрачен гръб Smile
Цитирай

^ За нищо Smile

Има вече и конкретна тема за покупката на Xiaomi MI 9, разгледай я: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96471


Цитирай

Някой има ли проблем с качване на снимка при отваряне на диспут ?
Снимката е по - малка от 5 МБ, освен това писах на търговеца съобщение и там няма проблем с качване на снимки.
При опит за отваряне на диспут обаче не става !
Цитирай

Не, няма. Просто понякога ги зарежда по-бавно.

 
Цитирай

Снощи отворих диспут и през нощта ми е писал продавача с молба да го затворя, щял да ми прати нов артикул.
Какво ще ме посъветвате, в диспута исках възстановяване на сумата поради дефект, но и нов артикул ме устройва.
Притеснява ме , че ако го затворя нищо няма да ми прати.
Цитирай

Оставяш диспута отворен до връщането на сумата.

 
Цитирай

Абе хора от кога са променили политиката в Алиекспрес? Преди година две май не беше така.  
Отдавна не са ме мамили в алито до миналата седмица. Казусът е следния:
Поръчах 2 броя от това (стойка за кола, беше на промоция и поръчах 2бр): 
       
Но получих това (пак стойки но съвсем други които не съм искал,не вършат работа и са принципно 2 пъти по-евтини):
   
Много бях ядосан защото това е 2-рата поръчка от този продавач, първата поръчка мина добре, бях поръчал същата стойка и е чудесна, сложих я в колата, реших да си поръчам още 2, една за вкъщи и една за баща ми. Написах му много добро мнение като фийдбек. Пиша му сега за проблема-> не отговаря, минаха дни->работата е ясна->отивам на диспут. Но какво виждам в диспута че не мога да искам пълен рефънд ако съм получил стока, мога да искам пълен рефънд само ако върна стоката за моя сметка, а предполагам това не е практика на никой и сметката ще е солена т.е. безсмислено.
     

Дайте някакви мнения как да процедирам, имам още доста време преди да изтече срока но мисля тая вече или утре да отварям диспута.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Имах подобен случай наскоро. Поръчах резачка за СИМ карти. По описание трябваше да е за нано- и микро-, но дойде такава само за микро. Пуснах диспут, но вместо пълната стойност ($1.88) поисках да ми възстановят $1.50. Продавачът се съгласи. Съветвам за подобен ход, когато не са големи сумите.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-02-20, 13:00:45)Luke Netwalker написа:  Открих диспут поради неполучена пратка.

Спечелих диспута и ми възстановяват цялата сума. Но наистина доста са се променили нещата в Алиекспрес. Бях посочил като причина ‘неполучена пратка’, а те са я сменили на ‘взаимно съгласие’ и ми изпратиха писмо, че диспута е затворен по взаимно съгласие. Нищо че аз не съм участвал Big Grin . Важното е, че ми връщат цялата сума. А, и освен това няма опция да напиша отзив.
[Изображение: spe4elih.jpg][Изображение: spechelih.jpg]

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

(2019-02-26, 16:10:54)nehranimaiko написа:  Абе хора от кога са променили политиката в Алиекспрес? Преди година две май не беше така.  
Отдавна не са ме мамили в алито до миналата седмица. Казусът е следния:
Поръчах 2 броя от това (стойка за кола, беше на промоция и поръчах 2бр): 

Но получих това (пак стойки но съвсем други които не съм искал,не вършат работа и са принципно 2 пъти по-евтини):

Много бях ядосан защото това е 2-рата поръчка от този продавач, първата поръчка мина добре, бях поръчал същата стойка и е чудесна, сложих я в колата, реших да си поръчам още 2, една за вкъщи и една за баща ми. Написах му много добро мнение като фийдбек. Пиша му сега за проблема-> не отговаря, минаха дни->работата е ясна->отивам на диспут. Но какво виждам в диспута че не мога да искам пълен рефънд ако съм получил стока, мога да искам пълен рефънд само ако върна стоката за моя сметка, а предполагам това не е практика на никой и сметката ще е солена т.е. безсмислено.
 

Дайте някакви мнения как да процедирам, имам още доста време преди да изтече срока но мисля тая вече или утре да отварям диспута.

Моят пък съвет е, да подадеш за пълен рефънд и описание, че не си получил стоката. Това, ако пратката няма реално проследяване. Наври му го в г*за. Макар че и да има, можеш пак да искаш пълен рефънд, защото ти не си получил закупената стока, а си получил друга. Това е малко игра на думи.
Иначе нищо ново няма в политиката. Помня, че преди 6-7 години имах същия случай и получих частичен рифънд.

(2019-02-27, 14:41:39)Luke Netwalker написа:  Спечелих диспута и ми възстановяват цялата сума. Но наистина доста са се променили нещата в Алиекспрес. Бях посочил като причина ‘неполучена пратка’, а те са я сменили на ‘взаимно съгласие’ и ми изпратиха писмо, че диспута е затворен по взаимно съгласие. Нищо че аз не съм участвал Big Grin . Важното е, че ми връщат цялата сума. А, и освен това няма опция да напиша отзив.

Взаимно съгласие е, защото ти отваряйки диспута точно това си искал, пълен рефънд. После продавача се е съгласил с теб и става взаимно. Няма какво да те питат след като ти си го поискал един път.
Цитирай

(2019-02-27, 16:57:29)GH0STFACE написа:  Моят пък съвет е, да подадеш за пълен рефънд и описание, че не си получил стоката. Това, ако пратката няма реално проследяване. 
На пратката пише untracked но няма да стане понеже аз му писах няколко писма и му пратих снимката с неточния продукт. Пускам ей сега диспута пък да видим какво ще стане. Мисля да искам пълен рефънд понеже не съм получил пратката която съм поръчал, но съм получил нещо друго което не съм поръчвал... т.е. аз моята поръчка не съм я получавал....

Имам още един въпрос. Досега (преди) са ми връщали пари в пейпал-а но аз него за нищо не го ползвам, има ли вариант да ми върне пари другаде? Също така мога ли да плащам в алито с пари от пейпал акаунт? Досега само с дебитна карта съ плащал...

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Връщат ти ги в картата с която си платил. С Пейпал в Алинне може да се плаща.

Sent from my Gangbang using Tapatalk
Цитирай

(2019-02-28, 00:21:16)GH0STFACE написа:  Връщат ти ги в картата с която си платил. С Пейпал в Алинне може да се плаща.

Sent from my Gangbang using Tapatalk
Ок, мерси.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Колеги, какво трябва да направя, за да мога отново да добавям към Wish List? Нямам идея, какво съм направил, за да изчезне бутона.


Прикачени файлове Миниатюри
   

А536
Цитирай

^ просто цъкаш на бутона със сърцето и броя добавяния към желани от потребителите. Вече го няма плюса...
Цитирай

(2019-03-01, 09:54:15)c4e написа:  ^ просто цъкаш на бутона със сърцето и броя добавяния към желани от потребителите. Вече го няма плюса...
Благодаря!

А536
Цитирай

Ако картата с която поръчвам е в левове, има ли значение, дали поръчвам на цени в евро или долари?  И за поръчки и за евентуални връщания на суми след диспути?

А536
Цитирай

Зависи от банката ти

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2019-03-02, 16:32:45)2608 написа:  Ако картата с която поръчвам е в левове, има ли значение, дали поръчвам на цени в евро или долари?  И за поръчки и за евентуални връщания на суми  след диспути?
Повечето банки не слагат такса "превалутиране". На практика се ползва курса на БНБ - и за пазаруване, и за връщане на пари. Ако има разлика, тя е някакви стотинки.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

(2019-03-02, 17:52:27)Luke Netwalker написа:  Повечето банки не слагат такса "превалутиране". На практика се ползва курса на БНБ - и за пазаруване, и за връщане на пари. Ако има разлика, тя е някакви стотинки.
След нова година редица банки въведоха такса в размер на процент от транзакцията при превалутиране. Имайте предвид, че при възстановяване на суми, те се конвертират спрямо курс купува на банката, по фиксинга към деня на възстановяването, за да няма изненади ако платената и върнатата сума се различават.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте, развитието по моя диспут от пост #2 234 е следното:
Днес диспута изчезна и получих някакви странни съобщения от продавача и че съжалявал че не съм получил пратката а аз получих пратка пратена личноот него но умишлено сгрешена, но както и да е. 

Въпросът ми е, това на снимката означава ли че диспута е приключен и парите са ми пратени? Понеже той в съобщение ми пише да проверя по сметката след 10 дена или ако съм платил с карта след 2 месеца, а аз съм платил с дебитна карта по нормалния начин. Имам онлайн приложение на банката си където проверявам наличността и движението, и 10 дена ми се струват доста а какво остава за 2 месеца, та кога да очаквам парите да пристигнат при мен? 
   

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Върнали са ти парите. До няклко дена трябва да са ти по сметката.

Doogee S30
Цитирай

Ако не е през AliPay, може и да не са...

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 9 гост(и)